WD eist voortgang Domburgs golfproject Noord bestaat nog wel' Geen poging tot bemiddeling bij Alert! SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Man beroofd door 'oude bekende' Als dat wordt aangenomen, moet recreatie-wethouder René Mole naar (CDA) binnen drie maanden een overzicht geven van alle acht varianten voor de uitbreiding van de golfbaan en de daarbij horende bouw van villa's, appartementen en een hotel, compleet met alle mitsen en maren. Ook moet hij dan aangeven welke verkeersmaatregelen daar bij ho ren, wat de inbreng is van de Domburgse golfclub zelf, en wat het belang is van de beoogde ho tel bouw. Dat soort informatie had er een jaar geleden al moeten zijn. Het ontbreken daarvan bemoeilijkte twee weken terug, in de raads commissie voor Ruimtelijke Ont wikkeling, een keuze uit de acht varianten. Probleem was toen ook dat de be trokken projectontwikkelaars had den geweigerd het Golfbaanpro ject te combineren met plannen om Hof Domburg/De Parel te ver anderen in een park met luxe vil la's en voorzieningen. De commissie vroeg de wethou der de benodigde informatie als nog op korte termijn boven water te halen. Volgens Molenaar is dat ondoenlijk wanneer de gemeente raad niet eerst kiest voor enkele van de varianten. •Toen de commissie voet bij stuk hield, schortte de wethouder alle besluitvorming op tot na de ge meenteraadsverkiezingen. De WD hoopt die impasse te doorbreken door de wethouder te gelasten zijn ambtenaren aan het werk te zetten: binnen drie maan den, zo eist de VVD, moet alle be nodigde informatie op tafel ko men, koste wat kost. Afspraak is dat de gemeente dergelijke voor- bereidingskosten bij de project ontwikkelaars in rekening brengt. Maar als die uiteindelijk afzien van hun plannen, is de gemeente dat geld wel kwijt. VLISSINCEN - Een 54-jarige Vlissin- ger is maandagmiddag rond half vijf in de Glacisstraat van zijn por temonnee beroofd. De dader was volgens de politie een oude bekende van het slacht offer en werd een kwartier later in zijn kraag gegrepen. De 54-jarige man was bij een par keerautomaat bestolen. De dader ging er eerst met de portemonnee vandoor, maar bracht deze kort daarna weer terug. Uit de portemonnee bleek wel een geldbedrag te zijn ont vreemd. De 57-jarige verdachte; afkomstig uit Vlissingen, is naar het politie cellencomplex in Middelburg ge bracht. Kerstconcert van koor en muziekclub Muziekvereniging Luctor et Emergo en het Kerkkoor Renesse geven samen een kerstconcert op zaterdag 14 december. Er wordt zowel bekende als minder beken de kerstmuziek ten gehore gebracht. De muziekvereni ging staat onder leiding van Gert van der Weide, het koor onder leiding van Lies- beth Franke. Het kerstcon cert wordt gehouden in de dorpskerk van Renesse en begint om 20.00 uur. Knusse kerstmarkt met demo bonbons In 't Kerkerf aan de Ring wordt zaterdag 14 december een knusse kerstmarkt ge houden. Van de opbrengst gaat 5 procent naar het goe de doel (Thuredriht). Nieuw op de markt is een demon stratie chocoladebonbons maken. Er is van alles te koop waaronder kerststuk jes en vogelvoedertaarten. De markt is van 9.30 tot 14.30 uur. In de overzichtskaart van de brandstichtingen in Zierikzee, gisteren in deze krant, is een ver keerde datum genoemd. De brandstichting op een bedrij venterrein aan het Zierikzeese Groeneweegje vond plaats in de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 december en niet op 20 novem ber. Bij die brand gingen pallets in vlammen op. ben verworven. Jonathan Jonk man (16) uit Burgh-Haamstede haakt in op het knokken op school. „Het verschil tussen Zuid en Noord op school (vmbo versus havo/vwo, red.) is niet meer zo groot als vroeger, maar het be staat nog wel." „Maar de knokpartij van vorige week ging echt helemaal nergens over. Iedereen stond er om heen te schreeuwen. Die gast sloeg vier keer mis. Later op Twitter zei hij dat dit pas het begin was. Gaat-ie vijf keer mis slaan, zeker. Die an dere kerel was echt veel groter." Jonkman hoüdt zich afzijdig als er klappen vallen. „Laat ze het maar lekker zelf uitzoeken. Ik be moei me d'r niet mee. Krijg ik straks ook een klap op m'n bek. 'Waar ben je mee bezig?', denk ik dan. Doe dat ergens anders, of be ter nog: praat het uit." Het zijn incidenten, beaamt het viertal leerlingen. De Pontes Pieter Zeeman is een school als alle andere. Met hun veiligheidsgevoel op school is niets mis. ZIERIKZEE - De aangekondigde po ging om te bemiddelen tussen voormalig lijsttrekker Jos Beije en het bestuur van de lokale partij Alert! is niet doorgegaan. Bezorgd lid en oud-steunfiactie- lid Martin de Jong wilde graag bei de partijen weer tot elkaar breng en in het belang van de partij. Dat zou moeten gebeuren in een ver gadering met alle betrokkenen en de leden en die zou gisteravond plaatsvinden. Gisterochtend werd duidelijk dat dit niet zou lukken. „Ik heb geen informatie ontvangen dat er een vergadering is", zei Beije. De Jong was gisteren onbereikbaar voor een toelichting. Jos Beije stapte eind november op als lijsttrekker voor de komende raadsverkiezingen omdat hij zich onvoldoende gesteund voelt en van mening verschilt met het be stuur over de manier waarop de lokale politiek bedreven moet worden. Beije gaf gelijktijdig aan wel gewoon raadslid te blijven en de huidige periode af te maken voor Alert!. Vorige week stuurde het bestuur een mail aan Beije waarin hij ge vraagd is zijn raadszetel op te ge ven. Kerstverlichting pnjsplukker prijsplukker Kerststuk Compleet 14 Zondag a.s d Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven WOENSDAG 11 DECEMBER 2013 door Henk Postma DOMBURC - De WD doet morgen een poging het Domburgs Golf baanproject vlot te trekken. Tij dens de raadsvergadering komen de liberalen met een initiatiefvoor stel. RENESSE KERKWERVE BIJ NADER door Melita Lanting LAATJE BETOVEREN dÊ GROOTSTE KERSTMARKT Voor buiten, lengte 1 8 meter, met 80 warmwitte ledlampj^s. Diverse kleuren. K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47