Elf scholen christelijk onderwijs Vlissingen en Middelburg fuseren Kaartjes voor wie gemist wordt 24 WALCHEREN JAARWISSELING De drie Walcherse gemeenten zijn al volop bezig om jaarwisseling geslaagd te laten verlopen. Slechtvalkkast op Lange Jan ZEEUWS VERLIES MIDDELBURG - Op bouwplaatsen in Middelburg mag tussen Kerst mis en Oud en Nieuw geen mate riaal liggen dat makkelijk brand baar is. Ook geen spullen die als projectielen gebruikt kunnen wor den. Alle aannemers hebben een brief gekregen waarin gevraagd wordt de bouwplaatsen zo goed mogelijk op te ruimen en ook de gelijk af te sluiten. Dat allemaal om te voorkomen dat vuurwerk daar schade aan kan richten of dat materiaal tijdens de jaarwisseling gebruikt wordt waarvoor het niet bedoeld is. In aanloop naar de jaarwisseling, 'maar ook de kerstdagen', neemt de gemeente Middelburg een hoop voorzorgsmaatregelen. Niet alleen worden alle aannemers aan geschreven. Ook de horecabedrij ven krijgen een brief waarin gewe zen wordt op wat wel en niet mag en waarop extra gelet moet wor den. Zo wordt bijvoorbeeld ge waarschuwd dat bij gebruik van een kabelhaspel de kabel hele maal afgerold moet worden om te voorkomen dat door oververhit ting brand ontstaat. Maar ook drie raddraaiers, zoals veiligheidsamb tenaar Hans Hubregtse ze noemt, hebben een brief ontvangen. Zij kwamen tijdens de laatste jaarwis seling om de een of andere reden in het vizier van de politie en wor den nu gewaarschuwd dat er extra op hen wordt gelet. Hubregt se geeft toe dat drie 'een betrekke lijk gering aantal is'. Er zijn jaren geweest, zo vervolgt hij, dat er heel wat meer brieven werden verstuurd. Maar terugblikkend naar de jaarwisselingen van de af gelopen tijd geeft hij aan dat het Blijkbaar verdwijnt in Arnemuiden die drang tot onrust stoken uit de genen steeds rustiger wordt als gekeken wordt naar vandalisme en ongere geldheden. Hij kan zich nog goed herinneren dat een aantal jaren te rug tientallen ME'ers moesten op treden om in Arnemuiden de rust te bewaren en dat het ook in Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens heel onrustig was. Die tijd lijkt echt voorbij, vervolgt hij. „Maar daar hebben we ook heel veel energie in gestoken." Zo is er voorafgaand aan de jaarwisseling nog steeds een overleg tussen de burgemeester en een aantal pro minente inwoners van Arnemui den waarbij gevraagd wordt alle invloed aan te wenden om ervoor te zorgen dat het rustig blijft. „Dat werkt." Hubregtse denkt zelfs dat Arnemuiden tijdens de laatste drie jaarwisselingen de rus tigste buurt van de gemeente Mid delburg was. Brommerbezitters mogen in Arne muiden tijdens de jaarwisseling even zonder uitlaat rijden. En op de Steigerweg is het toegestaan om even lekker hard te rijden. Wat niet mag, de 31e in Arnemui den, is eieren vervoeren over de openbare weg. Dat verbod is al ja ren van kracht omdat de inwo ners van het vissersdorp lang de gewoonte hadden elkaar die dag met eieren te bekogelen. En niet alleen elkaar, ook de politie en an deren. „En de auto van oud-burge meester Koos Schouwenaar. Die zat ooit eens helemaal onder de ei erstruif." Onder deze nieuwe koepel vallen elf basisscholen op zestiep loca ties in Arnemuiden, Middelburg, Oost-Souburgen Vlissingen. Zij bieden onderwijs aan 3200 kinde ren en werk aan 230 leerkrachten en onderwijsondersteuners. Vol gens interim-bestuurder Thomas Landman heeft de fusie vrijwel geen gevolgen voor de scholen. Het voordeel is vooral bestuurlijk groot. „De oude organisaties wa ren te klein om een professioneel bestuur te hebben. De ene organi satie had een vrijwilligersbestuur, bij de andere deden twee directeu ren het bestuur in deeltijd. We kunnen nu één bestuur vormen, dat betere ondersteuning kan bie den. Ook kunnen we de kosten over meer scholen verdelen en be schikken we over meer kennis en ervaring, die we kunnen delen." Het samengaan van de Middel burgse en Vlissingse christelijke basisscholen is het gevolg van een eerdere poging om het volledige christelijke onderwijs op heel Walcheren te laten fuseren. Daar- Vereniging Christelijk On derwijs en Perspectief gaan samen verder als Stichting Onze Wijs. 1 bij was ook Primas betrokken, de koepel van dertien christelijke ba sisscholen in de gemeenten Veere en Noord-Beveland. Die fusie mis lukte omdat Perspectief de afspra ken als onvoldoende beoordeelde. Daarop stapte Primas uit de be sprekingen. Vervolgens gingen Perspectief en VCO het samen nog eens proberen. En dat heeft dus wel succes. De gemeenschap pelijke medezeggenschapsraden hebben er hun zegen aan gegeven en ook de twee colleges van B en W zijn akkoord. Dinsdag is het personeel ingelicht over de nieuwe naam, Stichting Onze Wijs. De naam verwijst on der meer naar de harmonie waar in de scholen 'op onze manier' gaan fuseren, zegt Landman. „On ze verwijst ook naar Franse cijfer voor elf, onze, het aantal scholen en dat we hebben." MIDDELBURG - De Vogelwerkgroep Walcheren heeft woensdag een slechtvalkkast op de Lange Jan in Middelburg geplaatst. „Rond de toren worden al enige jaren slecht valken gezien. Met name in de winter als noordelijke vogels hier overwinteren. Maar ook ver in het broedseizoen worden er nog wel eens individuele slechtvalken of zelfs koppels waargenomen. Re den om een slechtvalkenkast op de Lange Jan te plaatsen", aldus Mario Aspeslagh. De kast is ge maakt door Arjo Francke en Den nis de Dreu als praktijkopdracht voor de CSW. Zij hebben ook ge holpen bij het plaatsen. Schildersbedrijf de Cock B.V. Nieuwe Kleverkerkseweg 1, 4338 PP Middelburg Tel.: 0118-612 940 - www.decockbv.nl Schilders-Afwerkingsbedrijf van Iwaarden B.V. Apèreweg 6, 4338 PT Middelburg Tel.: 0118-640 400 - www.schildersbedrijfvaniwaarden.nl Brieven naar raddraaiers en aannemers door Emile Calon Ambtenaar Hans Hubregtse door Maurits Sep MIDDELBURG - De scholen voor pro testants-christelijk en rooms-katho- liek onderwijs in Vlisingen en Mid delburg fuseren per 1 januari. De organisaties Perspectief en Vereni ging Christelijk Onderwijs (VCO) gaan verder als Stichting Onze Wijs. MIDDELBURG - Achter elk kaartje dat in de metershoge kerstboom bij tuincen trum Groenrijk in Middelburg hangt, schuilt een persoonlijk verhaal. Gisteren startte daar officieel een actie van stichting Zeeuws Verlies om zoveel moge lijk boodschappen te verzamen van mensen die iemand moeten missen. Irene Wessel (foto) is een van hen. Zij verloor anderhalfjaar geleden haar man en vindt het belangrijk om uiting te geven aan haar verdriet „Ik wil hem niet ver geten. ledereen vindt dat je door moet gaan en er niet over moet praten, maar rouwen hoort ook bij het leven." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24