OPEN HUIS 'Gemeente beloofde subsidie voort te zetten' Vergeten Beatle krijgt onbewoond straatj'e berco rj 14 DECEMBER CIOS Nederlands kampioen korfbal aantrekkelijk shoppen 10.00-16.00 UUR icember lazy Sunday Alterneert Tea tie Zilvermeeuw info@öezilven 0118 - 551734 Kerstlunchconcert Ruyterstadsingers De Ruyterstadsingers geven op zondag 22 december om 11.30 uur een kerstconcert in de Historische Kerk Sou burg. Dit jaar gebeurt dat voor het laatst, want De Ruyterstadsingers houden op te bestaan. Kerst jeugd koor Jubilate verleent mede werking aan het concert. Jacht maakt water in Buitenhaven Een klein plezierjacht heeft gisteravond water gemaakt in de Buitenhaven van Vlis- singen. Er zat een scheur on der de waterlijn en de be manning kon die zelf niet re pareren, aldus de Veilig heidsregio Zeeland. De brandweer uit Oost-Sou burg en de KNRM uit Bres- kens kwamen te hulp. Met een dompelpomp werd wa ter uit het jacht gepompt tot een bergingsbedrijf het jacht kon bergen. Concert kamerkoor Resonance Kamerkoor Resonance geeft zaterdag onder leiding van dirigent Peter Marijs om 20 uur een kerstconcert in de Koorkerk te Middelburg. De Zuid-Bevelandse zangers brengen een aantal kerstlie deren ten gehore onder be geleiding van André Poort vliet (kistorgel) en Annelies Poortvliet (viola da gamba). 'Noem Mbekizaal naar Mandela' De Govan Mbekizaal in het Vlissingse stadhuis moet worden omgedoopt in de Nelson Mandelazaal. Dat vindt de Vlissingse frac tie van D66. De Govan Mbe kizaal is na de verbouwing van het stadhuis genoemd naar een Zuid-Afrikaanse ge meente waar Vlissingen des tijds een stedenband had. Die band is echter inmid dels verbroken. VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen vindt het verzorgen van taal lessen geen gemeentelijke taak. Dus is de aanvraag van 20.000 eu ro subsidie van Dunya afgewezen. Het project taaiontmoetingen is een paar jaar betaald door het Oranjefonds, vertelt Janny Berg van Dunya. In het leslokaal hangt de oorkonde van het fonds nog. „Een vereiste voor die bijdrage was de handtekening van de ge meente Vlissingen onder een in tentieverklaring: de gemeente Vlissingen heeft beloofd om het project voort te zetten als het Oranjefonds zou stoppen. En nu is er ineens geen geld meer." Dat klopt niet, zegt wethouder Marin de Zwarte. „We hebben be loofd om ons daar voor in te span nen, maar intussen is niet alleen de financiële positie van de ge meente veranderd, maar ook de wetgeving: mensen zijn zelf ver antwoordelijk voor hun inburge ring. Wij kunnen de taken die an deren laten vallen niet overne men. Overigens vind ik wel dat Dunya geweldig werk doet." Dunya gaat wél door met de cur sussen Nederlands, maar er is geld nodig, bijvoorbeeld om de huur van het lokaal in de voorma lige basisschool Het Vlot in de Bloemenlaan te kunnen betalen. „We gaan nu maar andere fond sen aanschrijven", zegt Berg. „Tuurlijk gaan we door met die taallessen." GOES - Het korfbalteam van CIOS Goes-Breda is afgelopen woens dag Nederlands kampioen gewor den op het NK korfbal voor mbo-scholen. In de finale versloeg het Zeeuws- West-Brabantse team het Alfa College uit Groningen met over tuigende cijfers: 13-6. Het eindtoernooi om het Neder lands kampioenschap werd gehou den in Rotterdam. Het wordt een zijstraatje van een plein dat vernoemd is naar zijn vriend en popicoon John Lennon. Een straatje dat, nog voordat het is aangelegd, voorbestemd lijkt om net als zijn naamgever in de vergetelheid te raken. De lastige spelling van 'Stuart Sutcliffe' maakt zijn naam eigenlijk onge schikt als straataanduiding, zeg gen B en W van Middelburg, maar 'omdat het hier gaat om een kleine straat waar geen gebouwen aan geadresseerd zullen worden, wordt besloten in dit geval af te wijken van de standaard'. Er zal dus nooit een brief geschreven worden met de adresaanduiding Stuart Sutcliffestraat, Middelburg. Sutcliffe werd op voorspraak van Lennon in 1959 bassist van The Beatles tot hij in 1961 de band ver liet om verder te gaan als kunst schilder. Hij overleed een jaar la ter aan een hersenbloeding. De. Sutcliffestraat zal het John Lennonplein verbinden met, iro nisch genoeg, de Eendrachtweg. Maar de aanwezigheid van Sutclif fe leidde juist tot onenigheid bin nen The Beatles. Cti -5 Mai(e óv<st Z.e.e/a/*J Sint Janstraat 32, Middelburg VRIJDAG 13 DECEMBER 2013 WALCHEREN 25 is school geworden OOST-SOUBURG VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN Een klasje leerlingen bij Dunya foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg vernoemt een straatje in de wijk Mortiere naar de vergeten vijfde 'Beatle' Stuart Sutdiffe. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29