Raad Veere stemt plan voor witte fietsen weg 20% TOT 50% KORTING WINTERCOLLECTIE! Scholieren tegen homofobie Bereikbaarheid artsen verbetert als openingstijd huisartsenposten wordt vervroegd naar 17.00 uur. 20 WALCHEREN BEREIKBAARHEID HUISARTS Arrestatie na ontdekking hennepkwekerij OP EEN GROOT DEEL VAN DE 4 jaar www.koozie.nl De gemeenteraad verwierp don derdag het voorstel om 40.000 eu ro (waarvan de helft uit de ge meentekas) te steken in een on derzoek naar de haalbaarheid. WD, SGP/CU en DTV (samen een nipte meerderheid) stemden tegen. Met een gloedvol betoog probeerde CDA-wethouder René Molenaar de tegenstanders nog te vermurwen het 'wittefietsenplan' het voordeel van de twijfel te ge ven, maar die hielden voet bij stuk. Ze deden het plan af als 'een oplossing voor een probleem dat er niet is', of 'regelrechte concur rentie voor de fietsenverhuur- ders'. Vergeefs voerde de wethou der aan dat een leenfietsensys- teem kan bijdragen tot efficiënter en duurzamer openbaar vervoer, onder meer door de inzet van de modernste technieken (zoals apps voor slimme telefoons) en koppe ling met een Zeeland-pas. Hij be nadrukte ook dat het provinciebe stuur laaiend enthousiast was. „Niet eerder kregen we van de provincie zo veel lof voor een plan." D66 voerde aan dat de dorpsraad van Oostkapelle recen telijk ook pleitte voor een 'witte fietsenplan'. Maar daar stond te genover dat de stadsraad van Veere het plan deze week afdeed als een onaanvaardbare vorm van geldverspilling. Volgens de stads raad nemen toeristen veelal zelf al hun fiets mee en anders zijn er overal fietsen te huur. ZIERIKZEE - „Ik heb het al een paar keer gehad dat ik de huisarts bel de na 17.00 uur en dat ze tot 18.00 uur gewoon niet bereikbaar wa ren", zegt Renee Nijssen uit Zie- rikzee. „Dat kan toch niet? Zeker met kinderen zit een ongeluk in een klein hoekje en dat gebeurt meestal niet tijdens kantoor uren." Huisartsenpraktijken zijn volgens informatie op de websites meest al tot 17.00 uur bereikbaar. De cen trale huisartsenpost op Schou- wen-Duiveland opent pas om 18.00 uur. Hoewel veel praktijken wel een spoednummer hebben, blijkt de bereikbaarheid niet al tijd gegarandeerd. „We hebben het een keer gehad dat ik voor het eten de kinderen nog even onder de douche zette en dat mijn zoon tje viel. Heel zijn kin kapot en bloeden en z'n tanden door de lip. Dan wil je toch even laten kij ken of het gehecht moet worden. We hebben de huisarts gebeld, maar daar werd niet meer opgeno men. Mijn man zei, we rijden er naar toe, en we hebben het kind in de auto gezet en zijn naar de huisartsenpost gereden. De assis tente kon het niet hechten omdat het in zijn gezicht zat en we moes ten met een kind van twee naar Goes naar het ziekenhuis. Geluk kig werden we daar snel gehol pen." Volgens Nijssen is zij beslist niet de enige die deze ervaringen heeft met de huisartsenpost. „Je hoort het vaker op school. Ik sprak iemand die vertelde dat hij om tien voor zes belde en dat er niet meer werd opgenomen. Dan krijg je het antwoordapparaat. Hij Ongeluk zit in een klein hoekje en gebeurt meestal niet tijdens kantooruren heeft gewacht tot na zes uur, maar dat kan niet altijd. Nijssen vindt het onbegrijpelijk dat de huisartsenzorg aan het ein de van de dag een uur onbereik baar is. Maar ze heeft ook als eens erva ren dat het in de ochtend mis ging. Ze belde voor een afspraak vanaf 8.00 uur maar kreeg telkens het antwoordapparaat. Bleek dat iemand vergeten was om de tele foon om te schakelen. „En nu was het voor mij geen spoed, maar je zal maar wel met spoed iemand nodig hebben. Dan moet je maar 112 bellen. Dan komt er tenminste een ambulance." We hebben de huisarts gebeld, maar daar werd niet meer opgenomen ONDERZOEK KLAVERBLAD BEREIKBAARHEID HUISARTS ZIERIKZEE - In een horecapand in Zierikzee trof de politie gistermor gen een hennepkwekerij aan. Een 51-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is in ver band met de zaak aangehouden. Mogelijk volgen er meer aanhou dingen. De politie zegt dat ze de plantage in het pand in de Sint Domusstraat na een tip op het spoor kwam. Rond half negen ging de politie de horecazaak bin nen. In het pand werden achthon derd hennepplanten aangetroffen. In overleg met de officier van jus titie heeft de politie de plantage laten ontmantelen door een gespe cialiseerd ruimingsbedrijf. MIDDELBURG - Opvallend veel leerlingen van de locatie Breeweg van de Mid delburgse scholengemeenschap Nehalennia gingen gisteren in paarse kleuren gekleed. Het was namelijk 'paarse vrijdag', een initiatief waarmee op middelba re scholen in heel Nederland werd geprotesteerd tegen homofobie. Op Neha lennia was de manifestatie georganiseerd door de daar pas gevormde GSA (gay-straight alliance), die er naar streeft een relaxte omgeving te creëren waarin iedereen open durft te zijn over zijn voorkeur. „Er wordt positief gerea geerd op onze actie", aldus Tanne Nijmeijer. foto Ruben Oreel door Henk Postma DOMBURG - Er komt in de gemeen te Veere geen systeem met leen- fietsen. Je zult maar met spoed iemand nodig hebben door Melita Lanting Renee Nijssen Renee Nijssen Het Klaverblad belde zeventien huisartsen boven de Westerschel- de tussen vijf en zes uur 's mid dags. In twee gevallen ging het mis: de beller kreeg geen huisarts aan de telefoon. In alle andere gevallen kwam er (uiteindelijk) wel een huisarts aan de lijn. Regelmatig werd de telefoon be antwoord door een apparaat dat een noodnummer doorgeeft. In sommige gevallen kreeg de bel ler een bandje met een keuzeme nu; de assistente kon vervolgens de beller doorverbinden met de huisarts. Het onderzoek wordt volgende week gepresenteerd. In Restaurant Zee&Land organiseren wij van 16 t/m 22 december de regionale seizoensweek. Tijdens deze week, waarin het Zeeuwse streekproduct centraal staat, serveren wij een driegangen diner inclusief aperitief a 25,- per persoon. Data in 2014: 17-23 maart, 16-22 juni, 22-28 september, 15-21 december Voor meer informatie en reserveringen kunt u uiteraard contact met ons opnemen. T 0118-588800 E info@badhotel.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20