ZEELAND Crisis Graf 68 heeft mogelijk symbolische betekenis BSE Gemeenten, provincie en zorgaanbieders zijn er alsnog in geslaagd duidelijke af spraken te maken voor de langere termijn. Recordprijzen bij veilinghuis almanak 1' Maatschappelijke M opvang geeft Vlissingen fout imago www.pzc.nl/multimedia L 4 1 4Êr- William Spaaij groeide als acteur én als mens App van de week: Snapchat voor praatjeplaatje MIDDELBURG - De continuïteit van de jeugdzorg in Zeeland wordt ook na 2015 gegarandeerd. De der tien gemeenten, provincie en zorgaanbieders hebben alsnog overeenstemming bereikt over een aanpak voor de langere ter mijn. „Het was tijd elkaar diep in de ogen te kijken en bestaande ge schillen zo snel mogelijk te tacke len", aldus voorzitter Jo-Annes de Bat van de Task Force Jeugd Zee land. De regio kreeg een paar we ken geleden nog een dikke onvol doende van de landelijke commis sie, die toeziet op het overhevelen van de verantwoordelijkheid voor de jeugdzorg van de provincies naar de gemeenten. Het huiswerk is met succes overgemaakt, stelt die commissie nu vast. Ook gedeputeerde George van Heukelom liet zich herhaaldelijk zeer kritisch uit over het concept waarmee de Zeeuwse gemeenten het stokje wilden overnemen. De aanpassing is volgens hem 'een goede stap voorwaarts', waarmee de continuïteit van de zorg kan worden gegarandeerd, laat hij we ten. De zorgaanbieders spreken eveneens hun vertrouwen uit in de beoogde samenwerking. De belangrijkste winst ten opzich te van een maand eerder is de 'we derkerigheid en het onderling ver trouwen', aldus De Bat. De Goese wethouder wijt de valse start aan het ontbreken van een krachtige gemeente in Zeeland die het heft in handen neemt en ook de capa citeit in huis heeft om zo'n zware kar als de jeugdzorg te trekken. „Daardoor werd door een aantal gemeenten alleen naar 2015 geke ken en niet verder. De transitie commissie heeft ons daarvoor ste vig op de vingers getikt. Dat was even vervelend, maar de positieve impuls die daarvan uitging, heeft wel gewerkt." Afgesproken is dat volgend jaar bij wijze van proef al volgens de nieuwe situatie wordt gewerkt, onder de nog geldende verantwoordelijkheid van de pro vincie. Dat maakt 'een vliegende start' in het feitelijke overgangs jaar 2015 mogelijk, verwacht Van Heukelom. De bedoeling is dat de jeugd die zorg behoeft daar zo weinig moge lijk van merkt, zegt De Bat. Wat er al wel verandert, is de samen werking tussen de zorgadvies- dienst en de scholen. „Simpel ge zegd wordt de toegang tot de jeugdzorg anders geregeld." MIDDELBURG - Het Zeeuwse Vei linghuis in Middelburg noteerde gisteren recordprijzen. Het schil derij Het kleden voor 't feest van Willem Gerard Hofker (richtprijs 250.000 euro) werd voor 600.000 euro verkocht. Femmes au parasol van Adrien-Jean Le Mayeur de Merprès leverde 470.000 euro op. De grootste verrassing was Baline se danseres van Willem Dooye- waard. Dat werk had een richt prijs van 15.000 euro, maar werd afgehamerd op 200.000 euro. Dinsdag leverden diverse theepot jes al veel meer op dan verwacht. Het Zeeuws Veilinghuis spreekt van 'de beste veiling ooit'. Telkens bestudeerden deskundi gen van de Landelijke Eenheid van de Politie de beelden. Is de structuur van de grond verstoord en zijn er aanwijzingen van een graf? De beelden geven voldoen de aanleiding om dinsdag te gaan graven. Want zeer waarschijnlijk ligt voor het monument inder daad het graf van een onbekende vrouw. Op een oude tekening aan gemerkt als 'graf 68'. Er zijn ook foto's waarop te zien is dat er een begrafenis is op de plek waar nu gezocht wordt. In krantenartike len wordt ernaar verwezen.- Vol gens overlevering in Ouwerkerk heeft de begrafenis van de onbe kende vrouw op deze plek een symbolisch karakter, zoals het graf van de onbekende soldaat bij de Are de Triomphe in Parijs. Er is geen reden om te denken dat zo'n graf ook in Nieuwerkerk ligt. Als dinsdag een lichaam wordt ge vonden, zal ook hiervan DNA worden afgenomen en (net als bij de andere onbekende Rampslacht offers) worden vergeleken met DNA van nabestaanden. Het Bevelandse bedrijf had een nieu we baas, die onder druk van de eco nomische crisis van plan was flink te snijden in het personeelsbestand. Vooral luie medewerkers moesten het ontgelden. Toen hij dan ook een jongen tegen een muur zag leunen, wilde hij meteen van hem weten wat zijn salaris was. Vierhonder eu ro was het antwoord, waarop de baas naar zijn kantoor rende en te rugkwam met 1600 euro in zijn han den „Hier heb je voor vier weken en ik wil je niet meer zien." Verbouwe reerd verliet de jongen het pad. De andere werknemers hadden het tafe reel met stijgende verbazing aange zien. Hun reactie:„Dat was de pizza bezorger, die op zijn geld wachtte." ZEELAND DONDERDAG 12 december 2013 ENTERTAINMENT 1 Continuïteit jeugdzorg geborgd door Marcel Modde Tip? redactie@pzc.nl Stukje voor stukje wordt het stenen plateau voor het monument gescand door de grondradar, foto Dirk-Jan Gjeltema OUWERKERK - Met een karretje en grondradar werd gisterochtend sys tematisch over het stenen plateau voor het monument voor Ramp slachtoffers in Ouwerkerk gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21