De Halle en Gregoriuscentrum Axel gaan samen Werken op plekken waar toerist nooit komt ZEEUWS-VLAANDEREN 21 in tunnel beboet Chauffeur met te hoge combinatie Het heeft wat voeten in de aarde gehad. Het initiatief tot de bunde ling van sociaal-culturele accom modaties kwam van de gemeente Terneuzen. Die wilde het liefst zo veel mogelijk activiteiten, met na me voor ouderen, in De Halle con centreren. Dat gaat nu niet door. De Halle en het Gregoriuscen trum behouden goeddeels hun huidige functies. Dat heeft min stens twee voordelen. De Halle hoeft niet of in elk geval minder ingrijpend verbouwd te worden, wat dus geld scheelt. En in het Gregoriuscentrum kunnen mu ziekverenigingen tegen een rede lijk tarief blijven repeteren, zon der dat ze andere activiteiten ve*r- storen. Het Gregoriuscentrum is rooms- katholiek van origine, De Halle is 'algemeen'. Die verschillen zijn in de loop der tijd gesleten. Iedereen komt er. Het Gregoriuscentrum moet het bovendien onder meer hebben van activiteiten voor ou deren door de 'algemene' welzijn- sinstelling AanZ. Niets staat een fusie meer in de weg, al moet nog wel worden na gegaan hoe het gebouw van het Gregoriuscentrum aan de Wal- straat erbij staat. De kerk wil er vanaf. Co van Schaik, voorzitter van De Halle en wethouder in Terneu zen, en voorzitter Jós Oude Kern- pers van het Gregoriuscentrum zijn tevreden. Ook Adrie Verschel ling van de derde partij, Het Tref punt, is dat. Het Trefpunt is pro testants-christelijk en wil niet in één gezamenlijke stichting om de identiteit te kunnen waarborgen. Wij gingen als vrienden uit elkaar. Met deze oplossing is iedereen blij „We willen zeggenschap houden over wat er in ons pand gebeurd, met name in het weekend", doelt Verschelling op de zondag. Finan cieel is een fusie voor Het Tref punt ook niet nodig. Zorginstel ling SVRZ huurt er ruimte voor dagbesteding aan lichtdemente- renden. Het Trefpunt heeft boven dien aan de Singelweg een aantal seniorenwoningen. Het is gelukt via een omweggetje voorzieningen in Axel te concen treren, zoals de gemeente wil. Nu nog een jongerencentrum dat ja ren geleden een afgekeurd pand moest verlaten en nog niet onder dak is. Volgens Van Schaik moet het mogelijk zijn daarvoor een plekje te vinden in het Gregorius centrum. De man reed met zijn trekker met oplegger vanuit Zeeuws-Vlaande- ren naar de tunnel. Door het waar schuwingssysteem werd opge merkt dat deze combinatie te hoog was. Ondanks waarschu wingssignalen reed de man ver der. Vanwege het gevaar werd het overige verkeer in de oostelijke buis richting Borssele tegengehou den. Op het tolplein werd de chauffeur gecontroleerd. Daar bleek dat de vrachtwagen 22 centi meter hoger te zijn, dan de toege stane 4,00 meter. De man kreeg een bekeuring van 950 euro. Zijn werkgever heeft een andere trek ker gebracht om de combinatie op de juiste hoogte te krijgen. Indoqr kerstmarkt in De Vlaschaard Ondernemers Platform Koe wacht houdt vrijdag 13 de cember een kerstmarkt in gemeenschapscentrum De Vlaschaard. De middenstan ders staan er met kerst- en cadeauartikelen, hapjes en drankjes, en ook verenigin gen doen mee. Ook voor de kinderen zijn er activiteiten. Aanvang 18.00 uur. Kerstconcert in Hof te Zandekerk Het Madrigaalkoor Middel burg onder leiding van An ton de Kort geeft: zaterdag een kerstconcert in de Hof te Zandekerk in Kloosterzan- de. Voor de pauze zingt het koor werk van onder ande ren Rachmaninoff en Men delssohn, na de pauze louter kerstmuziek. Aanvang 20.00 uur, entree 8 euro. terneuzen - Interessant vinden ze het zeker, de studenten proces techniek die dinsdagochtend de demonstratie-trailer van Applus RTD bezoeken. De afkorting RTD staat voor de al in 1937 opgerichte Röntgen Technische Dienst. Zeven jaar geleden is dat bedrijf overgenomen door het Spaanse Applus. De Spaans-Nederlandse combinatie is wereldwijd actief en dat maakt werken voor AppluS RTD des te interessanter, vinden Leon Vermeulen en Eelco Wal- hout. Eelco vertelt dat hij voor zijn werk op plekken is geweest waar je als toerist nooit zou komen. „Ik heb een keer helemaal in het oos ten van Rusland gezeten. Daar zijn enorme gas- en olievelden." Ook het Arabische oliestaatje Qa tar was één van zijn bestemmin gen. „Je zit gemiddeld zeker één keer per jaar buiten Europa." Zijn collega Leon vertelt gemiddeld twee, drie maanden in het buiten land te werken. „Veel in Scandina vië, maar ik ben ook in Thailand en Brunei geweest." Het klinkt aantrekkelijk, in elk ge val voor wie van verre reizen houdt. Tweedejaars studenten pro cestechniek lijken er nog niet aan toe. Eén vertelt dat zijn vader en oom bij kunstmestfabriek Yara in Sluiskil werken. Hij heeft er posi tieve verhalen over gehoord. Ook hij zou daar wel aan de slag wil len, of bij chemiebedrijf Dow, of bij zetmeelfabriek Cargill in Sas van Gent. Sam Strijdonk (21) uit Axel en Sam Heringa (19) uit Hoek zitten al in het vierde jaar. De demon straties van Applus RTD vallen bij hen wel in de smaak. „Ik wist eigenlijk niet precies wat dit werk inhoudt", vertelt Sam Strijdonk. „Het ziet er goed uit." Toch zou hij eerder voor Dow of Yara kiezen. De voorkeur van He ringa gaat uit naar Cargill. Maar wat niet is, kan nog komen. Leon Vermeulen vertelt dat hij als ope rator bij olieraffinaderij Total in Vlissingen-Oost werkte, toen hij een advertentie van Applus RTD zag en reageerde. „Dat is inmid dels alweer twaalf jaar geleden." Piet Morel wint op Vlaamse vogelshow Op de Gouden Ringshow in het Vlaamse Roeselare, één van de grootste vogelshows van Europa, heeft Piet Morel uit Breskens tien prijzen in de wacht gesleept: vijf keer goud, drie keer zilver en ook nog twee keer brons. „Dit is de absolute top", aldus Mo rel die scoorde met zelfge kweekte Siberische distel vinken en rode kanaries. Ruim 150 boetes rijden zonder licht Extra controles op fietsver lichting hebben resultaat, meldt de politie. In novem ber zijn in Zeeuws-Vlaande ren 152 boetes uitgedeeld. Te gelijkertijd signaleert de po litie dat steeds meer fietsers met goed licht rijden: zeven tig procent, tegen vijfjaar ge leden minder dan de helft. De controles gaan nog door. WOENSDAG 11 DECEMBER 2013 door Harmen van der Werf AXEL - Een doorbraak mag je het wel noemen. Cultureel centrum De Halle en het Gregoriuscentrum in Axel gaan op in één stichting. En ie dereen is blij, valt op te maken uit de woorden van de direct betrokke nen. Adrie Verschelling, Het Trefpunt BORSSELE - Een chauffeur kreeg gis teren een boete van 950 euro op gelegd omdat zijn voertuig de maximale hoogte overschreed. KOEWACHT KLOOSTERZANDE Bert de Waal van Applus RTD laat studenten Sam Strijdonk en Sam Heringa een opstelling voor onderzoek naar de kwaliteit van een pijpleiding met be hulp van ultrasone geluidstechniek, foto's Mark Neelemans BRESKENS TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63