OPEN HUIS yiTi Aan Z begint met mantelzorgcafé 14 DECEMBER Hoofdbrekens over vuil strand bij Hoofdplaat Uw viste 22 december lazy Sunday After neen Tea de Zilver mee uw info@dezilvefn1éafll!Le^1 <j H18 - 551 VRIJDAG 13 DECEMBER2013 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 *White Party' bij Zonneweelde Camping Zonneweelde in Nieuwvliet-Bad houdt mor gen een 'white party'. Doel groep is 25-plus, dresscode is wit. DJ Niels Fremouw draait muziek van toen en nu. Kaarten a 10 euro zijn te krij gen bij 't Posthóekje in Oost burg, Van Remortel in Sluis, Delta Drogist in Cadzand, Bruna in Breskens en Zonné- weelde. Aanvang 21 uur. Johnny Roscoe in café 't Keldertje Café 't Keldertje aan de mr. F.J. Haarmanweg in Terneu zen staat zondagmiddag in het teken van de blues. Vanaf 16.00 uur treedt de band Johnny Roscoe The Amazing Brasco Brothers op met onder anderen Donny Benjaminsz, Flans de Groot en Repete van Merode (ex-Juke Joints). Kerstmarkt in de Blaauwe Hoeve In de Truffinozaal van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt vandaag (vrijdag) tus sen 10.00 en 16.00 uur een kerstmarkt gehouden. Er staan kramen met kerstarti kelen en handwerkspullen, er worden oliebollen gebak- len en er is erwtensoep met worst en glühwein. De Blau we Hoeve zangroep Chor A Muze treedt op. axel - Eens per maand is er al een Alzheimercafé in Terneuzen. Van af januari 2014 wordt er in Axel ook een mantelzorgcafé bij. Op elke laatste donderdag van de maand kunnen mantelzorgers el kaar tussen 13.30 en 15.30 uur ont moeten in De Halle. Daar kunnen ze bij de Stichting 'Aan Z' terecht met vragen. Ver der is er maandelijks een activi teit waardoor de bezoekers van de ze bijeenkomst 'eens helemaal er gens anders mee bezig kunnen zijn'. Op donderdag 30 januari trapt het eerste mantelzorgercafé af met een djembéworkshop, waarbij het samenspel op Afri kaanse trommels wordt geoefend. Er zijn ook twee avonden gepland waarin extra aandacht besteed zal wörden aan mantelzorg en psy chiatrie. Nadere informatie: www.aan-z.eu: 0115 563015. Het volledige programma wordt in de loop van januari bekend gemaakt. 10.00- 16.00 UUR y/ctisMafceOver Z.e.&/and Sint Janstraat 32, Middelburg HOOFDPLAAT - De gemeente Sluis, Rijkswaterstaat en het water schap Scheldestromen buigen zich binnenkort over het verwaar loosde Westerscheldestrandje bij Hoofdplaat. De vraag is wie er ver antwoordelijk is voor een eventue le opknapbeurt. Dat laat een woordvoerster van de gemeente Sluis weten. In het be stuurlijk overleg wordt besproken hoe moet worden gereageerd op de herhaalde verzoeken vanuit Hoofdplaat óm het strandje op te knappen. Het waterschap acht zich er niet verantwoordelijk voor, hooguit voor de veiligheid van de dijken daar. De gemeente beheert vol gens het schap het strand. Maar die kijkt weer met een schuin oog naar Rijkswaterstaat, die om de zoveel jaar de Noordzeestranden van nieuw zand voorziet. geven \A/ij\/orm jgjg Mr. F.J. Haarmanweg 26 Tel.: (0118)-620861 4838 AR Terneuzen www.keukenvlsie.nl NIEUWVLIET TERNEUZEN HULST Overzichtskaart Zeeuws-Vlaanderen, toen nog Staats-Vlaanderen, uit de tweede helft van de zeventiende eeuw. Axel en Terneuzen liggen op een eiland, zo ook (links) Biervliet, illustratie uit Van water tot land, Polders en waterschappen in midden Zeeuws-Vlaanderen 1600-1999, Service historique de l'armée de terre, Vincennes Peilboot van de Nieuw-Neuzenpolder bij Terneuzen, middenin bij de katrol zit dijkbaas Visser met pet en baardje, foto uit Van water tot land, Adrie de Kraker al^3%Jfjaar een vertrcxjvyd adres ook voor vervangingsapparaluur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69