Hoek wil 2013 als koploper afsluiten Kloetinge is laatste weken evenwichtiger f a René van Herpen opvolger van Marco Schroevers bij Walcheren MAURITS DE WAAL 34 SPORT M UTi n - f V' v M\ 1 IJSSÉs Lange adem Vandaag kan Hoek zichzelf weer tot leider kronen in de topper te gen Zwaluwen. De ploeg uit Vlaar- dingen heeft net als Hoek 23 pun ten, maar heeft één wedstrijd min der gespeeld en is dus de leider. „De wil om de eerste competitie- helft als koploper af te sluiten, is enorm", zegt trainer Kenny Ver- hoene van Hoek. „De spelers heb ben aangegeven dat dat gezien on ze selectie ook moet. Voor mij is dat een prima signaal. Ik heb er dan ook een goed gevoel bij." Niettemin wacht Hoek op eigen veld een zwaar karwei. Zwaluwen staat bekend als een degelijke ploeg, met individuele klasse. Top- Jn schutter is Adair Veiga Lopes met zeven treffers. „Zwaluwen heeft veel bewegende mensen en kan in een flits een wedstrijd beslis sen", weet Verhoene. „Het is een voetballende ploeg die vooruit durft te spelen. Dat ligt ons wel. Dat betekent dat wij ook onze kansen krijgen" Hoek kan vandaag op redelijke oorlogssterkte aantreden. Alleen achter de naam van Lionel Fitsch staat nog een vraagteken. Hij heeft last van een knieblessure. Guillaume Clinckemaillie, die met een hamstringblessure kamp te en vorige week tegen RWH in viel, heeft afgelopen week weer voluit kunnen meetrainen en zit opnieuw bij de selectie. Verhoene is redelijk tevreden over de eerste competitiehelft van zijn ploeg. „Hoewel ik nog altijd vind dat we ons beste voetbal nog niet hebben gespeeld", stelt de Belgische trainer. „De organisatie staat goed. We hebben niet voor niets maar zeven doelpunten hoe ven incasseren, maar aanvallend kan het nog wel beter." In dat opzicht is het prettig dat Yves Nyemb na een hamstring blessure op de weg terug is. Hij richt zich op de eerste oefenwed strijd na de winterstop. „Dan heb ben we weer wat meer mogelijk heden", vindt Verhoene. De trainer houdt rekening met het vertrek van Rustem Sen. De middenvelder komt nauwelijks aan spelen toe en maakt ook van daag weer zijn minuten in het tweede elftal. Voor Sen zou be langstelling vanuit België zijn. „Als hij vertrekt, wordt onze selec tie iets kleiner en moeten we mis schien nog op zoek naar een nieu we speler", vindt Verhoene. „Ik wil de tweede competitiehelft wel in met hetzelfde aantal spe lers." „Dan hebben we het goed ge daan", vindt Diederik Hiensch. „Dan hebben we bijna evenveel punten als vorig seizoen (Kloetin ge stond toen na dertien duels op 22 punten). We hebben na een sterke opening tegenslagen ge had, maar de laatste weken zijn we op de weg terug. We hebben de juiste speelwijze gevonden en de poppetjes staan op de juiste plaats. Er zit meer evenwicht in de groep." De selectie zelf had bij het begin van de competitie hoger ingezet. De spelers deelden zichzelf een plek in de subtop toe. Dat is nog niet het geval. De Bevelandse for matie staat na twaalf wedstrijden op de tiende plaats. Kloetinge sluit vandaag de eerste competitiehelft in Vlaardingen af met een uitwedstrijd bij Delta- sport, dat in de onderste regionen bivakkeert en slechts tien punten heeft. „We kunnen een gaatje slaan", meent Hiensch, „maar dat riepen we ook toen we op bezoek gingen bij FC 's-Gravenzande. Dit zijn voor Kloetinge de gevaarlijk ste ploegen. Meestal krijg je het initiatief, maar moet je altijd op passen dat je uiteindelijk niet het deksel op de neus krijgt. Delta- sport heeft bijvoorbeeld veel snel heid en lengte in de ploeg." Hiensch zal vandaag in zijn wed strijdbespreking daarom nog eens hameren op scherpte. Hij wil per se met een goed gevoel de winter stop in. „We moeten nog één keer alle strijd erin gooien", meent Hiensch, die volgende week met zijn ploeg ook nog in het beker toernooi moet aantreden. Tegen stander is dan BSC. Tegen Deltasport ontbreken Jaap Esser en Michel Maaskant. Esser is voor één duel geschorst, terwijl Maaskant met een enkelblessure tobt. „Hij kan niet eens een blok- tackle maken en is dus niet ziet- baar", stelt Hiensch. Aanvaller Mark Schuit is weer fit na een hamstringblessure. Ik houd van het zwaardere werk. Hoe zwaarder, hoe beter Het is woensdagavond. Een de cemberdag nadert zijn einde. In de koude, donkere straten net buiten Amsterdam is geen mens te bekennen. Hoe anders is het op het binnenplein van de overdekte wielerbaan Velodrome. Daar is het bedrijvig en rumoerig. Zo'n dertig jon ge wielrenners zijn druk met elkaar aan het keuvelen terwijl zij hun fietsen in orde maken. Rustig zijn ze allerminst. Sterker nog: de coureurs zijn stuk voor stuk uitgela ten. Op twee jongens na, de uit Kloetinge afkomstige Maurits de Waal en zijn beste vriend Tim van der Poel. Beide zestienjari gen bereiden zich in alle rust voor op de training die hen te wachten staat. „Ik ben er klaar voor. Ga je mee de baan op, Tim?" zegt De Waal, terwijl hij opstaat en het stuur van zijn fiets beetpakt. Het twee tal schuifelt, met hun ijzeren rossen aan hun zijde, richting de parketvloer van de wielerbaan. Daar aangekomen blijft er wei nig over van de rust die de jongens met zich meebrengen. Zodra de eerste heng sten op de trappers zijn gegeven, knallen ze erop los. In hoog tempo rijden ze hun rondjes op de steile piste. Alle enthousias me dat ze in zich hebben, komt eruit. De twee hardrijders zijn helemaal in hun ele ment als ze op de pedalen staan en zich een weg banen door het wielerstadion. Dat de twee fietsers, die beiden aan het Jo- han Cruijff College in Roosendaal stude ren, bezeten zijn van de wielersport, blijkt al tijdens de eerste ontmoeting eerder op de dag. Rond de klok van half drie ontmoe ten ze elkaar op het station van de plaats waar de snelheidsduivels op school zitten. Daar vertellen ze al breed glimlachend over hun gezamenlijke passie. „We zijn niet alleen goede vrienden", begint De Waal het verhaal, „maar ook teamgenoten en koppelpartners. Samen gaan we 27 de cember voor een podiumplaats op het NK baanwielrennen bij het onderdeel koppel- koers, een soort aflossingswedstrijd die je met zijn tweeën rijdt." De twee vrienden vormen nog niet zo lang een koppel. Voor De Waal is dit pas het eerste sei zoen dat hij meedoet in deze dis cipline en Van der Poel reed voorheen met een andere partner. Toch hebben ze al een aantal podiumplekken bemachtigd, met als hoogtepunt de winst tijdens een koppel- koers wedstrijd in Amsterdam van twee we ken geleden. Aan deze wedstrijd deden alle favorieten voor de nationale titel mee. „En die hebben wij allemaal verslagen, dus er liggen zeker mogelijkheden op het NK", ge ven beide jongens aan. Hoewel het tweetal, in tegenstelling tot de meeste andere koppelteams, nog niet heel lang een team vormt, lijken ze elkaar per fect aan te voelen. „Maurits en ik kennen el kaar door en door", zegt Van der Poel hier over. „We zien elkaar bijna elke dag. Op school zitten we bij elkaar in de klas en twee keer in de week, op trainingsdagen, slaapt hij bij me. Dan zijn we dus meer dan 24 uur samen. Dat schept een band." „Ook het feit dat Tim al meer ervaring heeft met koppelkoersen helpt natuurlijk mee", vult De Waal hem aan. De koppelmaat van de Zeeuw, die in het Zuid-Hollandse Berg- schenhoek woont, vertelt dat hij hem bijna als zijn broer ziet. „Als je zoveel tijd met elkaar doorbrengt, gaat het wel voelen alsof je familie van el kaar bent", zegt hij. „Maurits is een heel aardige, rustige jongen. Ik kan ontzettend met hem lachen en ik stoor me zelden aan hem. Ook als we een paar dagen met elkaar optrekken, hebben we bijna nooit ruzies of irritaties onderling. Daarnaast kan hij ook nog eens ontzettend goed en hard fietsen." Tijdens het NK, dat wordt gehouden op de baan van het Omnisportcentrum in Apel doorn, richt De Waal zijn pijlen niet alleen op de koppelkoers. Hij hoopt ook mee te kunnen strijden om de prijzen bij het on derdeel scratch. „Dan rijd je met een grote groep renners honderd rondjes en degene die uiteindelijk als eerste de streep pas seert, wint", legt hij uit. Hoe zijn kansen liggen, blijft echter een raadsel. „Vooraf is dat moeilijk in te schatten. Eigenlijk is het een soort loterij. Het ligt heel erg aan het verloop van de wedstrijd. Springt er ie mand weg? Kan je mee met de kopgroep? Moet je in de achtervolging? Er spelen een Schroevers blijft op de achter grond mogelijk wel behouden voor de zaterdag-derdeklasser. René van Herpen, de huidige trai ner van het tweede elftal, volgt - Marco Schroevers op. Hij was al eerder (2007-2010) hoofdtrainer bij de club uit Vlissingen. Serge Beulens is ook volgend seizoen trainer bij 's-Heer Arends- kerke. Hij is aan zijn derde jaar be zig bij de Bevelandse zaterdag vierdeklasser. Trainer Abdou Ben Khedda blijft Veere trouw. De oefenmees- ter heeft zijn contract bij de zater dag-derdeklasser met een jaar ver lengd. Hij is aan zijn tweede sei zoen bezig. Mick Vujovic heeft zijn verbin tenis met Serooskerke met een jaar verlengd. De oefenmeester is bezig aan z'n eerste seizoen bij de zaterdag-tweedeklasser. Seroos kerke staat momenteel op de zes de plaats. door Jan Dagevos HOEK - Er was een periode dat Hoek zich onoverwinnelijk voelde m de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal. Het leverde de Zeeuws-Vlaamse club de kopposi tie op. De laatste weken is de ploeg echter enigszins uit balans geraakt. Uit de laatste vier duels werden slechts vier punten be haald en moest dus pas op de plaats worden gemaakt. jfiiz* ,-r I Kenny Verhoene door Jan Dagevos KLOETINGE - Achttien punten uit dertien wedstrijden. Als Kloetinge vandaag de uitwedstrijd tegen Del- tasport in winst omzet, voldoet de Bevelandse hoofdklasser aan de doelstelling van de trainer. Bescheiden snelheidsduivel door Daniel Vervelde Maurits de Waal VLISSINGEN - Marco Schroevers stopt aan het eind van dit voetbal seizoen bij Walcheren. De trainer, die bezig is aan zijn derde jaar, heeft het te druk met zijn eigen on dernemingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34