Belasting gaat van Goes naar Middelburg Warme winterpresentatie Blik op Kunstroute 66 Het moet goed overzichtelijk blijven. We willen geen volgepropte markt hebben SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Laswerk oorzaak brand Nisse irerrra „Tonen, want als je denkt hier veel te verkopen, kom je bedrogen uit", zegt sieradenmaakster Marga Meijrink. Volgens haar kun je ech ter nooit bevroeden wat zo'n pre sentatie op den duur nog kan ople veren. Zij heeft een mooi praktijk voorbeeld: een klant die in haar atelier een ketting kwam kopen anderhalfjaar nadat hij haar siera den tijdens een expositie had ge zien. Een cadeautje voor zijn vrouw, waarvan hij wist dat zij het mooi zou vinden. „Kunst past in ons profiel en we bieden plaat selijke kunstenaars hier graag een podium", motiveert Jeroen Volke- ri van hotel De Zeeuwse Stromen waarom dit etablissement gastvrij plaats biedt aan deze winterexpo sitie en ook de reguliere kunstrou te sponsort. Blik op Kunst in Renesse houdt in dat tussen april en oktober zeven deelnemers elke derde zondag in de maand hun atelier, galerie, mu seum of woonhuis open stellen voor belangstellende bezoekers. „De periode daartussen is wat lang. Vandaar de behoefte ook 's winters nog iets van ons werk te laten zien", zegt Meijrink. Zo ont stond vier jaar geleden het initia tief van de gezamenlijke winter presentatie in De Zeeuwse Stro men. Het aantal bezoekers - vorig jaar dik tweehonderd - stimuleer de om er mee door te gaan. Zeven bevlogen creatievelingen in één zaal. Hoe gaat dat tijdens de inrichting? In volle harmonie of wordt het een veldslag? Meijrink glimlacht en doet haar best een di plomatiek antwoord te formule ren. „Ach, iedereen wil zijn werk natuurlijk zo goed mogelijk onder de aandacht brengen, maar we zijn het er over eens dat het wel overzichtelijk moet blijven. Het moet geen volgepropte markt wor den." De deelnemers lijken te sla gen in die opzet. Annemarie Heili gers presenteert mini-toonkamer- tjes van wat onder meer in haar museum De Blikvanger te zien is. Veronie Rens maakt een mooi hoekje met eigen bronzen beel den en glasobjecten van haar man, Jan Rens. Verder zijn er fo to's van Anja de Glopper en Ma rian Schellekens, keramiek van Jo ke Prins (o.m. zeehondjes) en Pie- ter Pauptit (fantasie objecten), Jo ke Broekhuis (mixed media) en Marga Meijrink (sieraden). Al langer was bekend dat de Belas tingdienst als gevolg van een reor ganisatie uit Goes zou verhuizen. Eerst was er sprake van dat de fis cus helemaal uit de provincie Zee land zou vertrekken, maar na een lobby kwam er een voorstel om het personeel van de belastingkan toren te bundelen in Middelburg, om precies te zijn in het pand van Rijkswaterstaat. Dat bespaart kosten, omdat het een rijkspand is en er dus geen huur hoeft te worden betaald. Het zou gaan om in totaal drie honderd medewerkers, inclusief die van de kantoren in Goes en Terneuzen. Maar volgens de Goese burge meester René Verhulst blijkt nu dat het grote pand van Rijkswater staat aan het Kanaal door Walche ren toch te klein is om al die men sen te huisvesten. „Vervolgens heeft het waterschap in Middelburg gezegd dat zij nog wel tweehonderd mensen kwijt kon", zegt de Goese burgemees ter. De deal zou al zo goed als rond zijn en gelden voor een periode van drie jaar. Burgemeester Verhulst: „Ener zijds zijn we blij dat de Belasting dienst in Zeeland blijft, maar we zijn ook teleurgesteld dat de Belas tingdienst weer in een huurpand gaat zitten, terwijl men dan dus net zo goed tot en met 2014 hier kan blijven." Ook in Goes huurt de fiscus een kantoor, aan het Stationsplein. „Ik wist niet dat het waterschap ook kantoorverhuurder was", zegt Ver hulst. Het is overigens onduidelijk per wanneer de medewerkers van de Belastingdienst naar het water- sc-hapskantoor in Middelburg ver huizen. De gemeente Goes trekt over de ontstane situatie aan de bel bij de minister voor Wonen en Rijks dienst, Stef Blok. In een nog te versturen brief aan de bewinds man noemen het Goese college van B en W de kwestie rond de verhuizing van de Belastingdienst 'navrant'. Bosch Car Service zorgt ervoo dat mijn auto ook 's winters grip houdt. >r NISSE - De grote brand die vorige week donderdag een oude be- drijfsloods van transportbedrijf Bosman in Nisse in de as legde, is waarschijnlijk ontstaan als gevolg van laswerkzaamheden. Dat is ge bleken uit het politieonderzoek. In totaal vijftig brandweermen sen bestreden de brand. Veel per soneelsleden van Bosman waren aan het lunchen en konden daar door snel worden geëvacueerd. Niemand raakte gewond. Eindelijk: Goede lucht in de verwarmingsperiode! VRIJDAG 13 DECEMBER 2013 door Luc Oggel CO ES - De gemeente Goes is onaan- H genaam verrast door het feit dat medewerkers van het Goese belas tingkantoor intrekken bij Water schap Scheldestromen in Middel burg. -j Enkele deelnemers aan de Blik op Kunstroute bezig met de inrichting van de tweedaagse winterexpositie in De Zeeuwse Stromen, foto Ronald den Dekker door Ali Pankow RENESSE - Tonen of verkopen? Wat hebben de zeven deelnemers aan de reguliere Blik op Kunstroute in Renesse voor ogen met de twee daagse winterexpositie zaterdag en zondag in hotel De Zeeuwse Stro men? Marga Meijrink Zat. 14 en zon. 15 dec.: De Zeeuwse Stromen, Renesse, 11.00-17.00 uur. Maak dus zelfook snel een afspraak. Tenzij u graag alle kanten op glijdt... Servi^* Oft kwaliteit r*putit»i«j y$n boseb, ioeg<*p;»M op h«| onderhoud er» d<! •'.•f. i'.itic* van aulorm-iker» www.boschcarservlce.nl ju WIJ doen alles voor uw auto Automobielbedrijf Slager BV Poortdijkstraat 61 - 63, 4318 AM Brouwershaven Tel.: 0111-691344 - www.autobedrijfslager.nl Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. Uiterst eenvoudig: Bediening, Reiniging, Hantering Zonder filterkussen: hygiënisch, probleemloos, eenvoudig onderhoud Geen stoomvorming Nieuw: Minder stroomver bruik, Nieuw design, Meer vermogen. Automatische uitschakeling, Stiller Made in Germany Nr.l in Europa Wereldwijd unieke techniek Binnen 14 dagen niet tevreden geld terug. Exclusief verkrijgbaar bij: Harense SmidEP EXPERTEUROPART SATURN Media Markt Tel: 040 - 254 43 61 Fax: 040 254 05 35 E-maii: infoffyei'la."! www.venta-anwasher.nl r.iu.Y.n.Mii Tltt Original

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57