Sneijder beslissend op "ftirkse toendra I I I Ajax-fans neergestoken in Milaan 30 SPORT JL 9 CHAMPIONS LEAGUE Amsterdammers slagen er niet in te overwinteren in de Champions League. AC Milan houdt stand in eigen huis. De nederlaag kwam in het Itali aanse kamp hard aan. Juventus wilde helemaal niet spelen, maak te trainer Antonio Conté tijdens de rust van deel twee nog maar eens duidelijk aan Pedro Proenca. De Portugese scheidsrechter leek echter geen invloed te hebben op het wel of niet doorgaan van Gala- tasaray-Juventus. De hoge heren van de Uefa hadden hem opgedra gen dat er gevoetbald moest wor den en dus werd er gevoetbald. Maar mocht je het geploeter op een mix van gras, sneeuw en mod der nog wel zo noemen? Galatasa- ray-Juventus werd dinsdagavond na ruim 31 minuten stilgelegd om dat door hagel- en sneeuwbuien het veld onbespeelbaar was gewor den. En - nog belangrijker - de vei ligheid van de spelers was in het geding. Dat was gistermiddag ei genlijk nog steeds zo maar toch werd er afgetrapt, terwijl een nieuwe, wat mildere vorm van een sneeuwstorm over het sta dion trok. Het leverde kolderieke beelden op. Van spelers die met de bal aan de voet diep willen gaan, maar zien hoe diezelfde bal in de modder blijft liggen. Of Ga- latasaray-doelman Muslera die de bal even wil laten stuiten, maar tot zijn verbazing ziet dat deze in een plas blijft liggen. De tactiek van Galatasaray was daardoor eenvoudig. Lange ballen richting Didier Drogba en dan maar hopen dat ie een keer goed valt. De beresterke Ivoriaan kreeg na ene klein uur spelen zelf de beste kans van de wedstrijd en stond vijf minuten voor tijd aan de basis van de enige treffer van de middag. Drogba verlengde de bal met het hoofd, Sneijder antici peerde en legde de bal met zijn eerste aanname meteen goed. De ervaren doelman Gianluigi Buf- fon was vervolgens kansloos op het diagonale schot van Sneijder: 1-0. De middenvelder belandde vervol gens in de sneeuw en werd be sprongen door uitzinnige ploegge noten. Op de tribunes, die voor een woensdagmiddag toch aardig bezet waren, werd zijn naam ges candeerd. Dat was al lang gele den, omdat Sneijder dit seizoen vaker geblesseerd dan fit was. Deel zijn riante salaris (naar ver luidt bijna vijf miljoen euro per jaar) door het aantal speelminu ten en je kunt de conclusie trek ken dat Sneijder dit seizoen de duurste speler van Galatasaray is. Gistermiddag verdiende hij, met de treffer die plaatsing voor de achtste finales betekende, meteen een deel van zijn salaris terug. En dat in pas zijn tweede wed strijd in ruim anderhalve maand. Zijn rug, zijn hamstring, een lies blessure; steeds opnieuw werd Sneijder de afgelopen tijd terugge worpen. Je zou bijna vergeten dat hij nog altijd pas 29 is en dus niet het lichaam van een oude, verza digde vedette kan hebben. MILAAN - Ajax slaagde gisteravond in San Siro niet in de missie om zich ten koste van AC Milan te plaatsen voor de knock-outfase van de Champions League. Tegen tien man bleef de kampioen ste ken op 0-0, waar alleen een zege volstond. De ploeg van trainer Frank de Boer verzuimde de op mars op nationaal en Europees ni veau op te luisteren met de ultie me beloning. Hierdoor wacht na de winterstop geen vervolg op het hoogste club podium, maar een doorstart in de Europa League. Ajax domineerde in San Siro, bracht AC Milan na drukkelijk in verlegenheid, maar kwam niet tot scoren. Daarmee deed de ploeg zichzelf tekort. Ajax maakte direct een gedreven indruk. Van ongezonde spanning was geen sprake. De ploeg ging onverstoorbaar verder op de weg die ruim een maand geleden werd ingezet. Binnen vijf minu ten leverde dit al bijna een voor sprong op. Christian Poulsen kop te uit een corner van Lasse Schone op de paal. Een kwartier later moest doelman Christian Ab- biati redding brengen, toen Davy Klaassen hem met een zweefduik onder vuur nam. En AC Milan? Het elftal van trai ner Massimiliano Allegri mocht over Kaka, Mario Balotelli en Step- han El Shaarawy beschikken, de overige spelers ontstegen de mid delmaat nauwelijks. Onder druk toonden onder anderen Christian Zapata en Kévin Constant aan be perkte voetballers te zijn. Anders dan Ajax kreeg de druk wel vat op de Italiaanse ploeg. In de 22e mi nuut leidde dit tot kortsluiting bij Riccardo Montolivo. De sierlijke aanvoerder ging zon der aanleiding op een enkel van Poulsen staan. Arbiter Howard Webb aarzelde geen tel. Montoli vo kreeg een rode kaart, Milan moest verder met tien man met nog driekwart wedstrijd voor de DORTMUND EN ARSENAL BLIJVEN MEEDOEN boeg. Allegri wisselde vervolgens El Shaarawy voor Andrea Poli, waardoor Ajax extra werd bevoor deeld. Zonder de handige interna tional op het veld kwam een stunt binnen handbereik. Ajax hoefde slechts de rust te be waren. De noodzaak om haastig de aanval te zoeken bestond niet meer. Milan, waarbij Nigel de Jong in de basis stond, trok zich terug op eigen helft en probeerde louter via counters uit te breken. Ajax hield vast aan het concept, waarmee het eindigde tegen NAC Breda. Daley Blind stond zodoen de linksback, Poulsen speelde als controleur op het middenveld en Bojan Krkic fungeerde als spits. De charge van Montolivo sloot naadloos aan op een avond die werd opgeschrikt door bloedige incidenten. Ajax liet zich niet van de wijs brengen door deze feiten die voor een grimmige sfeer in het stadion zorgden. En Milan be vond zich al een penibele situatie. In de Serie A staat de club op de negende plaats, op 22 punten van koploper Juventus. De Cham pions League gold als een red dingsboei om het seizoen enigs zins te redden. Deze wetenschap miste zijn uitwerking op het elf tal niet. Milan wekte de indruk een uitwedstrijd te spelen, tot frustratie van de fans. Niettemin beschikten de Italia nen over één voordeel. Ze hadden genoeg aan een gelijkspel om te overwinteren in de Champions League. Ajax moest scoren tegen een team dat niets hoefde. Met de wegtikkende tijd als grootste vij and bleef de gestelde opdracht loodzwaar. Eindeloos zocht Ajax de aanval, loerend op dat ene kansje. Zonder het gewenste resul taat te bereiken. Klaassen, knap vrij gespeeld, kwam met een dia gonaal schot nog het dichtst in de De incidenten zouden hebben plaatsgevonden nabij een metro station. Een woordvoerder van de politie verklaarde tegenover pers bureau Reuters dat een Nederlan der met verwondingen in de maagstreek er het slechtst aan toe was. „Maar voor zover we nu kun nen overzien, is het niet levensbe dreigend", zo werd verder ge meld. Anderen zouden gewond zijn ge raakt aan been en achterwerk. De politie verklaarde tegenover Reu ters verder dat drie Ajax-suppor- ters zijn gearresteerd, omdat ze een straatkiosk probeerden te be roven. Dat incident stond los van de gewelddadigheden. Fans van van AC Milan, als betogers die te- Ajax zouden gedurende de dag gen de Italiaanse regering demon hebben gevochten met zowel fans streerden. door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Op een ondergrond waar zelfs een eland moeilijk zijn draai zou kunnen vinden, gaf We sley Sneijder gistermiddag weer eens een impuls aan zijn wat in het slop geraakte carrière. Op een on bespeelbaar veld in Istanbul, dat het beste omschreven kon worden als een Turkse toendra, maakte de middenvelder met één flitsende ac tie het verschil. Met zijn treffer (1-0) opende Sneijder voor Gala- tasaray de deur naar de achtste fi nales van de Champions League, terwijl voor Juventus slechts de Eu ropa League wacht. Wesley Sneijder loopt juichend weg na zijn treffer. Ajax strandt op Milanese muur door Geert Langendorff Borussia Dortmund heeft zich ter nauwernood weten te plaatsen voor de volgende fase van de Champions League. Het elftal van trainer jürgen Klopp, vorig seizoen nog finalist in het toernooi, won in Frankrijk door een late treffer van Kevin Grosskreutz bij Olympique Mar seille: 2-1. De overwinning op Arsenal hielp Napoli daardoor niet verder. De Italianen versloegen de koploper van de Premier League met 2-0, maar werden toch verwezen naar de Europa League. Opvallend was dat Dortmund, Ar senal én Napoli allen op twaalf punten eindigden. Marseille vero verde er niet één. I Olympique Marseille-Borussia Dortmund 1-2 (1-1). 4. Lewandowski 0-1, 14. Diawara 1-1, 87. Grosskreutz 1-2. Rode kaart (twee keer geel). 34. Dimitri Payet (Marseille). Napoli-Arsenal 2-0 (0-0) 74. Higuain 1-0, 90. Callejon 2-0. Bor. Dortmund 6 4 0 2 12 11 - 6 Arsenal 6 4 0 2 12 8- 5 Napoli 6 4 0 2 12 10- 9 Ol. Marseille 6 0 0 6 0 5- 14 FK Austria Wien-FC Zenit SL Petersburg 4-1 (1-1). 35. Kerzhakov 0-1, 44. Philipp Hosi- ner 1 -148. Tomas Jun 2-151Philipp Hosiner 3-1,90. Kienast 4-1. Atletico Madrid-FC Porto 2-0 (2-0). 14. Raul Garcia, 37. Diego Costa 2-0, Atletico M. 6 5 1 0 16 15- 3 FC Zenit 6 1 3 2 6 5- 9 FC Porto 6 1 2 3 5 4- 7 FK Austria Wien 6 1 2 3 5 5- 10 GROEP H AC Milan-Ajax 0-0 (0-0). Rode kaart. 22. Montelivo (AC Milan). FC Barcelona-Celtic 6-1 (3-0). 7. Piqué 1-0, 40. Rodriguez 2-0, 45. Neymar 3-0, 48. Ney- mar 4-0, 58. Neymar 5-0, 72. Tello 6-0, 88. Sa maras 6-1 FC Barcelona 6 4 1 1 13 16- 5 AC Milan 6 2 3 1 9 8- 5 Ajax 6 2 2 2 8 5-8 Celtic 6 1 0 5 3 3- 14 Galatasaray-Juventus 1-0 (0-0). 85. Sneijder 1-0. Real Madrid 6 5 1 0 16 20- 5 Galatasaray 6 2 1 3 7 8- 14 Juventus 6 1 3 2 6 9 - 9 FC Kopenhagen 6 1 1 4 4 4- 13 FC Schalke 04-Basel 2-0 (0-0). 51 Draxler 1-0, 57. Matip 2-0 Rode kaart. 31. Ivan Ivanov (Basel). Chelsea-Steaua Boekarest 1-0 (1-0). 10. Demba Ba 1 -0. Chelsea 6 4 0 2 12 12- 3 FC Schalke 04 6 3 1 2 10 6- 6 Basel 6 2 2 2 8 5- 6 Steaua Boekarest 603 3 3 2-10 Neymar was goed voor drie tref fers bij Barcelona. MILAAN - Vier supporters van Ajax zijn gisteren voor aanvang van het uitduel met AC Milan in de Cham pions League vlak bij het stadion neergestoken. Een van hen was er ernstig aan toe en is met zware ver wondingen per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd. De Italiaanse politie drijft fans van Ajax uit elkaar, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30