Strijkkwartet Zapp4 neemt publiek mee op muzikale trip podiumagenda 3 fe v i 2 UIT &W3ÊL m 0 Hp !i rs NOT EF Voor de Zeeuwse Concertzaal is het een van de meest bijzondere concer ten van dit seizoen. Het grensverleg gende en -overschrijdende strijk kwartet Zapp4 brengt onder de naam Zapp tript een hallucinant en caleidoscopisch pro gramma. Naast Indiase raga's en uitgestrekte Noorse klanken vormen Sun Ra en John Ca ge belangrijke inspiratiebronnen voor deze 'space odyssey'. Het kwartet begeeft zich samen met saxofo nist en elektronica-wizard Maarten Ornstein op onbetreden wegen. „Op deze roadtrip door het muzikale onderbewustzijn is alles mogelijk en waan je je het ene moment in een desolate woestijn en het volgende mo ment in een avontuurlijke droomwereld waar niets is wat het lijkt", zo luidt de belof te. Zapp4, dat de afgelopen tijd al diverse bijzon dere programma's in Middelburg presenteer de, bestaat uit de violisten Jasper le Clercq en Jeffrey Bruinsma, altviolist Oene van Geel en cellist Emilé Visser. Het kwartet krijgt versterking van Ora et La- bora, een project van Pim van de Werken en de Zeeuwse troubadour Broeder Dieleman. Daarmee wordt de muzikale trip zo nu en dan ook verlegd naar de reformatorische am bient en noise. Ora et Labora presenteert de ze avond tevens zijn eerste album. 9HiI Voor videokunstenaar Joost Kosir en breakco- re-dj Tommy de Roos betekent hun presentatie Dirty Brown Visuals zaterdag bij Wonderstroom een optreden bij de bron waar het ooit begon. Super om weer eens in onze home-town op te treden", zegt Joost Kosir. Hij ver heugt zich op de pre sentatie die hij sa men met Tommy de Roos speciaal voor festival Won derstroom heeft voorbereid. Hun optreden staat zaterdag avond om 22.30 uur gepland in de 'WonderDome-tent' op het Bellamypark. Het gaat goed met deze twee ta lentvolle Vlissingers. Kosir heeft met zijn media-installaties, ani maties en korte films een inter nationale carrière opgebouwd. Als autonoom kunstenaar houdt hij zich bezig met zeefdrukken, etsen en schilderen. Tommy de Roos (FFF) geldt als meest gezag hebbende breakcore/industrial producer in Nederland. Als audiovisuele liveset werkt Kosir vaak samen met De Roos. „Wij zijn al bevriend sinds we samen op de middelbare school zaten in Vlissingen. In die tijd werden wij als 'linkse rakkers' bestempeld, omdat we nogal te gendraads waren in de ogen van veel andere leerlingen", vertelt Kosir. Hij woont inmiddels al weer twaalf jaar in Rotterdam. „Tommy heeft zijn atelier onge- veer bij mij om de hoek. Af en toe neme.n we ons voor samen weer eens wat te doen." De uitnodiging een presentatie te verzorgen bij Wonderstroom bood daar een mooie aanleiding voor. „Even was het ons plan voort te borduren op wat we een jaar of acht geleden hebben gemaakt in de Westwal in Goes, een 'Beeldende reis door Zee land', maar het is toch iets heel anders geworden. Tommy is na melijk bezig met een nieuw al bum onder de titel 'Angst'. Daar heb ik me door laten inspireren en beelden bij gemaakt. In dit geval volg ik dus heel erg de mu ziek van Tommy en maak ik daar als vj een soundscape bij. Als uitgangspunt nam ik realis tische beelden, later heb ik die toch weer abstracter gemaakt in navolging van de muziek." Volgens Kosir wordt het optre den zaterdag in Vlissingen voor hem en De Roos best spannend, want zij gaan alles live uitvoe ren. Het begon voor Kosir destijds met schilderen, maar al gauw ging hij ook met video en elek tronica aan de slag. „Met schilde ren wilde ik vaak te veel in één doek stoppen. Dan werd het heel chaotisch. Tegenwoordig vraag ik me af of mijn schilde rijen nog wel relevant zijn. Heb ik nog wat te vertellen? Het is ook al twee jaar geleden dat ik schilderijen heb geëxposeerd." Als vj en videokunstenaar lukt het hem heel aardig het even wicht te bewaren tussen artis tiek en commercieel bezig zijn. „Werken voor een commerciële opdrachtgever lukt me vaak veel beter dan voorheen binnen de kaders van subsidiestichtingen. 'Doe eens iets in relatie met openbare ruimte, met jongeren, met vluchtelingen', kreeg ik dan te horen. Maar wat heeft dat met mijn werk te maken?, vraag ik me dan af." 3 Strijkkwartet Zapp4. foto Merlijn Doomernik Vrijdag 13 december, Zeeuwse Concertzaal, Mid delburg, 20.00 uur. DONDERDAG 12 DECEMBER Goes Singer-songwriter Inge en band, De Koperen Tuin, 19.30 uur Middelburg Eindejaarsshow Maikel Harte, Schouwburg, 20.00 uur Singer-songschrijver Gregory Page, De Spot, 21.00 uur Terneuzen Sjaak Bral, oudejaarsconference, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Concert Seniorenorkest, Ter Reede, 14.30 uur Optreden Popkoor X-stream, Ter Reede 19.30 uur Kerstconcert, Nieuw Bachtenpoorte, 19.00 uur Zierikzee Cabaretesk theater Rory de Groot, De Weverij, 20.15 uur VRIJDAG 13 DECEMBER Goes 'Concert 4 Christmas', Ontmoetingskerk, 19.30 uur Robert Jan Stips met 'RJSOLO', 't Beest, 20.30 uur Eindejaarsshow Maikel Harte, De Mythe, 20.00 uur (uitverkocht) Kapelle Kerstconcert Zws Vocaal Ensemble, Hervormde Kerk, 20.15 uur Middelburg Kerstconcert Walchers Mannenkoor, Wal- chers Jongerenkoor en Salomo, Nieuwe Kerk, 19.30 uur Cabaret Tineke Schouten, Schouwburg, 20.00 uur Zapp4 en 'Ora et Labora', Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Concert Meindert Talma, De Spot, 21.00 uur Zeeland Power Rock Showcase, Bar American, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Soloconcert Ernst Jansz 'Huiswaarts', De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziekprogramma Alderliefste, Ledeltheater, 20.15 uur Rilland Concert Ruud Hermans the MVP's, Luctor et Emergo, 20.00 uur. Sint-Laurens Pianoconcert Marcel Worms, Boerderijgalerie de Osseberg, 20.00 uur Vlissingen Optreden Muziekschool Dubois, Ter Reede, 19.30 uur ZATERDAG 14 DECEMBER Domburg Podium-Z: open podium, workshopacts en presentatie jonge popacts, Het Schuttershof, 19.30 uur Goes Kerstconcert Zeeuws Jeugdorkest, Stu dentenorkest en Archi Amici uit Breda, De Hoogte, Populierenstr. 29, 20.00 uur Korenslag met A58, Seaside Rendez Vous, Sea Sound Singers, You Name It, Grote Kerk, 20.00 uur Misa Criolla met Huygens Vocaal Ensem ble en Javier Rodriguez, De Mythe, 20.00 uur. Eindejaarsshow Maikel Harte, De Mythe, 20.00 uur (uitverkocht) Kloosterzande Kerstconcert Madrigaalkoor M'burg, Hof te Zandkerk, 20.00 uur Ui^alkum miuuciüurg Herman Brock Jr. en zijn Brockettes, De Drvkkery, Brasserie, 15.30 uur Toneelvoorstelling 'Lang leve de koning', door het Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Cabaret Tineke Schouten, Schouwburg, 20.00 uur Toneelvoorstelling Twee', door Theater groep Duinart (première), 't Spiegeltheater, 20.00 uur Kerstconcert Kamerkoor Resonance, Koorkerk, 20.00 uur Optreden Broken Brass Ensemble Pus- hin Wood Soundsystem, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en SL Joosland CCC Inc. met o.a. Ernst Jansz De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Kerstconcert Walchers kerstkoor, De Historische Kerk, 20.00 uur Oud-Vossemeer 'Zeelandia speelt 'De Uitvreter', De Vossenkuil, 20.15 uur Renesse Kerstconcert Luctor et Emergo, Dorpskerk, 20.00 uur. Terneuzen Music from da lowlands, Café Markant, De Pit, 19.00 uur Muziek: Groot Niet Te Vermijden, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Concert Byzantijns Koor Srétenje, Sint Jacobskerk, 19.30 uur Rockband Naughty Oil, Café De Concurrent, 22.30 uur Westkapelle Kerstconcert Zangver. Looft den Heere Noordbevelands Mannenkoor, Moriakerk, Markt, 19.30 uur Wilhelminadorp Kerstconcert muziekverenigingen De Echo en Oefening en Uitspanning, PKN-kèrk 20.00 uur Zaamslag Jan Rot met 'Nummerrrrrr 1 Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Concert Musica Delia Speranza, Dikke Toren, 20.00 uur 'Ode aan de opera', Nel v/d Broeke- Len- sen (zang) en Natalia Pavlova (piano), De Rode Kamer, 20.00 uur ZONDAG 15 DECEMBER Domburg Kerstconcert brassband Apollo, Zaal Schuttershof, 15.30 uur Goes Fred Toody Unplugged, 't Beest, 17.15 uur Middelburg M'burgs Theater: Lang leve de koning, Minitheater, 14.30 uur Theater: Duinart, Twee' (première), 't Spiegeltheater, 14.30 uur Lezing Sanne Terlouw over haar boek 'De verdwenen Menora', Synagoge, 15.15 uur Jazzmiddag met Mojam, East Of The Sun en Earfood, Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Nieuw- en SL Joosland CCC Inc. met o.a. Ernst Jansz De Wegwijzer, 15.00 uur Terneuzen Jazzconcert Chambertones, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Blue Jeans Big Band, Ter Reede, 14.30 uur 50+-koor De Zilvermeeuwen, Het Majoraat, 14.30 uur Choir of New College Oxford, St. Jacobskerk, 15.30 uur Vlissingse band Suicide Chicken, Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee Kerstconcert Scoudis Ensemble, Podium De Weverij, 15.00 uur. Jonge talenten bij Wonderstroom door Ali Pankow Installatie Frank, van der Meijden in Oude Markt 39-41. foto Lex de Meester Zaterdag 14 december, Tent, Bel lamypark, Vlisisingen, 22.30 uur. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42