Fusie bibliotheek en Scoop roept vragen op Bestuur SP Terneuzen stapt per direct op Onderzoek naar parallelweg is in januari klaar Weer onderzoek naar ophalen van oud papier Aantal boa's niet uitgebreid voor controle kantines ZEEUWS-VLAANDEREN 23 IM FARMING "Pv£ p.vaneuzerenb.v, Welkom op de informatiedagen.. unie waren niet blij met de late ontvangst van de stukken. „Uiter mate kwalijk", wees haar collega Arjan Beekman verantwoordelijk gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) op zijn nadrukkelijke toezegging een maand geleden. De Reu ont kende stellig dat er sprake was van kwade opzet, om zo het debat te voorkomen en tijd te winnen. Het college bracht volgens hem dinsdag nog correcties aan in het verslag. Het was de bedoeling dat het nog die zelfde middag naar de Staten zou worden gestuurd. „Dat is niet gebeurd en we laten nu uit zoeken waar het mis is gegaan." De Reu hield staande dat hij geen bemoeienis heeft gehad met de benoeming van een nieuwe direc teur voor de fusieorganisatie. Die fusie loopt overigens mogelijk ver traging op en zal niet 1 januari maar 1 juli z'n beslag krijgen. De Staten hadden zich vrijdag op gemaakt voor een inhoudelijk de bat over de fusie. Dat ging niet door, omdat Gedeputeerde Staten pas woensdag het feitenverslag ontvingen van de corresponden tie over de opmaat naar de fusie. Dat is volgens de regels van de de mocratie te laat en dus werd beslo ten de zaak pas op 17 januari in de commissie en vervolgens 31 janua ri in de plenaire vergadering te be spreken. VVD, PvdA en Christen- beren, want de dames beschikken over perfect materiaal. Een plank zo breed, dat je er met twee man op kunt surfen en een super- stoomstrijkijzer met ongekend ge bruiksgemak. „Hij heeft maar één stand, waarmee je een stevige spij kerbroek en een superdun zijden bloesje achter elkaar kunt strij ken. Negen van de tien keer kan je zelfs over van die vervelende plakletters op t-shirts strijken", legt Annie uit. Geen kunst dus om snel, keurig en kreukvrij te strijken, willen de dames maar zeggen. Niet dat ze daar thuis problemen mee heb ben. „Ik gebruik altijd HG-spray om vouwen er uit te krijgen. Werkt prima, hoewel er in België nog beter spul te krijgen is", spuit Irene haar vakkennis. Het in de praktijk laten zien van hun vaar digheden lukt Annie en Irene deze middag niet. De twee vrouwen die een week eerder een grote mand was beloof den, laten het afweten. Eentje is net terug uit het ziekenhuis en de ander logeert net een weekje in het oosten van het land. En andere spontane aanmelders met een kof fer strijkspul zijn in geen velden of wegen te zien. Gelukkig is de fotograaf nooit te beroerd om even in zijn hemd te staan. Fluks plukt hij een thee doek van een rekje en trekt hij zijn overhemd - 'ja sorry, nog wel ongewassen hoor' - uit. „Laat maar lekker stomen dames." Nog geen drie minuten later kan de Bressiaander een keurig geste ven en lekker warm flanelletje aandoen. „Ja wij werken snel", lacht Irene, die blij is dat het overhemd direct weer in de vorm zit. „Mensen doen de was vaak in een tas en ge ven geen hangers mee. Dan moet de was dus weer terug in de tas. De gestreken hemden moeten dan worden gevouwen. Echt zon de!" TERNEUZEN - Het voltallig bestuur van de Socialistische Partij (SP) in Terneuzen is gisteravond opge stapt. De aanleiding is het negatie ve advies van de Deelnamecom missie van de landelijke SP. Die oordeelde dat de afdeling Terneu zen 'niet (meer) geschikt) is om aan de gemeenteraadsverkiezin gen van 2014 deel te nemen'. Dat was voor het afdelingsbe stuur aanleiding haar politieke verantwoordelijkheid te nemen en op te stappen. Het aftredend bestuur in een persmededeling, gisteravond: „De ex-bestuursle den vinden het jammer dat de za ken zo gelopen zijn en wenst de afdeling alle goeds toe voor de toe komst." SP-raadslid Fons van Limpt rea geert uiterst verbolgen op het be sluit van de SP-top. Hij zit bijna vier jaar in de gemeenteraad van Terneuzen. „We hebben ons al tijd uiterst actief opgesteld. We gingen de straat, we waren bereik baar voor de mensen, we hebben meegewerkt aan de oprichting van de afdeling West-Zeeuws- -Vlaanderen, maar we deden het kennelijk niet goed genoeg." Hij stond aan de wieg van de SP in Zeeuws-Vlaanderen. terneuzen - De gemeente Terneu zen breidt het aantal bijzondere opsporingsambtenaren niet uit. Raadslid Gerry Loof (Christen- Unie) informeerde daar donder dagavond, in de gemeenteraad, naar omdat de boa's een belangrij ke rol zullen spelen bij de aange scherpte controle op de openings- en sluitingstijden van onder meer sportkantines. Volgens burge meester Jan Lonink is er geen geld voor uitbreiding, maar er wordt gekeken naar een verschui ving van taken. „Misschien min der inzet bij parkeercontroles en dergelijke." Over een jaar wordt de aanpak geëvalueerd. De parallelweg is belangrijk voor het landbouwverkeer en moet ook overlast op de Graaf Jansdijk in Wesdorpe voorkomen. CDA-er Ronald Lippens (met WD-er Erik Beumer indiener van de mo tie): „Na een goed onderzoek kan de parallelweg worden meegeno men in de verdubbeling. Dat is na tuurlijk veel goedkoper." Volgens Van Schaik is de provin cie tot een serieus onderzoek naar het landbouwverkeer. In januari geeft 'Middelburg' daarover uit sluitsel. Van Schaik: „Dan kan de weg nog worden meegenomen in de reparatie van her bestemmings plan, waarin ook andere kleinere zaken worden geregeld." De gemeenteraad van Terneuzen ging donderdagavond, na enige discussie, akkoord met het voor stel van wethouder Cees Liefting de hele oud papier-regeling nog- eens tegen het licht te houden. D66 en Lijst De Neef hadden in een motie aangedrongen op af schaffing van de verordening, waarin is geregeld dat de op brengst naar de negentien 'uitver koren' verenigingen, die het pa pier ophalen. Tweehonderd ande re verenigingen vissen achter het net. „Niet van deze tijd", oordeel de Ellen de Neef. B en W willen, in het kader van de bezuinigin gen, oud papier voortaan door de week laten ophalen. Het wordt nu allemaal weer onderzocht. Wij preienieren u tijdens de Informatiedagen het ISOBUS besturingssysteem en de volgende toepassingen daarvan: GPS gestuurd electriach geren strooien, GPS gestuurd spuiten met sectie afsluiting, het iXclean reinigingssysteem en GPS gestuurd zaaien vrijdag 20 december Van 13:30 21 00 uur doorlopend presentaties Kijk voor meer informatie en tilden op onze website Zaterdag 21 december Vari 10:00 18:00 uur demonstraties en statische show. Er ytijn geen presentaties. ZATERDAG 14 DECEMBER 2013 MIDDELBURG - De Statenfracties van WD, CDA, PvdA en SCP vin den dat er een feitenverslag moet komen over de ontwikkeling van de 'frictiekosten' (bijna 10 miljoen euro) rond de reorganisatie van de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop. De coalitiepartijen delen de kritiek uit de oppositie dat er nog te veel on duidelijk is over de beoogde fusie. Veste, terwijl Irene het verkreukelde shirt van de fotograaf aan een inspectie on- Annie strijkt een theedoek van De derwerpt. foto Peter Nicolai door Wout Bareman OPENDAGEN 20-21 DECEMBER door Wout Bareman door Wout Bareman TERNEUZEN - Verkeerswethouder Co van Schaik kreeg donderdag avond van de voltallige gemeente raad een fikse steun in de rug. De raad sprak zich unaniem uit voor een onderzoek naar de aanleg van een parallelweg langs de nieuwe, verdubbelde Tractaatweg. De wet houder overlegt met de provincie. TERNEUZEN - Hoeveel onderzoeks rapporten, voorstellen en dossiers er al aan gewijd zijn, is niet direct duidelijk, maar het moet een sta pel papier zijn waarvoor de Terneu- zense verenigingen graag een paar vrijwilligers langs zouden sturen. En het einde is nog niet in zicht. QuKtenbufgH Tel: (0113) 35 2040 info0vancijMren.nl 4454RZB0fMiHe Fa«' (0113) 35 22 59 vw» vwieifzeren.nl wpKve meiand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111