Zin in het nieuwe jaar, in een nieuwe uitdaging Motie voor behoud van pinautomaten dorpen Na akkoord huisartsen kan bouw gezondheidscentrum beginnen SMELTKROES 20 ZEEUWS-VLAANDEREN STUDENTEN VERLEIDEN In inspecties gespecialiseerd bedrijf Applus RTD presenteert zich aan studenten procestechniek. Zou het BPSC ambassa deurs zoeken, dan is Roos Bartelink-Wilod Versprille ongetwij feld één van de aange wezen personen. Ze praat zo en thousiast over haar werk en over het bedrijf. Of ze ook iets nega tiefs kan benoemen? Roos' spraak waterval stokt voor het eerst. „Ik zou het niet weten." Roos is in Eist geboren, tussen Arnhem en Nijmegen. Ze studeer de na haar middelbare school eerst geschiedenis aan de Hoge school Arnhem-Nijmegen om ver volgens de commerciële kant op te gaan. „Geschiedenis is een prachtig vak, een hobby, maar ik was nog niet uitgestudeerd. Ik wil de me verder ontwikkelen." Ze volgde in Tilburg de hbo-oplei- ding personeelszaken en organisa- tiemanagement. Met geschiedenis had ze leraar kunnen worden op een middelba re school. Roos ging een heel an dere kant op, naar het uitzendwe- zen. Ze werkte eerst bij Vedior en later bij het mede door haar opge richte bedrijf Fortha. „Ik vind het leuk om met mensen te werken, om met mensen om te gaan." In het uitzendwezen kon ze haar ei kwijt. „De uitdaging is de beste mensen op de juiste plek te krij gen, zodat mensen met plezier naar hun werk gaan én hun werk gevers tevreden zijn." \fan 2003 tot 2006 woonde Roos in België, in 's Gravenwezel bij Brasschaat. „Mijn man werkte in Antwerpen." Roos koos voor het moederschap. „We hebben drie hele mooie jongens." Op een gege ven moment' waren ze aan iets nieuws toe. „Vrienden wezen ons op een huis in Hulst. We gingen kijken en waren gelijk verliefd. Een mooi huis in een heel leuke plaats. Natuurlijk was het in het begin spannend, maar ik ben een ondernemend persoon. Als je er gens niéuw komt wonen, moet je je actief opstellen. Ik heb in de ouderraad van de school gezeten, ben actief geworden bij hockey- vereniging Rapide en ook - vanaf het begin - als vrijwilliger bij Vestrock." Werk lonkte ook weer. Roos trad anderhalfjaar geleden bij het BPSC in dienst. „Ik werd onboar- ding coördinator. Ik moet ervoor zorgen dat alles geregeld is op de eerste dag dat mensen hier nieuw komen. Dat ze een laptop hebben, toegang hebben tot de program ma's, alles om met hun werk te kunnen beginnen." Tot 1 januari doet ze dit en dan wacht een nieuwe uitdaging, een 'challenge', zoals ze zelf zegt. Roos behoort tot een groep van vijf mensen binnen het BPSC, het contingent workforce agency, die voor Dow Benelux en het BPSC op zoek gaat naar geschikte, tijde lijke werkkrachten. „Als mana gers tijdelijke werkkrachten zoe ken, moeten wij ervoor zorgen - samen met uitzendbureaus - dat ze de best gekwalificeerde men sen krijgen." Roos ziet het helemaal zitten, zo als ze het BPSC helemaal ziet zit ten. „Een leuke, diverse organisa tie met mensen uit zoveel ver schillende culturen", promoot ze zonder opsmuk. „Dat is mooi. Het maakt niet uit waar je vandaan komt. Leeftijd speelt ook geen rol. Laatst is er nog iemand aangeno men van 61 jaar. Waar vind je dat? Ia, hier!" Nog iets, haar meisjesnaam Wi- lod Versprille. Waar komt die van daan? Roos weet dat. haar verre voorouders Franse Hugenoten wa ren die naar Nederland vluchtten. „Het mooie is dat Versprille in Zeeland meer voorkomt. Nu ik in Hulst woon, is de cirkel mis schien wel rond." HULST - De pinautomaten in de Vogelwaarde, Clinge, Graauw en Nieuw-Namen moeten blijven. Dat is de strekking van een motie die morgen tijdens de Hulster raadsvergadering wordt inge diend door Luc Mangnus (Groot Hontenisse). De motie roept burgemeester en wethouders op om de Rabobank te verzoeken het besluit terug te TERNEUZEN - Bij het kleurrijke Bio Base Training Center in Terneu zen staat dinsdagochtend een al even fraai gekleurde trailer. Bin nen is het druk. Studenten proces techniek van Scalda, de school voor middelbaar beroepsonder wijs (mbo), zijn uitgenodigd om kennis te maken met een bedrijf dat in Zeeuws-Vlaanderen wel licht niet zo bekend is: Applus RTD. Applus RTD-is gespecialiseerd in inspectietechnieken voor techni sche installaties. Het bedrijf zit - zoals veel technische bedrijven - ernstig verlegen om jonge aan was. „We hebben 450 mensen in de buitendienst in Nederland", vertelt woordvoerster Dimphy Wilms, „en we weten dat de ko mende vijfjaar al veertig mensen met pensioen gaan. Dat is veel. En je hebt daarnaast altijd mensen die om andere redenen elders aan de slag gaan." Wat staat een bedrijf dan te doen? Promotie maken. Applus RTD doet dat met een eigen trailer, waarin dinsdagochtend vijf mede werkers uitleg geven over de mo dernste technieken voor niet-des- tructief onderzoek. Ja, niet-des- tructief onderzoek, want er be staat ook destructief onderzoek. Dat je iets 'kapot' maakt om bij voorbeeld de kwaliteit te onder zoeken. Maar het is vaak handiger en goedkoper om chemische in stallaties, opslagtanks en leidin gen te onderzoeken terwijl ze ge woon heel blijven. Eelco Walhout laat één van die technieken zien, thermografie. Een camera staat gericht op het groepje tweedejaars studenten procestechniek rondom hem. Op het beelscherm lichten hun ge zichten op. Ze geven warmte af. „Zo kun je dus ook nagaan of er warmteverlies via de isolatie van een installatie optreedt", geeft Eel co aan. Hij laat beelden zien van een fornuis van een fabriek. Op enkele plekken is zichtbaar is dat de isolatie meer warmte doorlaat. „Je weet dan waar je bij een vol gende bedrijfsstop de isolatie moet herstellen." Iets verderop is Bert de Waal met ultrasone geluidsapparatuur in de weer die onder meer wordt ge bruikt om pijpleidingen te inspec teren. „We zijn steeds bezig met nieuwe ontwikkelingen", zegt Dimphy. „Zo is de ultrasone tech niek steeds meer verfijnd waar door er alternatieven ontstaan voor onderzoek met röntgenstra ling." Ze wil er maar mee aange ven dat arbeidsomstandigheden alle aandacht krijgen en techniek allesbehalve vies is. Leon Vermeu len levert daarvoor het ultieme be wijs. Hij controleert een pijp met behulp van wervelstromen. Alle resultaten verschijnen zelfs in 3D op zijn laptop. „Je kunt dit werk met een stropdas om doen", slecht Leon het verschil met witteboordenberoepen. draaien om de pinautomaten per 1 januari weg te halen. Daarnaast wil Groot Hontenisse dat het col lege onderzoekt of andere banken bereid zijn om in de betreffende dorpen een pinautomaat te vesti gen. De fractie vindt de geldauto maten van belang voor behoud van de leefbaarheid in de dorpen. De gemeenteraad vergadert mor gen vanaf 19.30 uur. Van Schaik: „Het is op een haar na gerégeld", zegt hij. „En dat moet ook wel, want we moeten opschieten. Vóór de jaarwisseling moet de zaak geregeld zijn." De Axelse huisartsen zijn de laat ste participanten die nog akkoord moeten gaan met de exploitatieop- zet van het centrum in de De Ruy- terstraat. Volgens Van Schaik ple gen de artsen dezer dagen het ul tieme overleg. Als zij hebben gete kend, kan met de bouw worden begonnen. Naast de twee Axelse huisartsenpraktijken vinden ook de apiotheek, de p»odotherapie, ZorgSaam, GGD Zeeland, Maat schappelijk Werk, Jeugd en Gezin en de welzij nskoepel AanZ onder dak in de nieuwe huisvesting. Van Schaik spreekt van een uniek project, een gezondheidscentrum nieuwe stijl, waarnaar zowel pro vinciaal als landelijk met veel inte resse wordt gekeken. Het centrum garandeert het be houd van goede zorg in een platte landskern met een vergrijzende bevolking. Het blijkt in plattelandsgemeen ten immers steeds moeilijker huis artsen te vinden. Het centrum drukt de kosten. Het gezondheids centrum wordt gebouwd in op dracht van Woongoed Zeeuws- Vlaanderen. Dat gebeurt met sub sidie (acht ton) van de gemeente en een financiële bijdrage (50.000 euro) van de provincie. De bouw vergt 4,4 miljoen euro. Het cen trum verrijst op de plek waar eer der vijftig huurwoningen van Woongoed stonden. Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein. Inmiddels werken er zo'n 450 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Van daag: Roos Bartelink-Wilod Versprille (41) uit Eist, sinds 2006 wonend in Hulst. door Harmen van der Werf Roos Bartelink-Wilod Versprille foto Peter Nicolai 'Dit werk kun je doen met stropdas om' door Harmen van der Werf Eelco Walhout (rechts) legt uit over de werking van een warmtecamera. door Wout Bareman AXEL - Het wachten is op de huis artsen. Als die hebben getekend, kan direct worden begonnen met de bouw van het gezondheidscen trum in Axel. Volgens wethouder Co van Schaik van Terneuzen wor den op heel korte termijn de hand tekeningen gezet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62