8 UIT toe heroplevende Doe Maar - die ook ver schillende boeken op zijn naam heeft staan- gaat het vaak ook om de teksten. En dan leef ik op. Op zijn (solo)cd Dromen van Johanna vertaalde hij heel fraai werk van Bob Dylan, en kreeg daarvoor een Edison-nominatie in 2010. In dit theater concert speelt hij met sobere begeleiding nummers uit zijn drie solo-cd's. Wie na alle Venus- en Mars-theorieën nog steeds verbaasd blijft over de verschillen tussen mannen en vrouwen, kan het alle maal nog een keer horen van Alfred van den Heuvel in Waarom mannen sex willen en vrouwen liefde. Het bewijs dat vrouwen niet kunnen kaartlezen, maar in tegenstel ling tot mannen wél in staat zijn tot multi- tasken, is nu ook bijna zeker wetenschappe lijk bewezen. Toch helpt dat nauwelijks voor het weder zijdse begrip en blijven al die verschillen hilarisch. Zoals zal blijken op donderdag 19 december in de Stadsschouwburg van Mid delburg. Tot slot de familievoorstellingen. Mijn abso lute favoriet is en blijft Jungle Book, van Opus One, een gezelschap van naam en faam. Op woensdag 18 december komen ze naar het Arsenaaltheater in Vlissingen. Het verhaal van Mowgli en zijn vrienden Baloo de Beer en de panter Bagheera zit vol met allerlei archetypische gevoelens over avon tuur en gevaar, geborgenheid en liefde, die elk kind tot in zijn tenen zou moeten kun nen beleven. In de vorm van een levenslus tige musical moet dat zeker lukken. Ook wel spannend lijkt me wat er in Ter- neuzen (Scheldetheater) gaat gebeuren op zondag 22 december. In Sprookjesboom (de musical) zitten Roodkapje, Klein Duimpje en Assepoester plotseling allemaal samen in hetzelfde verhaal. Als daar dan ook nog heksenkrachten bij te pas komen, kan dat een vrolijk bizar gebeuren worden. En ze ker omdat dit een interactieve kindermusi cal is. Willem Nijssen overziet wat er in de laatste weken van 2014 in de diverse Zeeuwse theaters te zien is, met voorstellingen van onder anderen Sjaak Bral, Tineke Schouten en een thea terconcert van Ernst Jansz. Winteravonden zouden theateravonden moe ten zijn. En toch is het niet altijd gemak kelijk om juist dan uit je huis te komen. December is een re delijk klassieke maand, met recitals aan de ene kant, terugblikken aan de andere kant. En relatief veel familieprogramma's. Toch kan ik nog wel een redelijk lange lijst ma ken van voorstellingen die zeker de moeite waard zijn. Vanavond om te beginnen, in het Schelde theater in Terneuzen. Een beetje laat om het erover te hebben, zeker omdat hij van de week al in Vlissingen te zien was. Maar toch: Sjaak Bral met Vaarwel 2013. Voor de zeventiende keer zijn spitsvondig scherpe oudejaarsconference, die met oudjaar moet eindigen in zijn thuisstad Den Haag (Dili- gentia). Een mooie show, met prachtige liedjes, die op zich al genoeg commentaar leveren bij allerlei onbedoelde misstanden. Typetjes, liedjes en parodieën op artiesten en bekende persoonlijkheden, dat zijn de basisingrediënten. Humor waar om de een of andere reden nooit sleet op komt. Met Moet niet gekker worden! komt ze twee da gen naar de Stadsschouwburg van Middel- burg. Diezelfde vrijdag de dertiende is er in Thea ter De Wegwijzer (Nieuw^ en Sint Joos land) een theaterconcert (Huiswaarts) van Ernst Jansz. Ik ben geneigd respectvol te zwijgen als het over muziek gaat, maar bij deze (voormalige) frontman van het af en aan de kant moeten blijven staan. „Kijk Morgenavond (en zaterdag) is het dan Tine niet weg, reik ze de hand", is zijn bewogen ke Schouten. Een vakvrouw, die al meer pleidooi. dan dertig jaar op topniveau meedraait. Meindert Talma is Nederlands onbekendste popster Meindert Talma profileert zichzelf als Nederlands onbekendste popster. De eigenzinnige Fries, zowel literair als muzikaal begaafd, bracht recent zijn roman/albumcyclus Kelderkoorts uit. Verhalende liedjes en muzikale vertel lingen gaan daarin hand in hand. 'Tal ma's stem in zowel zijn literatuur a[s zijn liedjes is beslist uniek', oordeel den recensenten. Zaterdag 14 december, De Spot, Mid delburg, 21.00 uur (zaal open). Ernst Jansz drie dagen in theater De Wegwijzer Drie dagen achtereen is Ernst Jansz in theater De Wegwijzer. Morgen be gint hij met zijn theaterconcert Huis waarts, waarin hij liedjes van zijn drie solo-cd's uitvoert. Zaterdag en zon dag volgen optredens met CCC Inc., de legendarische band die vorig jaar zijn 45-jarig bestaan vierde en een nieuwe cd uitbracht. Vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 december, De Wegwijzer, Nw- en St Joosland, 20.30 (vr/za)/15.00 uur (zo). Zevende decembershow op rij voor Maikel Harte Maikel Harte is weer op pad met zijn eindejaarsshow, dit jaar onder de titel Het zijn de lichte dagen voor Kerst. In deze zevende decembershow op rij relativeert, grapt en zingt Harte als vanouds en maakt hij de dagen weer een beetje lichter. Do 12 dec, Stadsschouwburg, Middel burg. Vr 13 dec, De Mythe, Goes. Di 17 dec, Ledeltheater, Oostburg. Do 19 t/m za 21 dec., Scheldetheater, Ter- neuzen. Aanvang: 20.00 uur. Zeeuws Jeugdorkest verzorgt uitgebreid kerstconcert Het Zeeuws Jeugdorkest en Studen tenorkest spelen samen met Kamer orkest Archi Amici uit Breda een uit gebreid programma, met bekende en minder bekende kerstliedjes. Op het programma staan verder werken van Bach (Deel I Orkestsuite), Mozart (Di vertimento nr.2 KV 137) en Dvorak (Wals opus 54 nr 1en diverse 'muzi kale verrassingen'. Zaterdag 14 december, De Hoogte (Populierenstraat), Goes, 20.00.uur. Engels topkoor zingt in Sint Jacobskerk in Vlissingen Het Choir of New College Oxford geldt als een van de Engelse topko- ren. Het ensemble is bezig met een Nederlandse kersttournee en doet daarbij, als gast van Muziekpodium Zeeland, ook Vlissingen aan. Onder leiding van Edward Higginbottom worden traditionele Engelse carols ge zongen, evenals werk van Tallis, Pa- lestrina, Sweelinck en Bach. Zondag 15 december, St. Jacobskerk, Vlissingen, 15.30 uur. Winteravonden: theateravonden Sjaak Bral, vanavond in Scheldetheater, Ter- neuzen, 20.00 uur. Tineke Schouten, morgen en zaterdag in Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur (17 april 2014 ook in Stadsschouwburg Middel burg). Ernst Jansz, morgen in De Wegwijzer, Nieuw en Sint Joosland, 20.30 uur. 'Waarom mannen sex willen en vrouwen lief de', donderdag 19 december in Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Opus One met 'Jungle Book', woensdag 18 december in Arsenaaltheater, Vlissingen, 19.30 uur. Familievoorstelling 'Sprookjesboom', zondag 22 december in Scheldetheater, Terneuzen, 14.00 en 16.00 uur. Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Zoals in 'Nuttelozen van de dag' over asiel- Tineke Schouten in Moet niet gekker worden! foto Roy Beusker zoekers die ondanks allerlei kwaliteiten podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48