Zwemles met school voorbij in gemeente 'Brede school moet nog meer betekenis krijgen' BEVELANDEN en THOLEN 27 WÊÊÊÊÊË Forse bijdrage accommodatie Ravenstein „Het wordt een fris gebouw dat uiteindelijk nog meer betekenis moet krijgen dan we van tevoren hebben bedacht", vertelt Kees Willems van architectenbureau Teeuwisse Willems architecten uit Den Haag. Met behulp van te keningen legde hij leden van de gemeenteraad, ouders met kinde ren op de Moolhoek, 't Honk, of kinderopvang Kibeo en andere be langstellenden uit wat ze van het multifunctionele gebouw kunnen verwachten. Om te voldoen aan de eisen voor een klimaatneutrale accommoda tie, is gekozen voor zonnepane len. Willems: „We gebruiken zo veel zonnepanelen dat we er ook in de vormgeving een thema van hebben gemaakt. Ook aan de bui tenkant mag men zien dat er bin nen iets bijzonders wordt gedaan met energie. Daarom hebben we gekozen voor een golvend dak vol met zonnepanelen. Het kan om vouwen om daglicht toe te laten in het hart van het gebouw, waar een patio met groen wordt gereali seerd." Naast de twee scholen en kinder opvang nemen ook bibliotheek Oosterschelde en een fysiothera peut, logopedist, de GGD en Cen trum Jeugd en Gezin hun intrek in het gebouw. Aan de buitenkant mag men zien dat er binnen iets bijzonders gebeurt met energie KLOETINCE - Schutterij Ravenstein in Kloetinge krijgt een eenmalige bijdrage van 35.000 euro van de gemeente Goes voor een binnen sportaccommodatie aan het Noordeinde. Dat besluit is weliswaar al in 2011 genomen, maar toen is nog geen begrotingswijziging aan de ge meenteraad voorgelegd omdat de gesprekken over de locatie nog moesten worden gevoerd. Die zijn nu afgerond en dus moet de raad nog formeel akkoord gaan. Overigens bevinden zich ook de gesprekken over een centrale loca tie voor schutterijen in een afron dende fase. De accommodatie bestaat voor een groot gedeelte uit glas. Om dat wat op te vrolijken, is ervoor gekozen om het aanzicht te 'bre ken' met 'gekleurde huisjes' die aan de binnenkant veelal als ber ging dienen. De brede school heeft vier verschillende in- en uit gangen. Willems: „De twee scho len alleen hebben al zo'n vijfhon derd leerlingen. Als dat 's och tends allemaal door één deur moet, is het wel fijn als je die ver keersstromen kunt scheiden en het is ook veiliger bovendien." Samen met medewerkers die in het gebouw komen te werken, wordt nog naar het ontwerp geke ken. In januari is daar nog een bij eenkomst voor belegd. Begin 2015 wordt gestart met de bouw. Ouders van de leerlingen van'de groepen 5 van de veertien basis scholen in Reimerswaal betalen nu 2,50 euro voor een zwemles per twee weken. Officieel weten de scholen nog van niets: „We hoorden het van de directie van zwembad Den Inkel", zegt direc teur David Bakker van school Het Kompas in Yerseke. „Van de ge meente weten we niets." Bakker denkt dat ouders niet meer wil len betalen. „Uit enquêtes blijkt dat ongeveer de helft van de ouders vindt dat de zwemles een taak van de school is. De opvattin gen zijn verdeeld." Als per schooljaar 2014/2015 de zwemlessen stoppen, moet bad- manager Nelie Wilcox 28 werku ren schrappen bij de negen men sen die daar een (deeltijd)baan hebben. Het zwembad verkeert in grote onzekerheid over de toe komst. „We hebben niet eens een subsidie-overeenkomst voor ko mend jaar", zegt Wilcox. „We we ten alleen dat we in 2014 geen vijf tigduizend, maar dertigduizend euro moeten bezuinigen. We moe ten hier toch een bedrijf runnen? Mensen durven niet eens een tienbadenkaart te kopen. Boekin gen voor zwemles zijn er nog wel, maar altijd met de vraag: 'Zijn jul lie er dan nog?'." De gemeente liet een onderzoeks bureau dit jaar mogelijkheden be schrijven waarmee bezuinigd kan worden op de vijf ton die Rei merswaal per jaar aan het bad be steedde. Afgelopen najaar had de raad daar een keuze uit moeten maken, maar zo'n besluit heeft de vergaderagenda's niet gehaald. Omdat het zwembadbestuur voor stelde om zelf een businessplan te maken, zegt wethouder Hans de Kunder. Hij heeft daar maandag 23 december overleg over. Het be sluit dat de vervoerssubsidie me dio 2014 vervalt, nam de raad al een paar jaar geleden. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl T: 0113-215652 VRIJDAG 13 DECEMBER 2013 Bibliotheek Centrale ruimt* De tekeningen van de architect maken inzichtelijk hoe de brede school er uit komt te zien. afbeeldingen Teeuwisse Willems architecten en adviseurs door Wendy de Jong KAPELLE - In het voorjaar van 2016 is het zover. Dan moet de nieuwe brede school aan de Vroonlandse- weg in Kapelle er staan. En op de vraag hoe die er dan uit komt te zien, kregen tientallen belangstel lenden woensdagavond tijdens een informatiebijeenkomst in De Vroone een antwoord. Kees Willems, architect KRUININGEN - Scholen in Reimers- waal denken te stoppen met zwem lessen nu de gemeente de vervoers- subsidie naar zwembad Den Inkel schrapt. Door de bezuiniging van 17.000 euro verdubbelt de eigen bijdrage voor ouders minimaal. Bosch Car Service zorgt ervoor dat mijn auto ook 's winters grip houdt. Maak dus zelf ook snel een afspraak. Tenzij u graag alle kanten op glijdt... BOSCH service] De kwaliteit on reputatie van Batch, loegopnM op hm onderhoud on dn reparatie v.in alle aulOrnei knr www.bocchcarservice.nl Garage van Halst Ruiterplaatweg 2B, 4493 PG Kamperland Tel.: 0113-371234 - www.vanhalst.nl Wij doen alles voor uw auto Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes E: info@sjaakvanzee.nl maten t/m 62 64 en 57 Nu ook op maandagen geopend van 13.00 tot 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63