I U Nieuwe regel Formule 1 maakt titelstrijd onzuiver i- SPORT 33 Kloetinge en trainer Hiensch koesteren elkaar De FIA kwam deze week met een heldere verklaring voor het invoe ren van de nieuwe regel. Dat de slotrace in Abu Dhabi twee keer zoveel punten waard is, moet er voor zorgen dat 'de focus tot en met het eind van het seizoen bij het kampioenschap blijft liggen'. Want sinds jaar en dag neigen de (top)teams ernaar de geldverslin dende ontwikkelingswedloop te staken zodra blijkt dat de achter stand met de koploper te groot is geworden. Hoewel die verklaring an sich is te billijken, is de echte reden er natuurlijk één van economische aard. De onwaarschijnlijke domi nantie van Sebastian Vettel en Red Buil - de combinatie won de afgelopen vier jaar de wereldtitel zowel bij de coureurs als bij de constructeurs - is slecht voor de sport. Slaapverwekkende races waarin de winnaar steeds dezelf de is, gaan ten koste van de popu lariteit. Dat weten de FIA en Ber- nie Ecclestone, eigenaar van de commerciële rechten van de For mule nog al te goed uit de tijd dat Michael Schumacher in zijn Ferrari het seizoen regeerde. Met de nieuwe regel (in Abu Dha bi zijn volgend seizoen 50 punten te verdienen in plaats van de regu liere 25) hoopt de FIA een dergelij ke dominantie minder waarschijn lijk te maken. Diezelfde Sebastian Vettel toonde zich deze week wei nig verrassend een tegenstander van de nieuwe regel. Hij vergeleek het effect ervan met een voetbal competitie waarin tijdens de laat ste speelronde twee keer zoveel punten zijn te verdienen. Die redenatie lijkt een logische, dat is ze niet. De viervoudig we reldkampioen zag over het hoofd dat in een voetbalcompetitie de sterkte van de tegenstander een groot verschil maakt - in een For mule i-race rijdt iedereen tegelij kertijd tegen elkaar. De 'dubbele- puntenregel' toont eerder overeen komsten met een play-oflf-sys- teem: een coureur kan het hele jaar bovenaan staan en toch geen kampioen worden. Al was het maar vanwege een uitvalbeurt in die belangrijk geworden slotrace. Natuurlijk zijn er voordelen. Een spannend slot van het kampioen schap wordt aannemelijker als tij dens de laatste Grand Prix twee keer zoveel punten zijn te verdie nen. Bovendien zal het de kijkcij fers gegarandeerd ten goede ko men. Maar uiteindelijk blijft één belangrijk argument tégen de re gel overeind: hij gaat in tegen het gevoel van rechtvaardigheid. kloetinge - Het bestuur van Kloe tinge kwam gisteren met een 'op vallend nieuwtje' naar buiten. De - clubleiding meldde dat Diederik Hiensch ook volgend voetbalsei zoen trainer van de hoofdklasser is. Alsof dat al niet bekend was. Im mers: januari 2012 keerde Hiensch terug bij 'Kloetinge, als opvolger van de ontslagen Cees Houtepen. Hij tekende toen een contract van drieënhalf jaar. Dat betekent dus dat zijn verbintenis pas in het jaar 2015 afloopt. „Een vast onderdeel van het door lopende contract is dat we elk halfjaar een evaluatiemoment in bouwen", verklaart Hiensch. „En mocht dan blijken dat er geen che mie meer is of dat er geen perspec tief meer is, dan kan het contract worden ontbonden. Dat hebben we destijds zo met elkaar afgespro ken. Dat is voor beide partijen prettig." Het gesprek tussen het bestuur en de trainer vond dinsdagavond plaats. Tijdens dat onderhoud werd duidelijk dat de samenwer king naar ieders tevredenheid ver loopt en er geen enkele reden is om het doorlopende contract te ontbinden. „Ik zie nog voldoende toekomst bij de club", zegt Hiensch. „We hebben een jonge groep die zich alleen maar verder kan ontwikkelen. Ik heb het nog steeds heel goed naar mijn zin bij Kloetinge." De Bevelandse hoofdklasser lijkt dit seizoen na een moeizame pe riode zijn ritme hervonden te heb ben in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg staat na twaalf wedstrijden op de tiende plaats. Kerkhove dubbelt met Gomperts Lesley Kerkhove dubbelt vol gende week met Stephanie Gomperts tijdens de KNLTB Tennis Masters (tevens het NK) in Rotterdam. Met haar heeft de 22-jarige Zierikzee- se een ervaren dubbelspeel- ster naast zich. De inmiddels 39-jarige Gom perts werd al driemaal in haar carrière Nederlands kampioene in het vrouwen- dubbel, in 1999,2001 en 2008. De laatste keer was dat met de Goese Suzanne van Hartingsveldt Het toernooi begint dinsdag. Kerkhove doet ook mee in het enkelspel. Middelburg bekert verder na damzege In de kwartfinale van de Zeeuwse dambeker heeft be kerhouder Middelburg in Vlissingen met 6-2 gewon nen van GZC. Ook de verlie zend finalist van vorig jaar, PWG 's-GravenpoIder, plaatste zich dankzij een 8-0 zege op Aagtekerke 2 voor de halve finale. Lammeren- burg versloeg Souburg met 6-2 en DSVF rekende af met Tholen. DONDERDAG 12 DECEMBER 2013 I in de Zeelandhallen De Belg Jimmy Verburgh is een van de publiekstrekkers tijdens de Supercross in de Zeelandhallen. Hij zal een aantal stunts verzorgen, foto Asif Hassan/AFP door Erwin Blatter DEN BOSCH - Een Formule 1-kam pioenschap waarvan de winnaar van tevoren al lijkt vast te staan, is slecht voor de sport. En dus kwam de FIA deze week met een opval lend besluit: tijdens de laatste Grand Prix van 2014 wordt het dubbele aantal punten uitgedeeld. Zo is het kampioenschap van vol gend jaar op voorhand onzuiver. ZIERIKZEE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33