Extra instructie callcenter Goes over vergoedingenbeleid WMO en AWBZ Horecaondernemers zijn Tholen en GGD sluiten drie consultatiebureaus 66 Bij de eerdere feesten zag je dat de toegangsprijs toch best een drempel was 20 BEVELANDEN en THOLEN JAARWISSELING Troy Evenementen uit Bergen Zoom hoopt 4500 man in de Zeelandhallen te krijgen. op GOES - Na een hiatus van drie jaar wordt er met oud en nieuw weer een grote nieuwjaarsparty gehou den in de Zeelandhallen in Goes: NYX. Voor de organisatie tekent dit keer Troy Evenementen BV uit Bergen op Zoom, dat met een li- ne-up van bekende dj's en rap pers 4500 man hoopt te trekken. Voor Troy is het de eerste keer dat er een dergelijk groot evenement op poten wordt gezet en wat dat betreft is het dus ook best span nend, zegt Jasper in de Weij van het West-Brabantse bedrijf. Maar mensen lijken wel weer zin te hebben in een groot feest, want de 1500 zogeheten 'early bird'- tickets (a 7,50) zijn al uitverkocht. Ook met de andere kaarten gaat het hard, zegt In de Weij. De toe gangsbewijzen gaan in drie 'etap pes' de deur uit en worden per ronde steeds iets duurder; eerst dus de early birdtickets, daarna voorverkoop ronde 1 voor 10 euro en zodra er 3500 kaarten zijn ver kocht, gaat de prijs naar 15 euro. Dat is al bijna zover, er zijn op dit moment dik 2500 kaarten ver kocht, zegt In de Weij, die overi gens zelf ook achter de draaitafels plaatsneemt. Mensen die voor busvervoer kiezen, betalen 23 eu ro. Er zijn daarnaast nog speciale vip-tickets voor 48 euro of 110 eu ro voor twee personen inclusief fles champagne en toegang tot de chique aangeklede lounge-ruim te. Overigens wilde de organisatie eerst nog proberen of de vergun ning kon worden uitgebreid voor duizend man extra, maar dat staat de gemeente niet toe. Ondanks de voorspoedige kaart verkoop laat Troy Evenementen niets aan het toeval over en wor den promotieteams de straat opge stuurd om mensen naar de Zee landhallen te krijgen. Maar hoe kan het dat, ook gelet op de de ar tiesten, de beveiliging en alle an dere bijkomende kosten, de kaar ten toch relatief goedkoop zijn? „Bij de eerdere nieuwjaarsfeesten zag je dat de toegangsprijs toch best een drempel was", legt In de Weij uit. „Dat wilden we niet, vandaar dat we een concept heb ben bedacht dat aanspreekt en be taalbaar is. Natuurlijk hadden we de kaarten duurder kunnen ma ken om zelf meer winst te heb ben, maar we willen met dit eve nement onze naam neerzetten door veel publiek te trekken." Als het aan Troy Events ligt, is het ko mend oud-en-nieuwfeest name lijk het eerste van een reeks fees ten in de Zeelandhallen. De organisatie kan nog mensen gebruiken die tijdens NYX achter de bar willen werken. Zij kunnen reageren via: NIEUWJAARSPARTY NYX ZEELANDHALLEN Een wijziging in het beleid per 1 januari aanstaande roept veel vragen op bij mensen met een in komen op of onder bijstandsni veau bij wie de eigen bijdrage nu niet wordt geïnd, maar straks wel. De gemeente heeft afspraken ge maakt met zorgverzekeraar CZ om een aantal eigen bijdragen in het pakket Collectieve Zorgverze kering Minima (CZM) op te ne men. Die kunnen daar dan wor den gedeclareerd. Mensen die vra gen over de nieuwe situatie heb ben, lopen echter soms vast bij het KCC. „Daarom gaan we die medewerkers extra instrueren", •zegt wethouder Jan de Pooter. Hij erkent dat het allemaal best inge wikkeld is, maar volgens hem komt straks wel een grotere groep in aanmerking voor vergoedin gen, namelijk ook de mensen die op 110 procent van het minimum inkomen zitten. Er wordt welis waar naar eigen vermogen geke ken (de grens ligt op 5700 euro), GOES - Van 2008 tot en met 2010 waren er ook grote nieuwjaarsdan cefeesten in de Zeelandhallen on der de titel 'The Ballroom'. Die werden georganiseerd door Mar tin Priem. De eerste editie was een groot succes, maar daarna liep het aantal bezoekers terug. De horeca-ondernemers in de Goese binnenstad bekeken de eer ste editie van The Ballroom met argusogen, want die zouden veel mensen weghouden uit de cafés, vreesden zij. Dat bleek ook zo te zijn en daarom waren de cafés en disco's bij wijze van 'tegenactie' tijdens de tweede editie gratis toe gankelijk. Nu er, na drie jaar afwezigheid, weer een groot dancefeest in de Zeelandhallen aankomt, is eige naar André Verhoef van disco theek El Toro opnieuw sceptisch. De verhalen over de voorspoedige kaartverkoop gelooft hij niet zo. „Dat zijn allemaal marketingtruc- jes. Ik weet uit betrouwbare bron maar als iemand kan aantonen dat dat geld is bedoeld voor een begrafenis, komen ze volgens De Pooter toch in aanmerking. De - veelal - oudere minima in Goes en Noord-Beveland voor wie de nieuwe situatie geldt, wordt aangeraden over te stappen naar CZ. „Er is wel een clausule om de basisverzekering bij een an dere verzekering te houden en een aanvullend deel bij CZ, maar dat is dan wel iets duurder", zegt De Pooter. De gemeente legt ove rigens nog een deel bij, waardoor de premie voor de collectieve ver zekering op 110 euro per maand komt in plaats van 130. Dat hebben GGD Zeeland en de gemeente Tholen in onderling overleg besloten. Ouders van jon ge kinderen kunnen na die datum nog op drie plaatsen in de ge meente Tholen terecht voor de re guliere bezoekjes aan de consulta tiebureau-arts of de wijkverpleeg kundige: in Tholen-stad, Sint-An- naland en Sint-Maartensdijk. In andere Zeeuwse gemeenten zijn de afgelopen jaren consulta tiebureaus in kleine kernen geslo ten. Het sluiten van de helft van de consultatiebureaus in de ge meente Tholen is een bezuini gingsmaatregel. Volgens een woordvoerder van GGD Zeeland is bij het schrappen van locaties gelet op het aantal kinderen per plaats en de bereik baarheid van de overgebleven bu reaus. „In sommige kleine plaat sen is het consultatiebureau maar twee keer per maand geopend." De GGD bekijkt nog of de ope ningstijden van de drie resteren de locaties moeten worden aange past. Na drie jaar weer een groot nieuw j aarsfeest door Luc Oggel Jasper in de Weij facebook.com/ilovenyegoes. NYX begint op oudejaarsavond 31 december 22.00 uur en duurt tot nieuwjaarsdag 1 januari 6.30 uur. De volgende artiesten, (dj's en rap pers) maken hun opwachting tij dens het feest in de Zeelandhal len: Sebastian Floris, Flava, Jasper in de Weij, Mell Tierra, D-Rashid, Sherman Sixto, Mr. Polska, Kraan tje Pappie (die momenteel een hit je heeft met het nummer Week end), Gregor Salto en La Fuente. Alle actuele info over NYX, zoals opstapplaatsen en vertrektijden van bussen, staan op de Facebook- pagina www.facebook.com/ilove- nyegoes Kaarten zijn te bestellen via de of ficiële website van het feest www.nyx-events.nl. door Luc Oggel GOES - Medewerkers van het Klant contactcentrum (KCC) van de ge meente Goes krijgen extra instruc tie om vragen over de eigen bijdra ge WMO en AWBZ te beantwoor den. Een van de nieuwjaarsdancefeesten in de Zeelandhallen foto Rolf de Feijter door Luc Oggel door Joeri Wisse THOLEN - De consultatiebureaus in Oud-Vossemeer, Stavenisse en Sint Philipsland sluiten per 1 maart 2014 definitief de deuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54