'Wij hebben onze beveiliging wel aangepast1 Explosieven in kaart gebracht Windorol SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Koning in de kerk Vloerbedekking in Re nesse... Dickensdag in het Havenkwartier Het Zierikzeese Havenkwar tier staat zaterdag van n.oo tot 16.30 uur in het teken van Charles Dickens. De straten zijn gehuld in winterse sfe ren, op de Vismarkt staat een levende kerststal, bewoners houden een snuffelmarkt, er is live-muziek en het publiek kan op straat glühwein of kof fie met een brownie kopen. Verder lopen figuren rond verkleed in Dickensstijl. Ongevallen door gladde wegen Het verkeer in Zeeland onder vond gisterenochtend hinder van de gladheid. Op de A256 bij De Poel in Goes deed zich even na 7.00 uur een ongeluk voor waarbij een persoon be kneld raakte. Bij Ritthem raakte een bromfietser van de weg en kwam in een sloot terecht Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht Adventsconcert ten bate van Kika In de Hervormde kerk van Haamstede vindt vrijdag om 19.30 uur een adventsconcert plaats. Te horen zijn het inter kerkelijk kerkkoor Haamste de, mannenkoor De West hoekzangers, gemengd koor Zilt, het leerlingenorkest van Witte van Haemstede en or- ganiste Annet van der Linde. Toegang is gratis, de collecte is voor Kika. MIDDELBURG - David Hannewijk, directielid bij Roompot Vakan ties, heeft dit jaar in meerdere par ken te maken gekregen met dief stal uit vakantiewoningen. Bij va kantiepark Aquadelta in Bruinis- se en De Banjaard en Roompot Beach Resort in Kamperland. Bij Aquadelta werden dit voorjaar in een straat bij verschillende wonin gen twaalf televisies gestolen. Dat betrof geen particuliere wonin gen, maar toch ondervond het park er veel hinder van. „Wij heb ben wel een aantal televisies op voorraad, maar geen twaalf. En de gasten die een huis huren, willen wel televisie kunnen kijken." De diefstallen bij de andere parken troffen ook particuliere eigenaren van vakantiewoningen. „Het is heel vervelend dat het gebeurt, maar in het laagseizoen komt dat - voor omdat de sociale controle dan minder is. Na die golf van in braken hebben we, ook in samen spraak met eigenaren, onze veilig heidsmaatregelen aangepast. Ik ga niet vertellen wat, want crimine len lezen de krant ook. We heb ben in ieder geval op alle parken een eigen bewakingsdienst die in tensief samenwerkt met de poli tie. Dat heeft er onlangs nog in ge resulteerd dat een notoire inbre ker kon worden opgepakt." Een team van academische histori ci en deskundigen op het gebied van conventionele explosieven in ventariseert en beoordeelt de oor logshandelingen op het eiland en onderzoekt of er mogelijk nog oor logstuig in de grond zit. Daarbij wordt gebruikgemaakt van feite lijk materiaal, zoals luchtfoto's, li teratuur, kaarten en dergelijke. Van deze inventarisatie zullen de inwoners niets merken. Als een gebied wordt aangewezen als risicogebied, wil dat niet zeg gen dat bewoners in gevaar zijn. Alles wat in de grond ligt, ligt er in principe veilig volgens het ge meentebestuur. Bovendien wil een aanwijzing tot risicogebied niet zeggen dat er daadwerkelijk wat in de grond zit. Wat er na de oorlog is weggehaald is niet altijd vastgelegd. Ruiming van de explo sieven is wel nodig als er in de grond gewerkt moet worden voor bijvoorbeeld nieuwbouw. BRUINISSE - Zanger/gitarist Dick de Koning uit Zierikzee verleent zondag medewerking aan de kerk dienst in de gereformeerde kerk te Bruinisse. De dienst begint om 10.00 uur in het kerkgebouw aan de Noord- dijk. DONDERDAG 12 DECEMBER 2013 ZIERIKZEE RITTHEM/GOES BURGH-HAAMSTEDE Onder toeziend oog van Gerard Rabelink (links) probeert Ivo Opstelten zijn zojuist gekregen alarminstallatie uit. foto Dirk-Jan Gjeltema NTREKKEUJKE KORTINGEN! www.bomont.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente gaat in kaart brengen waar misschien niet ontplofte explosieven liggen uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Al le zogenoemde risicogebieden wor den vervolgens ingetekend op een kaart. PROFITEER NU VAN Keuze uit tapijt, pvc (click of plak), vinyl en vloerkleden! Hogezoom 194 Renesse (In Delta warenhuis) T.0111650677

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55