ZEELAND almanak Studie Experience Oplichters proberen in naam van de Voedselbank geld en goederen los te krijgen bij Zeeuwse ondernemers. (Ver)bouwen Blog: Onze jongens werden verliefd in Indië Gérard de Nooijer verdedigt vertrek van Goes-speler Wende VRIJDAG 13 december 2013 MIDDELBURG - De vier Voedselban ken in Zeeland drukken het hun leveranciers op het hart: Geen spullen meegeven aan onbekende mensen die zich uitgeven voor ie mand van de Voedselbank. In de afgelopen vier weken kwam het vijf keer voor dat een onbekende namens de Voedselbank voedsel ophaalde bij leveranciers of een collectebus wilde plaatsen. Dat ge beurde onder meer in Arnemui- den en Goes. Een ondernemer rook onraad en trok aan de bel bij Voedselbank De Bevelanden. De coördinator daar, Gerard Wassing, denkt dat Van Hart tot Hart erach ter zit, een stichting die zich via een Facebook-pagina inzet om do noren en mensen die hulp nodig hebben met elkaar in contact te brengen. In vijf maanden tijd meldden zich daar 1300 mensen aan. Volgens initiatiefnemer Angela van de Haar van Van Hart tot Hart heeft één van de leden inder daad onlangs op eigen initiatief ondernemers benaderd uit naam van de Voedselbank. Van de Haar: „Als wij donaties ophalen dan spreekt één van onze beheerders dat van tevoren af met een leve rancier. Daarnaast zorgen we er al tijd voor dat er een brief meegaat met het logo van Van Hart tot Hart erop. Dat lid opereerde op ei gen houtje en die hebben we dan ook per direct aan de kant gezet." Of de persoon in kwestie verant woordelijk is voor de vijf inciden ten blijft onduidelijk. „Ik weet niet wie hier achter zit", reageert Emmy de Kraker van Voedsel bank Walcheren. „De stichting heeft mij van dit vermoeden niet op de hoogte gebracht. Er is woensdag wel even contact ge weest met onze algemeen coördi nator, maar dat gesprek liep op niets uit" De Voedselbank is niet van plan om aangifte te doen. De Kraker: „We zijn woensdagavond met al le Voedselbanken samengekomen om de incidenten te inventarise ren. We hebben geen keihard be wijs. Zo iemand moet je op heter daad betrappen. Daarom hebben we ook besloten om geen aangifte te doen, maar onze leveranciers te waarschuwen." De Kraker vindt het heel verve lend dat in naam van de Voedsel bank wordt gefraudeerd. „Ik juich het van harte toe dat andere men sen ook iets willen betekenen voor de armen, maar doe dat dan wel uit je eigen naam. Het is heel vervelend voor onze leveranciers en ik wil ze dan ook op het hart drukken om niets weg te geven aan personen die ze niet kennen en die zich uitgeven voor iemand van de Voedselbank. Mocht dat toch voorkomen, dan horen we dat graag." www.pzcvvonen.nl Knettergek werd ze ervan, de Zierik- zeese die op kantoor de hele dag in het bouwvakkerslawaai zat. Boren, harde knallen, geen water, kou om dat de verwarming uit ging. Het werd haar allemaal te veel en ze vluchtte daarom maar naar huis om in alle rust te kunnen werken. „Pas maar op, straks gaan je buren ook verbouwen", grapte een collega vrolijk terwijl ze de laptop in een tas propte. Eenmaal thuis deed de weldadige rust haar goed, de letters vlogen als vanzelf op het papier en ze ontspan de. Tot opnieuw het ruwe gejank van een boormachine klonk. De buur man had een klus bedacht. SPORT Voedselbanken dupe oplichting door Wendy de Jong O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl GOES - Een wond hechten met een pincet en een klem is nog niet zo makkelijk, ondervond Tessa Wamelink (mid den) uit 's-Gravenpolder donderdag. Maar met aanwijzin gen van operatieassistente Marinita van Daele van zieken huis ZorgSaam in Terneuzen lukte het prima. Tessa, vmbo 3-leerling van het Goese Lyceum, bezocht met haar klasgenoten de Studie Experience in de Zeeland hallen in Goes. Scholieren oriënteerden zich op een ver volgopleiding. In de hal waren zeventig scholen vertegen woordigd. Tessa is er nog niet uit wat ze wil gaan stude ren. „Journalistiek, toerisme, zorg... Ik twijfel, want ik vind het allemaal leuk." foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25