WONEN 51 JU de leverancier een speciale warm tebehandeling ondergaan, waar door ze vroeger bloeien. Maar ook deze moeten op een koele plaats worden voorgetrokken. Niet iedereen heeft een koele, donkere kelder ter beschikking. Hoeft ook niet; een kast of een ga rage kan een goed alternatief zijn en de uitlopende hyacintenbol- len kunnen makkelijk tegen het licht worden afgeschermd door er een koker van karton omheen te schuiven. Maak deze niet dicht, dat belemmert de regelmatige controle van het groeiende won der. Zorg liever voor duisternis door er een bierviltje bovenop te leggen. Het hyacintenglas is het prototype van een bloembollen glas, maar daarnaast bestaan er ook tulpen-, krokus- en zelfs sneeuwklokjesglazen. HEBBEN Als het aan de beste bloemist van Nederland ligt, houden we het niet bij een kerstboom en wat lampjes. Een kerststuk of een boeket in decemberstijl is eveneens welkom. Ook om iemand mee te verrassen. Tom Ebus is eigenaar van Nizza Bloembinders in Venlo, dat on langs werd uitgeroepen tot bes te bloemist van Nederland. „Deze periode van het jaar no digt enorm uit om een mooi bloemstuk in huis te halen", zegt hij. „Of een boeket in decembersfeer." Hoe ziet het kerststuk anno 2013 er volgens de beste bloemist van het land uit? Zo on gekunsteld mogelijk, stelt Ebus. „Je ziet mo menteel overal veel witgespoten takken, daar ben ik geen fan van. In onze kerststuk ken maken we veel gebruik van natuurlijke materialen, zoals onbewerkt hout. We zet ten er kerstversiering tussen, zoals bollen van papier. Die vormen een mooi contrast met glimmende kerstballen. Verder heb ben we dit jaar heel veel glanzende kerstvo geltjes, wel dertig verschillende soorten. Ze zijn leuk om aan een tak te hangen." De kleuren wit, zilver, goud en rood blij ven gewild. Bloemisten passen ook steeds meer gekleurde bloemen toe in kerststuk ken en boeketten. Ook kerstster - Poinset- ta - blijft een populaire kamerplant voor de kerstdagen. Vooral de roze en de spier witte varianten zijn gewild. Of pak uit met een bos amarylissen, de laat ste jaren een kerstbloem bij uitstek. Ebus: „Ik vind ze vooral mooi in een glazen vaas met een laagje kunstsneeuw erop. Een groots effect creëren, is soms heel eenvou dig. En vergeet de tuin niet. Houd het heel eenvoudig door bijvoorbeeld een grote bak met kerstrozen of bergthee in de tuin te zetten. Experimenteer en kies voor je eigen smaak, dan krijg je al snel een mooi effect." Dat is Roxanne van Schellen, de vice-Euro- pees kampioene bloemsierkunst, met hem eens. „Belangrijk bij het versieren van de woonkamer is rust en eenheid. Daarom maak ik het liefst kerstbloemwerk dat is af gestemd op het interieur. Chic en elegant, dat is de trend voor deze kerst." Dat elegante en luxe zit ook in de styling van Karin Meyn, creative director van Piet Boon. Zij en haar team maakten voor de de- cemberperiode moods: inspirerende opstel lingen met vogelveren die in koperverf wer den gedipt en omwikkeld met fijn garen. Ook knipte ze papieren vlinders, die ze in een transparant doosje tentoonstelde. Ze zijn te zien in de showroom van Piet Boon in Oostzaan. Karin Meyn: „Sprankelend goud is belangrijk in het palet voor deze winter. Het geeft een warme gloed en een luxe uitstraling." Ook leuk: zet eens iets onder een glazen stolp. Dat kan een kerstbal zijn of een mooi souvenir van een verre reis. Voor de durfals: maak een stilleven met een opge zet dier (al dan niet echt). Meesterbloem- binders Florian Seyd en Ueli Sieger staan erom bekend, ook dit jaar waren ze volop te zien in hun tijdelijke Wunderkammer- winkel. Seyd: „Wij willen de natuur dich terbij brengen en mensen van de wonde ren laten genieten. Natuurlijke decoratie is tijdloos en verveelt nooit. Er zijn geen do's and don'ts: doe wat je zelf leuk vindt. Pro beer wel een thema te bedenken. W tie winterkerst, rode bessenkerst, gou kerst; en houd je dan aan het thema. M niet te veel kleuren en stijlen. Tot slot: ech te kaarsen zijn een must voor de kerst!" VRIJDAG 13 DECEMBER 2013 Een b(l)oeiende kerst Vernuft in de boom Vaak vind je de leukste en meest ver rassende dingen in de kleinere tuin centra. Bijvoorbeeld in Gendt, bij De Lentetuin. Daar is een zeer vernuftig apparaatje te vinden, dat nog ner gens anders in Nederland te koop is. Het ding heet Holiday Magic orna menthanger: het is een motortje met verlichting, dat geklikt kan worden op één van de lampjes uit het licht snoer in de kerstboom. Hang er ver volgens een kerstbal of een orna mentje aan en het draait automatisch rond. Daardoor ziet de kerstversie ring er nog specialer uit en wordt zo echt in de spotlights gezet. Hij werkt op een snoer van maximaal honderd lampjes. Prijs: 12,95 euro. www.delentetuin.nl Vernuft in de boom. foto's PR Feest van het licht Sinds de komst van energiezuinige ledlampjes, is het niet meer zo kost baar om eens flink uit te pakken met kerstverlichting. Tover bijvoorbeeld de vlaggenmast om tot een enorme kerstboom, met de lichtslinger van Fairybell. En doe binnen eens gek met lichtsnoeren in de meest uiteen lopende vormen en maten. Kies bij voorbeeld voor katoenen lichtbolle tjes in een glazen vaas. Of maak een statement met een grote lichtslinger met gloeilampen, die ergens noncha lant overheen kan hangen. Ook kun je kiezen voor grote letters met ver lichting erin. House Doctor heeft die in de collectie. Samen vormen de let ters het woord Snow. Helemaal terug van weggeweest zijn de échte kaars jes in de kerstboom. Maar check Letters met verlichting. voor het gebruik wel even de brand verzekeringspolis... www.fairybell.nl www.housedoctor.dk www.kerstboomkaarsjes.nl door Suzanne Dijkstra reageren? wonen@depersdienst.nl 1. Koper is al langer een trend, maar rond kerst pakken we er extra mee uit. 2. Kerstdecoratie in huis op orde? Dan is het tijd samen te genieten. 3. Zeer geschikt voor het kerststuk: orchidee. 4. Natuurlijk hout, kleurrijke bloemen: een trendy optie voor de kerst. 5. Vergeet de badkamer niet bij het kerstklaar maken van het huis. foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51