Continuïteit van jeugdzorg geborgd Ttoee ongelukjes Lid Orde Oranje-Nassau Nieuwe verlichting Grote Kerk Groede 26 ZEEUWS-VLAANDEREN VEILIGHEID GS wijzen geruchten Waterdunen af kostuums v.a. 198.- jack's 20% korting Bouwvakkers zijn stoere kerels. Ze hebben een broertje dood aan veiligheid. Dat beeld verandert. Dankzij de Sluiskiltunnel. j| I pantalons v.a. |59-- i vesten v.a. 59-- 9 MIDDELBURG - De continuïteit van de jeugdzorg in Zeeland wordt ook na 2015 gegarandeerd. De 13 gemeenten, provincie en zorgaan bieders hebben alsnog overeen stemming bereikt over een aan pak voor de langere termijn. De regio kreeg een paar weken ge leden nog een dikke onvoldoende van de landelijke commissie, die toeziet op het overhevelen van de verantwoordelijkheid voor de jeugdzorg van de provincies naar de gemeenten. Het huiswerk is met succes overgemaakt, stelt die commissie nu vast. Ook gedeputeerde George van Heukelom liet zich herhaaldelijk zeer kritisch uit over het concept waarmee de Zeeuwse gemeenten het stokje wilden overnemen. De aanpassing is volgens hem 'een goede stap voorwaarts', waarmee de continuïteit van de zorg kan worden gegarandeerd, laat hij we ten. De zorgaanbieders spreken eveneens hun vertrouwen uit in de beoogde samenwerking. De belangrijkste winst ten opzich te van een maand eerder is de 'we- dekerigheid en het onderling ver trouwen', aldus voorzitter Jo-An- nes de Bat van de Task Force Jeugd Zeeland. De Goese wethou der wijt de,valse start aan het ont breken van een krachtige gemeen te in Zeeland die het heft in han den neemt en ook de capaciteit in huis heeft om zo'n zware kar als de jeugdzorg te trekken. HENGSTDIJK - Jenny van Leem put-Naessens (81) uit Hengstdijk is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de onderscheiding gisteren uit han den van burgemeester Jan-Frans Mulder tijdens de kerstviering van de KBO Hengstdijk. Jenny van Leemput-Naessens heeft zich jarenlang ingezet voor de samenleving. Ze was tot vorig jaar 55 jaar lid van het kerkkoor van Hengstdijk en tientallen ja ren actief voor de Zonnebloem en het Reumafonds. Ook zette ze zich twintig jaar in voor de paro chie Heilige Catharina in Hengst dijk. Sinds 2003 is ze betrokken bij de KBO, afdeling Hengstdijk. GROEDE - De aanleg van Waterdu- nen verloopt zonder problemen. Dat melden Gedeputeerde Staten aan Statenlid Johan Robesin (Par tij voor Zeeland). Die had geruch ten gehoord dat Molecaten de aan leg van een camping en bunga lowpark in het recreatie- en na tuurgebied zou uitstellen. „Voor sluiskil - De bouw van de Sluis kiltunnel is inmiddels 950.000 manuren gevorderd zonder zwa re arbeidsongevallen. Nog zo'n ,250.000 uur te gaan, dan is het eind juni 2015 en is de tunnel klaar. General manager Ton Vrij dag van de BV Kanaal Kruising Sluiskil (BV KKS) is er trots op. Ook op de belangstelling vanuit de civiele bouwwereld voor de wijze waarop bij de bouw van de tunnel heel veel aandacht wordt besteed aan het veiligheidsaspect, trouwens. Vrijdag: „Want veilig heid en kwaliteit gaan hand in hand, daaroyer zijn wij het als op drachtgever én de aannemerscom binatie BAM-TB1 helemaal eens. Tot nu is het én veilig én er wordt topkwaliteit afgeleverd. Als andere bouwbedrijven en in stanties bij ons aankloppen, om dat we op veiligheidsgebied in de civiele bouw nu eenmaal een voorbeeldproject zijn, kijken ze hier hun ogen uit." Ook in de vakbladen wordt uitge breid aandacht besteed aan het veiligste bouwproject van Neder land (tot nu toe, althans). Een ver haal met de kop 'Hoogste score zover wij weten is daar geen spra ke van", melden GS. Die zien dan ook niets in het 'uitbrengen van een duidelijke verklaring, samen met gemeente Sluis en Moleca ten', zoals Robesin had geopperd. „Wij baseren ons op concrete fei ten en afspraken, en niet op ge ruchten", laten GS weten. voor Sluiskiltunnel' op de websi te Bewuste Bouwers doet Vrijdag goed. Maar ondanks alle lof zit het hem dwars dat zich toch twee zogenoemde verzuimonge- vallen hebben voorgedaan, onge vallen op het bouwterrein die tot verzuim van het slachtoffer leid den. „In het ene geval kwam ie mand klem te zitten met zijn vin ger en verloor een vingertopje, in het andere geval werd iemand door een zwaar voorwerp geraakt en liep licht rugletsel op. Als dat gebeurt, heb ik een slechte dag. Want zulke dingen hadden sim pelweg voorkomen kunnen wor den, het had niet mogen gebeu ren en het was niet nodig ge weest." Vooraf werd contractueel van de aannemerscombinatie geëist dat het aantal ongevallen beperkt zou blijven tot maximaal vijf op een miljoen manuren. Daaraan voldoet de combinatie nog steeds. Desondanks had Vrij dag graag de nul gehouden. Dat zou een topprestatie zijn ge weest, aangezien het gemiddelde in de bouwsector volgens recente cijfers op tien verzuimongevallen per miljoen gewerkte uren staat, maar toch... Dagelijks krijgt Ton Vrijdag rapporten van de veilig heidsexperts en andere toezicht houders binnen. „Op veiligheids gebied draait alles om goede com municatie. We lopen geen agentje te spelen, maar dragen op lossingen aan of zoeken ze in goed overleg. Na aanvankelijke aarzelingen is werkelijk iedereen die hier werkt doordrongen van dat veiligheidsaspect." Maande lijks maken de tunnelbouwers kans op een bonus en een oorkon de. Dat wordt bepaald door de rapporteurs en het management. Belonen blijkt te lonen, namelijk. Die ongelukken, hoe klein ook, hadden simpelweg voorkomen kunnen worden shirts casual v.a. shirts dress 2 voor Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 De hele installatie - die niet al leen voor de Kerst is bedoeld, maar de kerk het hele jaar door mooi in de schijnwerpers zet - kost zo'n twintig mille. De stroomkosten nekken de beheren de stichting niet, omdat voor led-verlichting is gekozen. „Als duurzaam dorp kiezen we natuur lijk voor energiezuinig. De hele verlichting gebruikt niet meer stroom dan een traditionele lamp van 6o Watt", verklaart stichtings bestuurder Thijs Soeting. De Groedenaren beginnen volgen de week vrijdag om 17.00 uur met een kerstborrel. Nadat de verlich ting om 17.30 uur is ontstoken, be gint de kerstfair in de tot winter se markt omgetoverde kerk. Een markt met onder meer tweede hands kleding en kerstversiering, de opbrengst is voor goede doe len, en een muzikaal kerstcafé. door Marcel Modde I Jenny van Leemput-Naessens door Wout Bareman 1 General manager Ton Vrijdag van BV Kanaal Kruising Sluiskil foto Mark Neelemans Ton Vrijdag, general manager. IrJ door René Hoonhorst GROEDE - Bij aanvang van de twee de kerstfair (vrijdag 20 en zaterdag 21 december) wordt de nieuwe ver lichting van de Grote Kerk in Groe de officieel in gebruik genomen. Een grote gift van een particulier en bijdragen van, ook Duitse, om wonenden maakte aanschaf van de verlichting mogelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70