PZC Jonge Zeeuwen mogen naar Europees kampioenschap na sterke prestatie op NK driebanden in Almelo. 34 SPORT ||!U| 25% korting én gratis CD bij ABONNEE MB sprankelend kerstconcert voordeel philharmonie zuidnederland De Bruijn is erg trots op talenten www.pzc.nl/abonneevoordeel GROEDE/LEWEDORP - Twee Zeeuw se biljarters schreven in het week einde geschiedenis op het NK driebanden klein in Almelo. De 17-jarige Michael Vink uit Groede werd kampioen, terwijl Joey de Kok (16) uit Lewedorp tweede werd. Beiden mogen nu naar het Europees kampioenschap onder zeventien jaar in Lorient. Hoe kijken jullie terug op het NK? Vink: „Voor mij was het een groot feest. Ik heb goed gespeeld en ben vooral goed geconcen treerd gebleven. Toen mijn vader me feliciteerde zei ik meteen dat er nog twee kampioenschappen komen. Ik speel volgende week einde samen met Joey ook het NK op de grote tafel en weer twee we ken teter het NK eerste klasse klein bij de senioren." De Kok: „Ik ben matig begonnen. Speelde de eerste partij gelijk. Daarna ging het twee ronden be ter, totdat ik tegen een rotpartij aanliep. Daar baalde ik wel van. Ik herstelde me goed en won de vol gende twee en was voor de finale zeker van zilver." Hoe waren de reacties naderhand Vink: „Vooral via Facebook heb ben er veel vrienden en bekenden uit de biljartwereld gereageerd. Ik kreeg complimenten." De Kok: „Via mijn vaders Face book heb ik heel veel gelukwen sen en aanmoedigingen gehad." 7Yainen jullie veel Vink: „Ik train een paar keer per week. Ik krijg les van Jean Paul de Bruijn en ga een keer per maand twee uur naar hem toe. Vorig jaar speelde ik rond de 0.600 gemid deld en nu had ik 0.836." De Kok: „Ik train bijna elke dag wel een uurtje en ik heb elke twee weken les van Jean Paul de Bruijn hier bij mij thuis. Ik heb daar veel aan en ben net als Mi chael al flink vooruitgegaan. Ik had in Almelo een moyenne van 0.808." Wat zijn jullie ambities? Vink: „Ik wil zo ver mogelijk ko men in het biljarten en elke wed strijd winnen. Maar ik kijk ook of een toekomst in het biljarten mo gelijk is. Daarnaast wil ik in de toekomst een eigen zaak. Daar stu deer ik nu voor." De Kok: „Hoe ver ik kan komen weet ik nu nog niet, maar zal er wel alles aan doen om er uit te ha len wat er in zit. Streven is de top maar of ik dat kan halen..." Zetten jullie alles op het biljarten of zijn er ook nog andere hobby's? Vink: „Ik heb geen andere hob by's. Ik zet alles op het biljarten. Dat vind ik leuk en zal ik altijd blijven doen, denk ik nu." De Kok: „Ik voetbal sinds dit sei zoen in het eerste van Lebo. Dat vind ik ook hartstikke leuk, maar als ik moet kiezen ga ik voor het biljarten, omdat ik denk daar ver der in te kunnen komen." Als trainer is Jean Paul de Bruijn trots op zijn pupillen Michael Vink en Joey de Kok. „Het zijn echte talenten. Het is uniek dat er twee Zeeuwse jeugdspelers op het hoogste podium in Nederland staan. Daar moeten ze van genie ten, maar ze moeten wel hard blij ven werken. Ik zeg altijd dat het grootste talent is om te willen trainen en jezelf te verbeteren", vertelt De Bruijn. „Ik ben nooit jeugdkampioen van Nederland geworden, maar had een doel en dat was de top berei ken. Zij kunnen dat ook halen als ze veel én nog meer dan nu in zichzelf willen investeren. Als ze er alles voor over hebben, gaan we nog veel van hen horen in de toekomst." De philharmonie zuidnederland, ontstaan uit Het Brabants Orkest en het Limburgs Symfonie Orkest, zet haar eerste muzikale stappen op Zeeuwse bodem en doet dat met een sfeervol kerstconcert. Onder leiding van Kynan Johns brengt de Nederlandse Simone Lamsma u met virtuoos vioolwerk in de stemming voor de mooiste dagen van het jaar. Glazoenov - uit De jaargetijden: Winter Saint-Saëns- Havanaise Saint-Saëns - Introduction et rondo capriccioso Tsjaikovski - uit Het Zwanenmeer: Suite Zo profiteren abonnees U als lezer van PZC kunt reserveren met een exclusief kennismakingsvoordeel: u ontvangt maar liefst 25% korting per kaart een cd met unieke historische opname Symfonisch Festival 2 t.w.v. €17,50*. Reserveer uw voordeelkaarten onder vermelding van codewoord 'PZC' via -0900 33 000 33, - de kassa van de schouwburgen in Terneuzen, Goes en Middelburg - www.zeelandtheaters.nl Kies het aantal kaarten; klik op winkelmand je; voer daarna bij actiecode 'PZC' in en klik op 'verzilveren'. Zeeuwse Concertzaal. Vrijdag 20 december 20.00 uur. Enkel tegen inlevering van deze abonnee- voordeelbon én op vertoon van uw toe gangskaart kunt u op de concertavond zelf de gratis cd ophalen aan de vriendenbalie van philharmonie zuidnederland. Biljarttalenten stelen de show door Joop van den Oudenhoven O.836 Michael Vink uit Groede timmert hard aan de weg. Zijn gemiddelde is be hoorlijk gestegen. Tijdens het NK haal de hij een gemiddelde van 0.836, veel meer dan een jaar eerder. Michael Vink kreeg veel felicitaties op Facebook na het behalen van de ti tel. foto Peter Nicolai Joey de Kok, voetballer bij Lewedorpse Boys én biljarter. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34