Christenunie zet in op SP doet in maart mee steun aan vrijwilligers aan raadsverkiezingen ié Als bij mij thuis het alarm afgaat, staat meteen de hele straat vol met ME. 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CRIMINALITEIT Kikkerfontein nummer twee Minister Opstelten prijst Rabelink voor idee om alarminstallatie uit te lenen aan slachtoffers van insluiping. 'GGD is Rupsje Nooitgenoeg' PLEINTJE ZIERIKZEE OUWERKERK - De gemeente Schou- wen-Duiveland probeert iets te doen aan het grote aantal inbra ken. Eén van de middelen daarbij is het uitlenen van mobiele alarm installaties aan slachtoffers van in braak en insluiping. Minister Ivo Opstelten van justitie kreeg giste ren zo'n alarmkastje cadeau van burgemeester Gerard Rabelink. De gemeente heeft twintig van deze kastjes van het merk Mo- beye aangeschaft. De politie ver strekt ze aan mensen waarbij is in gebroken. „Dat is voor de eerste angstige dagen van de slachtof fers," licht Rabelink toe. „De poli tie zet ze ook in huisjes op vakan tieparken waar vaak wordt inge broken." Opstelten was gisteren in Zee land voor regulier overleg met de Veiligheidsregio Zeeland. Het ge zelschap bestuurders en ambtena ren lunchte bij Brasserie De Vier bannen in Ouwerkerk. Rabelink: „Het is vandaag ook 'Eén dag niet', de landelijke actiedag tegen inbraken. Het leek me goed beide gelegenheden te koppelen." Opstelten was op de hoogte van de actiedag: „Een goed burgerini tiatief dat door u op een geweldi ge manier is opgepakt. We moe ten samen de schouders eronder zetten om het aantal inbraken naar beneden te krijgen. Het uitle nen van Mobeyes aan inbraak slachtoffers is een nieuw instru ment daarvoor. Mijn complimen ten." De minister liet zich door de burgemeester de werking van de Mobeye uitleggen. Opstelten: „Ha, hij doet 't. Nou, als bij mij thuis het alarm afgaat, staat met een de hele straat vol met ME. Doet u dat alleen voor mij?, vroeg ik eens aan een commandant. Nee, dat doen we voor iedereen, zei de man. Ha, ha, ha." De initiatiefnemers van 'Eén dag niet' waren gisteren ook in Ou werkerk. Het betreft drie politie mensen uit het midden van het land. „We waren op training in Estland," vertelt Jelly Knoll uit het Overijsselse Rouveen. „Daar is in één dag het hele land ont daan van zwerfvuil. Met z'n drie ën keken we elkaar aan en zeiden: zoiets moeten wij toch ook kun nen. Er zijn vandaag zeventig ini tiatieven, zoals dit, in het land. We gaan er hierna nog twee be zoeken. Ik ben benieuwd of het wat oplevert. Morgen horen we of er minder inbraken zijn geweest. We houden deze actie overigens op persoonlijke titel, niet als poli tiemedewerkers." Naast het uitlenen van mobiele alarminstallaties, heeft Schou- .wen-Duiveland nog andere wa pens in het vuur. Rabelink: „In wijken waar veel wordt ingebro ken zetten we de tekst 'Laat de in breker in de kou staan' op straat en verder gaan we alle campings schouwen op het gebeid van in braakveiligheid. Te beginnen met kampeerbedrijven zonder slag boom." SCHOUWEN ELDORADO VOOR INBREKERS ZIERIKZEE - De Christenunie heeft het nieuwe verkiezingspro gramma gepresenteerd. In het pro gramma ontvouwt de partij niet alleen de speerpunten voor de ko mende vier jaar, maar wordt ook teruggekeken. De partij zet in op een goede rela tie met de vrijwilligers op het ei land. De brandweer, de jeugd brandweer, de vele vrijwilligers in het verenigingsleven maar ook de voedsel- en kledingbank en de dorpsraden kunnen rekenen op support. Opvallend is dat de Christenunie pleit voor een geza menlijke huisvesting voor de voedsel- en kledingbank. Ook valt op dat de partij waarschuwt dat de dorpsraden niet misbruikt mogen worden. „We zullen er voor waken dat de dorpraden VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 geen uitvoeringsdienst van de ge meente worden." De Christen- Unie wil verder meer huurwonin gen voor starters en zal de ontwik kelingen op de Brouwersdam kri tisch volgen. „Het aantal verblijfs- eenheden van de Jachthaven van de Toekomst mag niet blijven toe nemen. Het project is een onder deel van de Brouwersdam, niet het middelpunt." De SP had al langere tijd een werkgroep op Schouwen-Duive land, maar had was geen volwaar dige afdeling. Daar kwam eind vo rig jaar verandering in. Toen be sloot de werkgroep om een vol waardige afdeling te worden en in januari van dit jaar was de 'afde ling in oprichting' een feit. In oktober kreeg de afdeling de formele status, maar het duurde nog tot gisteren totdat duidelijk werd dat de partij ook mee zou doen aan de gemeenteraadsverkie zingen in maart. Op 16 december wordt de kandidatenlijst vastge steld. Het landelijk bestuur wilde een zorgvuldige afweging maken. Nu heeft het bestuur De Vos laten we ten er vertrouwen in te hebben dat de afdeling sterk genoeg is om zowel het raadswerk te doen als ook het werk op de straat, iets waar de SP traditioneel sterk aan hecht. Onlangs haalde de partij met een burgerinitiatief al een eer ste succes. De gemeente werd 'schaliegasvrij verklaard' waar door de gemeente niet zonder meer zal meewerken aan proefbo ringen. Met de aankondiging van de SP om mee te doen aan de ver kiezingen is het totaal aantal par tijen op tien gekomen, met 23 raadszetels te verdelen. THOLEN - De gevraagde hogere bij drage voor de GGD stuit op ver zet bij de Thoolse gemeenteraad. Rupsje Nooitgenoeg is de type ring die verschillende politieke partijen aan de GGD gaven. Zor gen zijn er bovendien over de slui ting van consultatiebureaus op Tholen, met name voor kwetsba re gezinnen. ZIERIKZEE - Wethouder Wim Stouten opende gisteren het nieuwe Maarstraat pleintje in het centrum van Zierikzee. Hij zette de kikkerfontein in werking. Onder druk van bewoners van het Havenpark bleef de oude kikkerfontein op die plek ook behouden, zodat Zierikzee nu twee kikkerfonteinen heeft. Geen punt, volgens Stouten: „Er mogen van mij nog kikkerfonteinen bij komen. Ren- esse heeft tenslotte ook vijf zeehonden." Het pleintje was jarenlang een par keerterrein met vervallen panden eromheen. Die pandjes zijn herbouwd en ge vuld met winkels en horeca. Het nieuwe pleintje met fontein maakt dit stukje Zierikzee af. De winkeliers zijn er ook blij mee. „Er is nu een loopje van Meel- straat en Maarstraat naar de Melkmarkt en dat is goed voor de ondernemers," zegt Robert van der Krieken van de OVO. foto Dirk-Jan Gjeltema OriderhoudNL. Schilders- en afwerkbedrijf Harry Linders Klaverstraat 57, 4322 CG Scharendijke Tel.: 0111-67 21 42 - www.wchildersbedrijflinders.nl Schults Schilders B.V. Deltastraat 4, 4301 RC Zierikzee Tel.: 0111-414 065 - www.schultsschilders.nl Schildersbedrijf Ad de Wit Burg. Boumanstraat 12, 4306 CR Nieuwekerk Zld Tel.: 0111 -641 555 - www.addewit.nl Schildersbedrijf Franke Haven NZ 4, 4318 AB Brouwershaven Tel.: 06-226 92 715 Schildersbedrijf Gebr. Koster B.V. Deltastraat 35, 4301 RC Zierikzee Tel.: 0111 -412 567 - www.kosterco.nl Schouwse actie tegen inbraak door Ton van den Nouweland Minister Ivo Opstelten In Nederland wordt dagelijks 250 keer ingebroken. In Zeeland is het aantal inbraken afgelopen jaren sterk gestegen. Schouwen-Duiveland is hierbij kop loper. Dat komt omdat er in de wintermaanden veel vakantiehui zen leeg staan. In 2012 werd op Schouwen-Duive land 159 keer ingebroken, tegen 107 inbraken in 2010. De Mobeye werkt als een vaste alarminstallatie. Activeren met een code, waarna het apparaat rea geert op beweging. Dan belt de Mobeye politie of bewaking. Burgerinitiatief tegen inbraak: www.1dagniet.nl door Melita Lanting http://schouwen-duiveland.chns- tenunie.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Socialistische Partij (SP) doet op 19 maart mee aan de gemeenteraadsverkiezingen op Schouwen-Duiveland. Dat is voor het eerst. „Dat wij vol vertrouwen en enthousiasme onze deelname kunnen bevestigen, is iets waar ik als voorzitter enorm trots op ben", zegt voorzitter Anita de Vos. Kerkweg 13, Kerkwerve tel. 0111 40 79 26 «vww.keukenrenovatiezeeland.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54