berco Zorgresort Schelphoek weer stapje dichterbij OPEN HUIS SCHOUWEN-DUIVELAND 25 aantrekkelijk shoppen CIOS Nederlands kampioen korfbal 14 DECEMBER Lazy Sunday Afternoon Tea de Zilvermeeuw :ember nfo@dezilvern5ee3tr êWT 0118 551734 Kerstzangavond voor Filippijnen Ten bate van de noodhulp aan de Filipijnen houdt het comité Woord Daad op za terdag 2i december om 19.30 uur een kerstzangavond in de Hervormde Kerk te Brui- nisse met medewerking van onder anderen christelijk ge mengd Eilandenkoor, het Duivelands Mannenkoor, kinder - en meisjeskoor Jeda- ja, dwarsfluitiste Jolanda van Dam-Braam en de trom pettisten Kees en Hans de Munnik. Entree is 3,50 euro. Schild benoemd tot gemeentesecretaris Hans Schild (54) is be noemd tot nieuwe gemeen tesecretaris van Goes, als op volger van Carool Maas. Mid delburger Schild werkt sinds 2008 bij de gemeente als sectorhoofd grondge bied. Hij is tevens voorzitter van korfbalvereniging TOP in Ar- nemuiden. 'Noem Mbekizaal naar Mandela' De Govan Mbekizaal in het Vlissingse stadhuis moet worden omgedoopt in de Nelson Mandelazaal. Dat vindt de Vlissingse frac tie van D66. De Govan Mbe kizaal is na de verbouwing van het stadhuis genoemd naar een Zuid-Afrikaanse ge meente waar Vlissingen des tijds een stedenband had. 'Boven is het stil' in Het Diekhuus In filmhuis Het Diekhuus in Middelharnis wordt donder dag 19 december de film Bo ven is het Stil van Nanouk Le opold vertoond. Deze film, gebaseerd op het gelijknami ge boek van Gerbrand Bak ker, is vrijwel volledig opge nomen in Zeeland. De hoofd rol wordt vertolkt door de vorig jaar overleden acteur Jeroen Willems. De film be gint om 20.00 uur. lieuvriendelijk, maar een goed bruikbaar alternatiefis nog niet voorhanden. „En dan vragen wij weer aan de consument ons te ver tellen welke accu's beter zijn." Het bedenken en produceren van duurzame huisjes waarin zo ver wordt gegaan, lijkt in tegenspraak met de wens ze alleen in de aller mooiste natuurgebieden te willen zetten. „Wij hebben bedacht dat we wilde recreëren op de mooiste natuurplekken. Dat kan natuur lijk niet, denk je gelijk, maar wat als het wél lukt? Dan moet je een heel duurzaam huisje maken." Volgens Van Wuyckhuyse hoeft de natuur geen schade op te lo pen, omdat de projecten zo klein schalig zijn. „Het gebied op de Kabbelaarsbank is 6,5 hectare. Dat is groot genoeg om een park als Pon Zélande neer te zetten en wij plaatsen twintig huisjes." Hij wil zijn huisjes niet alleen rond het Grevelingenmeer neer zetten, maar is ook al bezig met andere locaties. Er worden ge sprekken gevoerd in Zeeuws- Vlaanderen en er wordt voorzich tig gekeken naar de Waddeneilan den en Limburg. SEROOSKERKE - Het college van burgemeester en wethouders staat nog steeds positief tegenover de ontwikkeling van een zorgresort in De Schelphoek, bij Serooskerke. In de komende drie maanden wordt een technisch onderzoek ge daan naar de mogelijkheden voor het bouwen in de dijk en wordt een gebiedsvisie opgesteld. In de visie moeten onder meer de effecten van het resort op de om geving worden onderzocht. Wat betekent het resort voor de natuur en wat is het effect voor de kern Serooskerke? Uitgangspunt daar bij is de belangen van mens, omge ving en bedrijfsvoering met elkaar in evenwicht zijn. Een gedachte die veel wordt toegepast bij duur zame ontwikkelingen. In maart 2014 moeten de onder zoeken zijn afgerond. Het plan voor een zorgresort waar hartpa tiënten terecht kunnen dateert uit 2011. Het initiatief komt van MM- NO, Medisch Maatwerk Neder land Ontwikkeling. De filosofie achter een centrum in de natuur is dat mensen in deze omgeving beter tot rust komen en met hun partner in het hotel kun nen verblijven en sneller herstel len. GOES - De korfballers van CIOS Goes-Breda zijn afgelopen woens dag winnaar geworden van het Nederlands kampioenschap korf bal voor mbo-scholen. In de finale versloeg het Zeeuws- West-Brabantse team, dat als favo riet aan het toernooi was begon nen, het Alfa College uit Gronin gen met de overtuigende cijfers 13-6. Het eindtoernooi om het Neder lands kampioenschap werd gehou den in Rotterdam. 10.00-16.00 UUR •//aiSMa^eOver Zetet/a/td Sint Janstraat 32, Middelburg VRIJDAG 13 DECEMBER 2013 lange vorslslraal - goes de mooiste natuur BRUINISSE GOES VLISSINGEN MIDDELHARNIS Boven: een artist's impression van een Greenhuus, midden in de natuur. Onder een overzicht van het gebied op de Kabbelaarsbank. illustraties Greenhuus door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55