in bij waterschap' OO'X' 'Steun aan lokale radio is grote flauwekul' Schoolpleinen worden openbaar toegankelijk Deiasimgaiensi. irem J 24 BEVELANDEN en THOLEN AUTOMATISCHE EXTERNE DEFIBRILLATOR Vrijwilligers in gemeente Borsele draaien op voor kosten van het gebruik van AED's. verrra» ppppppplppilp Al langer was bekend dat de Belas tingdienst als gevolg van een reor ganisatie zou verhuizen. Eerst was er sprake van dat de fiscus he lemaal uit Zeeland zou vertrek ken, maar na een lobby kwam er een voorstel om het personeel van de belastingkantoren te bun delen in Middelburg, in het pand van Rijkswaterstaat. Dat bespaart kosten, omdat het een rijkspand is en er dus geen huur hoeft te worden betaald. Het zou gaan om in totaal 300 medewerkers, inclu sief die van de kantoren in Goes en Terneuzen. Maar volgens de Goese burgemeester René Ver hulst blijkt nu dat het pand van Rijkswaterstaat te klein is om al die mensen te huisvesten. „Vervol gens heeft het waterschap in Mid delburg gezegd dat zij nog wel 200 mensen kwijt kon", zegt Ver hulst. De deal zou al zo goed als rond zijn en gelden voor een pe riode van drie jaar. „Enerzijds zijn we blij dat de Belastingdienst in Zeeland blijft, maar we zijn ook teleurgesteld dat de Belasting dienst weer in een huurpand gaat zitten, terwijl men dan dus net zo goed tot en met 2014 hier kan blij ven." Ook in Goes huurt de fiscus een kantoor, aan het Stations plein. „Ik wist niet dat het water schap ook kantoorverhuurder was", zegt Verhulst. Goes trekt over de situatie aan de bel bij mi nister Blok. In een nog te verstu ren brief aan de bewindsman noe men B en W de kwestie 'navrant'. Het is overigens onduidelijk per wanneer de Goese medewerkers naar het waterschapskantoor in Middelburg gaan. Het waterschap wilde gisteren niet reageren. Installatie Techniek Niewenhuijse Totaal installateur voor alle installaties in uw woning Er luistert vrijwel niemand naar, vonden met name de fracties van Lokale Partij BorSele, D66 en SGP/ChristenUnie gisteravond tij dens de vergadering van de ge meenteraad. Burgemeester Jaap Gelok daagde de volledige raad uit dan maar een 'echt Borsels standpunt' in te nemen door het Commissariaat voor de Media ne gatief te adviseren over verdere steun aan de stichting. „We zitten niet te wachten op de subsi die-aanvraag", zei Gelok. Wethouder Conny Miermans stak daar echter een stokje voor. Ze vond de stellingname van Ge lok te kort door de bocht. Borsele, Goes en Kapelle zijn immers ver plicht Stichting Radio Midden Zeeland te steunen als die aan de eisen van de mediawet voldoet. „En dat doet de stichting. We zijn bij wet verplicht subsidie te ge ven. Laat de vuist van Borsele zien op het moment dat volgend jaar de nieuwe begroting vastge steld moet worden." PvdA en CDA gingen mee met de redene ring van de wethouder. „En we willen op feiten tegenstemmen, niet op gevoelens. We willen bij voorbeeld eerst met cijfers onder bouwd zien hoeveel mensen luis teren naar dit station", zei Arno Witkam (PvdA). Een raadsmeer- derheid steunde uiteindelijk toch het voorstel het commissariaat po sitief te adviseren. BORSSELE - Het proberen te red den van een mensenleven in de gemeente Borsele door middel van een Automatische Externe Defibrillator (AED) levert vrijwil- ligers een gepeperde rekening op. Daar kwam de dorpsraad van Borssele onlangs achter. Een man op het dorp kreeg een hartstil stand. Om het slachtoffer te reani meren is toen door vrijwilligers de Automatische Externe Defibril lator gebruikt die aan de gevel van de plaatselijke supermarkt hangt. Later bleek dat na ieder gebruik van dit apparaat de elektroden ver vangen moeten worden. Kosten: 150 euro. Wie betaalt dat? Niet de gemeente Borsele, want die voelt zich niet verantwoordelijk voor het onderhoud. Ook niet de zorg verzekering van het slachtoffer, want gebruik van een AED maakt geen deel uit van het zorgpakket. Uiteindelijk is de rekening door de dorpsraad betaald. Betrokke nen spreken van een absurde si tuatie. Het proberen te redden van een leven, kan je dus blijkbaar een du re rekening opleveren, is de ge dachte in het dorp. De vrees be staat dat vrijwilligers twee keer nadenken alvorens het apparaat weer te gebruiken. „Ik zou de kos ten voor het gebruik van een AED niet als een belemmering willen bestempelen, maar als we het ap paraat een paar keer per jaar moe ten gebruiken, wordt het wel best lastig. Wij hebben als dorpsraad geen geld en hebben die 150 euro door middel van een sponsoractie bij elkaar gebracht", zegt secreta ris Jaap Francke van de dorpsraad Borssele. De gemeente Borsele heeft de aan schaf van de AED's deels betaald met subsidie. „En daar blijft het bij", zegt wethouder Conny Mier mans. „Het onderhoud en vervan ging van onderdelen valt onder de verantwoordelijkheid van de desbetreffende dorpsraden en sportverenigingen. Dat hebben we zo met elkaar afgesproken." Miermans twijfelt er overigens aan dat elektroden na ieder ge- De minister moet het gebruik van de AED opnemen in het zorgpakket van de patiënt Eindelijk: Goede lucht in de verwarmingsperiode! In de praktijk is het al zo dat schoolpleinen na schooltijd wor den gebruikt om te spelen, maar er zullen nu afspraken worden ge maakt met schoolbesturen over ta ken en verantwoordelijkheden voor bijvoorbeeld onderhoud van speeltoestellen. De gemeente is al (juridisch) aansprakelijk voor de schoolpleinen van de brede scho len, die eigendom zijn. Bij andere scholen heeft de gemeente geen zeggenschap over de openbaar heid, maar als dat formeel zou moeten worden geregeld zal de ge meente ook het onderhoud moe ten overnemen en zullen de kos ten enorm stijgen. Daarom wil het college de situatie voor wat be treft die scholen laten zoals die is. Als het gaat om schade die na schooltijd wordt veroorzaakt, is het zo dat de gemeente verplicht is de opstal en inhoud van scho len te verzekeren. Als geen dader bekend is, is de rekening dus voor de gemeente. bruik vervangen moeten worden. „Na de strenge winter van begin dit jaar werd verteld dat de batte rijen van de AED's vervangen moesten worden. Wie vertelde dat? De leverancier van de appara tuur." Dat de strips en elektroden na ie der gebruik vervangen moeten worden is gewoon zo, zegt )an Krijger, eigenaar van de super markt in Borssele waar de AED hangt. Krijger is tevens lid van de vrijwillige brandweer. „De nood zakelijke vervanging is geen fabel tje. De ambulancedienst zegt zelf dat de strips na ieder gebruik ver vangen moeten worden. Dat is ook logisch. Die zijn van essen tieel belang." Krijger snapt wel dat de gemeen te en de zorgverzekeraar niet beta len. „Je woont op een dorp. Een AED kan er ook voor jou hangen, zeg ik maar. Het zou daarom goed zijn dat alle inwoners hun steen tje bijdragen. Maar de discussie is wel lastig. Want hoeveel is een mensenleven waard?" Het 'leuren' met rekeningen voor onderhoud en vervangen van on derdelen van de AED is bij de Hartstichting bekend, zegt woord voerster Frederique Hermie. „Wij raden instanties als gemeenten maar ook winkeliers- en sportver enigingen aan bij de aanschaf van een AED ook direct een onder houdscontract af te sluiten." De Hartstichting gaat echter nog een stap verder. „Wij vragen de minister van Volksgezondheid dat het gebruik van een AED on derdeel gaat worden van het zorg pakket van een patiënt. Dit wordt volgend jaar één van onze speer punten." Dat is dus uiteindelijk Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 Gemeentesecretaris GOES - Hans Schild (54) is be noemd tot nieuwe gemeentesecre taris van Goes, als opvolger van Carool Maas. Middelburger Schild werkt sinds 2008 bij de gemeente als sectorhoofd Grondgebied. Hij is tevens voorzitter van korfbalver eniging TOP in Arnemuiden. r door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes is onaan genaam verrast door het feit dat medewerkers van het Goese belas tingkantoor intrekken bij het water schap in Middelburg. Redden leven levert fikse rekening op Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Een deel van de gemeenteraad van Borsele vindt steun aan de Stichting Radio Mid den Zeeland grote flauwekul. Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. He» origineel Made in Germany Nr.1 in Europa Wereldwijd unieke techniek Uiterst eenvoudig: Bediening. Reiniging, Hantering Zonder filterkussen: hygiënisch, probleemloos, eenvoudig onderhoud Geen stoomvorming Nieuw: Minder stroomver bruik, Nieuw design, Meer vermogen, Automatische uitschakeling, Stiller Binnen 14 dagen niet tevreden geld terug. Exclusief verkrijgbaar bij: Harense Smid EP EXPERT EUROPART SATURN Media Markt Tel: 040 - 254 43 61 Fax: 040 254 05 35 E-mail: infoaventa.nl door Frank van Cooten Frederique Hermie door Luc Oggel The Origine! GOES - Goese schoolpleinen wor den openbare, hoogwaardige speel- voorzieningen in de wijk. Burge meester en wethouders willen die passage uit het collegeprogramma handen en voeten geven. De kracht van kwaliteit:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60