ZEEUWS-VLAANDEREN Directeur Woongoed (Ver)bouwen Werknemers overgenomen Tomaholic bij Westdorpe vrezen deze maand geen loon te krijgen en moeten veel uren inleveren. Nostalgie en een modern snufje op kerstmarkt almanak Alles over o Ga verder op Blog: Onze jongens werden verliefd in Indië www.pzc.nl/zeelandgeboekt www.p7.cw011en.nl Gérard de Nooijer verdedigt vertrek van Goes-speler Wende WESTDORPE - Onder personeel van tomatenkwekerij Tomaholic in het kassengebied bij Westdor pe heerst grote onrust. Het be drijf is overgenomen door paprika- teler 4Evergreen. Het is zeer onze ker of de 28 werknemers wel uit betaald krijgen over de maand de cember. 4Évergreen dat vestigin gen heeft in Steenbergen, 's-Gra- venzande, Sint-Annaland en Hon- selersdijk, biedt hen bovendien een uitzendcontract aan met veel minder uren. Het ging al een tijdje niet zo best met Tomaholic. Het bedrijf draai de op zich prima, maar de toma tenprijzen zijn de laatste jaren slecht. De eigendomsconstructie van Tomaholic was bovendien een vreemde. Bio Glas, de gewe zen ontwikkelaar van een deel van het kassengebied bij Westdor pe, wilde de tomatenkweker uit België graag binnenhalen en stap te er ook met geld in. Bio Glas ging vorig jaar echter failliet. De Rabobank en havenbedrijf Zee land Seaports stapten erin. Zij bo den eerder dit jaar de grond en de opstallen tekoop aan. 4Evergreen hapte toe. Dit alles speelde zich buitenom de medewerkers af. Zij ontdekten bovendien dat zij niet in dienst waren bij Tomaholic, maar bij het bedrijf TBeefQ. De meesten had den daar een arbeidscontract van 38 uur per week. Nu biedt 4Ever- green hen een uitzendcontract aan van minimaal tien uur per week. De paprikateler werkt daar mee in alle vestigingen, wat te ma ken heeft met het productiepro ces van paprika's. Er is niet conti nu werk aan, maar met grote pie ken en dalen. Personeelsleden voelen zich be drogen, zeker nu het zeer onge wis is of zij deze maand nog wel uitbetaald krijgen. Een medewer ker liet deze krant in een e-mail weten: „De meesten van ons heb ben kinderen en daar wordt abso luut geen rekening mee gehou den. Ze proberen ons zelfs alle maal in de maling te nemen door ons een nieuw contract te laten ondertekenen." Voor werknemers is deze week door allerlei instan ties, waaronder uitkeringsinstan tie UWV en het Werkservicepunt Zeeuws-Vlaanderen, een informa tiebijeenkomst gehouden. 4Ever- green heeft hen ook uitgenodigd voor een bezoek aan het bedrijf in Steenbergen. Knettergek werd ze ervan, de Zierik- zeese die op kantoor de hele dag in het bouwvakkerslawaai zat. Boren, harde knallen, geen water, kou om dat de verwarming uitging. Het werd haar allemaal te veel en ze vluchtte daarom maar naar huis om in alle rust te kunnen werken. „Pas maar op, straks gaan je buren ook verbouwen", grapte een collega vrolijk terwijl ze de laptop in een tas propte. Eenmaal thuis deed de weldadige rust haar goed, de letters vlogen als vanzelf op het papier en ze ontspande. Tot opnieuw het ruwe gejank van een boormachine klonk De buur man had namelijk ook bedacht dat hij best eens lekker thuis aan de slag kon. AXEL - Een ouderwetse palingro ker en een infotrailer van chemie concern Dow, waarin technologi sche snufjes worden toegelicht. Dat rijmt misschien niet hele maal met elkaar, maar toch ble ken beide 'attracties' gisteravond op de traditionele kerstmarkt in Axel allebei in trek. Dow bezoekt met de gloednieu we trailer meerdere kerstmarkten om zo in gesprek te raken met in woners. Die laafden zich aan glüh wein, warme chocolademelk en versgebakken oliebollen. Zoals het bij een echte kerstmarkt ook hoort. Ondernemersvereniging Axclusief gaf de markt, met onge veer honderd kramen de grootste van Zeeuws-VlaandeFen, als the ma 'nostalgie' mee. Een aantal on dernemers speelde daar op in met gepaste kledij. Het thema werd onder meer gekozen vanwege het jubileumjaar van de achthonderd- jarige Erpelkapperstad, dat bijna ten einde loopt. Van Dijk volgt Leo Urgel op, die bestuurder ad interem is. Daar mee krijgt Woongoed, bijna drie jaar na het wegsturen van Kees Reinhoudt, weer een 'vaste' direc teur. Van Dijk is nu directeur van Woonbedrijf Amersfoort, dat na een fusie vijf jaar geleden onder deel werd van woonstichting Mooiland. Volgens Toine Huijsmans, voorzit ter van de Raad van Comissaris- sen van Woongoed, is Van Dijk 'communicatief sterk' en 'ziet hij de opdrachten die gepaard gaan met de bevolkingskrimp'. Van Dijk wil zelf nog niets kwijt over zijn benoeming. VRIJDAG 13 december 2013 SPORT Onrust personeel kassenbedrijf door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl De Kerstmarkt in A^el trekt flink wat publiek, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Ralph van Dijk wordt per 1 januari de nieuwe direc teur-bestuurder van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65