Seizoen opent met jaarlijkse tuinbeurs Hulp bij het zoeken van de juiste hypotheek f 11 1 J 46 WONEN ijl fil 9 WlM NI O De beurs 1\iinldee is jaarlijks de start van het nieuwe tuinsei- zoen. Van 20 tot en met 23 fe bruari 2014 is dit grootste tuin- event van Nederland in de Bra banthallen in 's-Hertogenbosch. Dit keer is het hoofdthema 'vijf tig tinten groen'. In diverse en soms spannende in- spiratietuinen ontdekt de bezoe ker een rijke variatie aan groen- toepassingen en nieuwe materia len. Op de vier themapleinen krijgen bezoekers specifieke en praktische informatie over bij voorbeeld het buitenleven en duurzaamheid. De internatio naal bekende tuin- en land schapsarchitecten Bram Breed- veld en Ed Joosting Bunk zijn verantwoordelijk voor een groot deel van de voorbeeldtuinen op TXiinldee 2014. Bezoekers kun nen een 'tuinroute' afleggen. Via een 'straat' met grote en kleine tuinen, balkons en veranda's zijn er nieuwe ideeën voor de ei gen tuin op te doen. Het Hol lands landschap en vijftig groen- tinten dienen als basis. De voor beeldtuinen zijn gevarieerd en voor elk budget wat wils. De nieuwe website Kenjehypo- theek.nl helpt consumenten met ongekleurde en begrijpelijke infor matie over wonen en de financie ring van een eigen huis. De websi te vertelt wat kopers en huiseige naren moeten weten over hun nieuwe of lopende hypotheek bij het kopen, verkopen en bewonen van een eigen woning. Consu menten kunnen bij Kenjehypo- theek.nl geen hypotheek afsluiten en bezoekers worden niet doorge stuurd naar geldverstrekkers of hy potheekadviseurs. Veel mensen vinden het zoeken van een nieuw huis leuker dan het uitzoeken van de financiering. Toch is de door gaans onvermijdelijke hypotheek minstens zo belangrijk, want het is vaak de grootste financiële ver plichting die mensen in hun le ven aangaan. De nieuwe website Kenjehypotheek.nl wil daarbij de vanzelfsprekende en onmisbare vraagbaak zijn voor kopers en huiseigenaren. Consumenten wor den over veel voorkomende situa ties geïnformeerd en weten daar door van tevoren welke vragen ze aan hun bank of hypotheekadvi seur moeten stellen. LO 3 s LIJ Q_ Als hun huis in Westdorpe over een jaar nog niet verkocht is, geven Jack Dekker en Lies Montfoort hun droom op. „Dan halen we ons huis uit de verkoop", zegt Jack stellig. „Ik word er ook niet jonger op, op den duur heeft het geen zin meer. 0» >!y» et huis van Jack Dekker (67) en Lies Montfoort (63), aan de rand van Westdorpe, staat al drie jaar te koop. Tien jaar geleden koch ten ze de 2-onder-i-kapwoning als onderdeel van een nieuw bouwproject. Jack: „Ik voer toen nog als kapitein tussen Sluiskil en Finland. We hebben dit huis gekocht met de gedachte: 'Over een paar jaar verkopen we het weer.' Toenter tijd was het ideaal voor ons. Dichtbij mijn werk en we konden het naar eigen smaak indelen." Het huis is ruim, met een L-vormige woonka mer, een aparte keuken, een garage, drie slaap kamers op de eerste verdieping en een grote, lichte zolder. De omgeving is rustig en groen. Stap je de tuin uit, dan sta je praktisch meteen in het bos. Aan het begin van de wijk ligt een speeltuin, aan de zijkant een weiland. Lies: „Ide aal voor mensen met kinderen of mensen die op hun rust gesteld zijn." Jack en Lies begrijpen dan ook niet dat hun huis nog niet verkocht is. Zeker omdat de hui zen van de buren aan beide kanten inmiddels wel verkocht zijn. Jack: „Het was bij beide een kwestie van smaak. Onze nieuwe buren wilden liever een open keuken en laminaat in de woon-, kamer. Dat hebben wij niet. Al is het wel moge lijk. De muur tussen de woonkamer en de keu ken kan eruit." Aan het huis zelf ligt het niet volgens hen. „Het grootste probleem is de werkgelegenheid", denkt Jack. „Zeeuws-Vlaanderen is verder ge woon een prachtland en ons huis is goed onder houden. Als ik mijn hobby niet had, zou ik er echt niet over nadenken om te verhuizen." Waarom dan toch vertrekken? Jack staat op en trekt het gordijn aan de achterzijde open. Een aantal honden begint direct te joelen. Jack: „We hebben zeven husky's. Die hebben meer ruim te nodig." Jack en Lies willen het liefst naar Duitsland ver huizen. „Daar heb je voor hetzelfde geld veel meer grond bij je huis", vertelt Jack, die graag zijn eigen huskyteam zou willen oprichten. Zo'n team omvat tien tot vijftien honden. Die passen niet in de huidige achtertuin. „Husky's zijn van nature jagers", legt Jack uit. „Ik kan ze hier niet los laten lopen. En als ik ze voor de kar willen spannen, moet ik eerst met de cam per een aantal kilometer rijden naar eea ge schikt stuk grond. Ik zou liever gelijk op mijn kar stappen, maar dat gaat niet in deze wijk we gens ruimtegebrek." Hun droomplekje hebben ze inmiddels al ge vonden. „Een huis in Duitsland met meer dan 2000 m2 aan grond én een schuur die ik om zou kunnen toveren in een kennel. Ideaal", glimlacht Jack. Maar voor dat aangeschaft kan worden, zal het huidige huis toch eerst een nieuwe bewoner moeten hebben. I Vanuit de achtertuin stap je zo het bos in door Ellen Nieuwenhuijze Lies Montfoort en Jack Dekker willen graag met hun husky's naar Duitsland verhuizen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46