Ambtenaren keren terug na brand Hulst steekt stokje voor uitbreiding supermarkt ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Wim Klijn (66) promoveert aan universiteit O ii? 111 WeitjeRock nog altijd in de race voor award WeitjeRock in IJzendijke is nog in de race voor de titel 'Bes te nieuwe festival van Europa'. De organisatoren van de 'Euro pean Festival Awards' hebben tien nieuwe festivals in heel Europa genomineerd Vestrock in Hulst viel af als 'beste kleine festival'. De winnaars zijn 15 ja nuari bekend. Verlichte woningen tijdens kerstmarkt Inwoners van Breskens leuken zondag de kerstmarkt op het Spuiplein op door het versie ren van hun huis. Voor de mooist versierde woningen of tuinen liggen prijzen klaar. Be zoekers van de markt kunnen ook sushi proeven. Om 14.30 uur treedt een koor op. De fair is van 10.00 tot 18.00 uur. Ritjes met huifkar tijdens kerstmarkt De Cantecleerhoeve aan de Hoevedreef in Clinge houdt zondag een kerstmarkt. Naast een groot en gevarieerd aan bod in kraampjes kunnen be zoekers genieten van muziek, zang, een huifkartocht maken en een lekker aanbod van de lo kale horeca. De markt duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Mannen én vrouwen zingen samen in kerk Het Truzements Mannenkoor en vrouwenkoor Truuzz uit Re- tranchement geven zondag een concert in de hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Ret- ranchement. De koren zingen, deels met een kinderkoor, kerstliederen uit binnen- en buitenland. Aanvang is om 16.15 uur, toegang is gratis. Dames Con Grazia geven concert in kerk Dameszanggroep Con Grazia uit Terneuzen geeft zondag een concert in de hervormde kerk in de Koningin Em- mastraat in Philippine. De elfkoppige groep zingt a ca- pella Franse, Duitse en Engelse kerstliederen. Aanvang is om 15.00 uur, toe gang is gratis. Hobbymarkt met liedjes en muziek Ruim twintig hobbyisten to nen morgen hun spullen tij dens een markt in het dorps huis en de hervormde kerk in Biervliet. De kerstman komt op bezoek, De Stemmige Maat jes zingen liedjes (11.00 uur) en de lokale harmonie speelt een deuntje (15.00 uur). De markt is van 10.00 tot 16.00 uur. Sinds begin juli, toen een brand enorme schade aanrichtte in het kantoorgebouw, werden ze tijde lijk ondergebracht in ruimten in andere gemeentelijke gebouwen of gehuurde kantoorruimte (zoals van reïntegratiebedrijf Dethon). Vooral de rookschade in het ze ven verdiepingen tellende ge bouw was enorm. De brand on stond 's morgens vroeg in een soepautomaat op de vijfde verdie ping van het gebouw. Het vuur was snel onder controle, maar in middels had de rook zich via het luchtbehandelingssyteem door het hele pand verspreid. Daardoor moest het hele gebouw, inclusief het meubilair, de apparatuur en nagenoeg alle documenten, wor den schoongemaakt. Enkele ver diepingen werden zelfs helemaal gestript. Op dit moment wordt de We hebben het gebouw nu ook direct aangepast aan het 'nieuwe werken' „Het bestemmingsplan laat zo'n uitbreiding niet toe, dus moeten we het verzoek afwijzen", vertelt wethouder Diana van Dam- nie-Fassaert. De gemeente is niet bereid om voor het verzoek het bestemmingsplan aan te passen. Van Damme: „In het voorjaar gaan we de situatie op en om het Stationsplein en het Back-terrein opnieuw bekijken, want we heb ben voor dat gebied meerdere ver zoeken liggen." Zo ligt er de wens van Aldi om naast Albert Heijn de grootste Aldi-supermarkt van Nederland te bouwen. Aldi zou dan uit de huidige winkel op het Back-terrein verhuizen. Ook Act ion wil zich in het gebied vesti gen, in het voormalige postge- bouw. Van Damme: „We gaan in het voorjaar kijken wat we met al die verzoeken moeten doen. Het kan in ieder geval niet zo zijn dat ie dereen maar ongebreideld kan uit breiden." laatste hand gelegd aan de herin richting. De verdiepingen zien er uit als nieuw. De omvang van de werkruimtes is op tal van plaat sen ook aangepast door bijvoor beeld het weghalen van (afschei- dings)wanden. Het herstel en de herinrichting van het stadskan toor kost 3,7 miljoen euro. Van die kostenpost wordt 2,9 miljoen eu ro gedekt door de verzekering. De resterende acht ton wordt bijge past bijgepast door de gemeente zelf. Wethouder Co van Schaik: „We hebben het gebouw nu ook direct aangepast aan het 'nieuwe werken', met flexplekken en der gelijke." En bovendien zijn direct ook voorbereidingen getroffen voor de huisvesting van de Regio nale Uitvoeringsdienst (RUD), de nieuwe Zeeuwse milieudienst, be gin januari. NIEUWVLIET - De 66-jarige Wim Klijn uit Nieuwvliet is gepromo veerd aan de Universiteit van Am sterdam. Klijn schreef zijn proef schrift bij de faculteit der maat schappij- en gedragswetenschap pen. Hij onderzocht de betrouw baarheid van een door hemzelf opgestelde vragenlijst over gezins- kenmerken. Die lijst stelde hij op om meer te weten te komen over de gezinssituatie van mensen die als patiënt in de geestelijkse ge zondheidszorg terecht komen. Klijn is klinisch psycholoog en psychotherapeut en heeft in Oost burg een praktijk voor geestelijke gezondheidszorg. huil en snik maar niet wij regelen alles 1 11 utoschadeteam Jattatteh dat 0*6 cuew> OKzidtfèaai ió U VRIJDAG 13 DECEMBER 2013 Het stadskantoor (met op de achtergrond het stadhuis) is klaar voor hergebruik, foto Mark Neelemans IJZEN DIJKE BRESKENS CLINGE RETRANCHEMENT PHILIPPINE BIERVLIET door Wout Bareman TERNEUZEN - Een kleine tweehon derd ambtenaren van de gemeente Terneuzen keren voor de kerstda gen terug naar hun vertrouwde werkplek in het herstelde stadskan toor aan het Stadhuisplein. Co van Schaik, wethouder door Eugène Verstraeten HULST - Albert Heijn aan het Sta tionsplein in Hulst krijgt van de ge meente geen vergunning voor de realisering van een afhaalpunt voor boodschappen en een uitbreiding van de supermarkt. fi^muynck bonsele tschateih ort zierlkzee tijen gzendijke Tjdo 6 selekta yeneke middelburg ff&ssingen autoschadetcam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71