ZEEUWS-VLAANDEREN Crisis Chocolade tegen inbraak Post gedumpt in sloot bij Hoek almanak Afvalrecycler Beelen krijgt van provincie kapvergunning voor bomen op voormalig terrein legerstichting bij Axelse Sassing. www.pzc.nl/multimedia Maatschappelijke opvang geeft Vlissingen fout imago App van de week: Snapchat voor praatjeplaatje terneuzen - Het acht hectare gro te terrein aan de Finlandweg in Terneuzen, waar tot maart de Ge neral Armygreen Foundation (GAF) met legervoertuigen reed, wordt ontbost. Het terrein, dat nu eigendom is van afvalrecycler Beelen Groep, was door de gemeente Terneuzen voorbestemd als een groene buf fer tussen de industriële bedrij ven en de glastuinbouwkassen op de Axelse Vlakte. Maar Beelen heeft het terrein hard nodig om zijn plannen voor een afvalrecyclingbedrijf waar te maken. Hij heeft bij de provincie een kapvergunning aangevraagd en gekregen, bevestigt een woord voerder in Middelburg. Er is ook al begonnen met de werkzaamhe den om enige honderden bomen weg te halen. Wethouder Frank van Hulle uit Terneuzen kan niet anders dan zich neerleggen bij de nieuwe si tuatie. „Alles klopt, de procedure is vol gens de regels verlopen. De bo men zijn niet zo bijzonder dat ze niet gekapt mogen worden. Er is ook gekeken naar de flora- en fau nawet en of er wellicht dieren of vogels zitten die bescherming ver dienen, maar ook dat is niet het geval. Niets stond de kap van de bomen in de weg." Van Hulle begrijpt dat de kaalslag in de ogen van de buitenwereld enige verbazing kan wekken. Hij stelt dat er iets van eea buffer, een afscherming, tussen de vesti ging van de Beelen Groep en het glastuinbouwgebied moet blijven. „Zoals elk bedrijf zal Beelen aan de milieuvoorschriften moeten voldoen. We zijn daarover nog in overleg." De Beelen Groep, één van de grootste afvalverwerkers en sloop bedrijven in ons land, heeft op de Axelse Vlakte in totaal twintig hectare in bezit; het oude GAF- terrein en het voormalige Finland- circuit. Het concern wil er hon derd miljoen euro investeren, on der meer in installaties voor recy cling van afvalstromen, een kade aan het Zijkanaal C bij de Axelse Sassing, de aanleg van riolering en de asfaltering van de terreinen. De komst van de Beelen Groep wordt in Terneuzen vooral toege juicht vanwege de 200 a 300 werk plekken die de nieuwe vestiging volgens directeur Wim Beelen op termijn zal opleveren. William Spaaij groeide als acteur én als mens HOEK - Een bezorger van postbe drijf Sandd heeft de post niet in de brievenbus gestopt, maar in een sloot langs de Goesseweg bij Hoek gedumpt. Bij de poststukken bevonden zich onder meer rekeningen en bankaf schriften. De vinder van de post wil ano niem blijven, maar laat wel weten 'dat dit niet kan'. „Ik heb mijn ei gen post er tussenuit moeten vis sen." „Dit is een uiterst kwalijke zaak, die wij hoog opnemen", zegt Sandd in een reactie. „We hebben de bezorger hier ernstig op aange sproken en per direct afscheid van hem genomen." Het Bevelandse bedrijf had een nieu we baas, die onder druk van de eco nomische crisis van plan was flink te snijden in het personeelsbestand. Vooral luie medewerkers moesten het ontgelden. Toen hij dan ook een jongen tegen een muur zag leunen, wilde hij meteen van hem weten wat zijn salaris was. Vierhonder eu ro was het antwoord, waarop de baas naar zijn kantoor rende en te rugkwam met 1600 euro in zijn han den „Hier heb je voor vier weken en ik wil je niet meer zien." Verbouwe reerd verliet de jongen het pad. De andere werknemers hadden het tafe reel met stijgende verbazing aange zien. Hun reactie:„Dat was de pizza bezorger, die op zijn geld wachtte." ZEELAND Groene buffer verdwijnt toch door Henk Boot ENTERTAINMENT DONDERDAG 12 december 2013 Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURC - Net na de middag was er al een litertje of acht chocolademelk doorheen. Agent Kees Smallegange en adviseur openbare orde en veiligheid Veronique de Ca- luwé van Sluis voelen zich volleerde marktkramers op de Oostburgse weekmarkt. Ze 'verkopen' echter geen choco lademelk, maar informatie over inbraakpreventie. De Ca- luwé: „Veel mensen denken dat ze hun huis goed hebben beveiligd. Maar in de donkere dagen voor kerst is het be langrijk om ramen en deuren gesloten te houden en licht aan te laten, ook als je niet thuis bent." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65