Drinkwatertarieven 2014 Evides Waterbedrijf ides Portaal kan rekenen op garantie gemeente Jeugd op zoek naar alternatief i- van der kooij fS De drinkwatertarieven van Evides Waterbedrijf blijven gelijk aan die van 2013. In 2014 betaalt u 0,914 (exclusief 6% BTW en Belasting op Leidingwater) voor een kuub (1.000 liter) betrouwbaar drinkwater. Wel is het Rijk voornemens om in 2014 de Belasting op Leidingwater te verhogen. Tarievenregeling Voor ongemeten verbruik en enkele overige diensten gelden met ingang van januari 2014 nieuwe tarieven. Al deze tarieven zijn te vinden in de Tarievenregeling 2014. Deze kunt u vinden op www.evides.nl of opvragen via 0800 5150. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuidwest-Nederland. Hier kunt u - samen met ruim 2 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwaliteit, vers uit de kraan. En dit 24 uur per dag, 7 dagen per week. www.evides.nl waterbedrijf B en W oordeelden eerder dat de jaarlijkse subsidie van 32.000 euro best met 7000 euro omlaag kon, omdat het stichtingsbestuur voor 2014 uitgaat van een overschot van 4500 euro. CDA, SGP en D66 vonden dat een verkeerd signaal. Eerder al overwogen ze bij motie te bereiken dat er niet gekort zou worden, maar toen daarvoor te weinig steun bestond, werd de ga rantstelling als compromis in een amendement vervat. CDA-er Jack Begijn: „Want het Portaal vervult, ook op economisch vlak, een ui terst belangrijke taak." SGP-er Jer ry Pladdet verwachtte dat de ge meente er zelf straks ook beter van zal worden. Uiteindelijk stem den alleen TOP/Gemeente- belangen en GroenLinks tegen de garantstelling. In de Tabakstraat 22 in Hulst is vandaag, zaterdag, van 9.00 tot 12.00 uur een boe kenmarkt van Shaki, de Stichting Hulp aan Kinde ren. Vrij entree. Goede boe ken zijn altijd welkom voor verkoop, onder anderen bij vrijwilligers Huub Mangnus (0114-362179) en Hans Mole naar (06-13290370). Jaarlijkse winterfair van Elimgemeente De hervormde Elimgemeen te houdt vandaag in de kerk in de Serlippensstraat in Ter- 4 neuzen de jaarlijkse winter fair. Er is een rommelmarkt, er worden tweedehands kle ding en boeken verkocht, er zijn oliebollen en er wordt erwtensoep geserveerd. De winterfair is van 10.00 tot 13.00 uur. School Nobelhorst krijgt troostkoffer Basisschool de Nobelhorst in Hulst heeft van Monuta een 'troostkoffer' gekregen. De koffer biedt de leerkrach ten handvatten om met kin deren in gesprek te gaan die te maken kijgen met een overlijden. Op deze manier helpen zij bij de verliesverwerking. De troostkoffer bevat boeken en diverse materialen. SP doet mee aan verkiezingen Sluis De SP doet in maart defini tief mee aan de raadsverkie zingen in de gemeente Sluis. De SP richtte daar nog maar onlangs een eigen afdeling op, maar is volgens het lan delijke partijbestuur klaar om mee te besturen in Sluis. De partij gaat voor minstens twee zetels, laat voorzitter Rudy Eversdijk weten. Ook Bruna strijdt mee om titel In het bericht over de strijd om de titel de Beste Zaak van Hulst is de naam van de achtste genomineerde zaak weggevallen, boekhandel Bruna. Het publiek kan van- af 15 december tot 15 januari stemmen wie er moet win nen via www.bezoekhulst.nl. De winnaar wordt 18 janua ri bekendgemaakt. HULST - Vrijdagavond is traditio neel stapavond voor de Hulsterse jeugd. Middelbare scholieren drin ken een pilsje om af te koelen van een zware schoolweek en studen ten vertellen wat ze die week in het studentenhuis in een van de grote steden in Nederland of Bel gië hebben meegemaakt. Vaak troffen de jonge Hulsten aren elkaar in café Sarnello of De Jonkvrouw/Jonkheer. Eerstge noemde kroeg sloot in november, terwijl De Jonkvrouw aan zijn laatste weekend bezig is. Waar moet de jeugd voortaan naar toe? Joris Weemaes (22) drinkt elke vrijdag een paar biertjes bij café 't Anker, in de Hulsterse volks mond ook wel 'Wauters' of 'De Clown' genoemd. „Normaal gin gen we daarna naar De Jonkheer, maar ik denk dat we nu wat lan ger in hetzelfde café blijven. Of we zoeken iets anders, maar dat zal er vanaf hangen waar de rest naar toe gaat." De 24-jarige Jurre Zegers is dezelf de mening toegedaan. „Natuurlijk is het jammer dat de cafés ver dwijnen, maar thuisblijven is geen optie." Ook niet voor Leontien de Booy (17). Doordeweeks studeert ze in Breda, maar elke vrijdag is ze in Hulst te vinden. „Want dan zie ik al mijn vriendinnen weer. Uitein delijk ga ik om gewoon gezellig een drankje te doen." Boekenmarkt van stichting Shaki horeca of sales. „Eerst bekijk ik wat dit voor mij persoonlijk alle maal betekent. Daarna ga ik op zoek naar een nieuwe uitdaging. Iets waar ik net zoveel plezier aan beleef, als ik met De Jonkvrouw/Jonkheer had." Tot slot steekt hij de hand in ei gen boezem. „We hebben twee verdiepingen, van elk tweehon derd vierkante meter. Daarmee trek je eigenlijk je publiek van bo ven naar beneden, en andersom. Misschien waren we wel onze ei gen concurrent." wolstraat 197 vllssingen edelsmeden ZATERDAC 14 DECEMBER 2013 ZEEUWS-VLAANDEREN 21 TERNEUZEN - Het maritiem informa tiecentrum Portaal van Vlaanderen op het sluizencomplex in Terneu- zen krijgt voortaan weliswaar 'maar' 25.000 euro subsidie, maar de gemeente staat daarnaast ga rant voor een bedrag van 7000 eu ro. TERNEUZEN HULST OOSTBURG HULST door Bob Maes HULST Rob Mulder (links) houdt het na dit weekend voor gezien met De Jonkvrouw/Jonkheer, foto Camile Schelstraete dag Jonkvrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 109