Bloei Zierikzee in beeld gebracht 'Verschil tussen Zuid en Vmbo'ers Zierikzee in provinciale ronde Skills I I I 20 SCHOUWEN-DUIVELAND TRAMMELANT OP SCHOOL Zeven organisaties werken samen bij voorkomen en bestrijden van incidenten in voortgezet onderwijs. EP- zierikzee - Zaterdagnacht flink de beest uitgehangen in Renesse? Al le kans dat je maandag op school bij de rector moet komen. „ja, dat kan", beaamt districtschef Ronald Weydema van de politie Zeeland en West-Brabant. „Maar altijd binnen het kader van de privacywetgeving." Hoe ver die bescherming van persoonlijke gegevens gaat, verschilt vol gens Weydema per geval. Burge meester Gerard Rabelink verdui delijkt: „De politie laat de rector dan weten dat leerlingen van de Pieter Zeeman betrokken waren bij een vechtpartij in Renesse. Maar het wordt anders als er een vechtpartij tussen de leerlingen onderling is geweest. Dan zou het raar zijn als de rector geen namen weet." Rector Sjef Lommen: „Belangrijk is dat je voorkomt dat het esca leert op een andere plek. Op school of elders." Over dergelijke, aan het voortge zet onderwijs gerelateerde inci denten zijn gisteren in het Schou- wen-Duivelandse gemeentehuis afspraken gemaakt. In het conve nant 'School Veiligheid Schou- wen-Duiveland' werken de Pon tes Pieter Zeeman, de gemeente, de politie, het Veiligheidshuis Zeeland, het Openbaar Ministe rie, het bureau Halt en de GGD sa men. Alle zeven hebben in hun or ganisatie een vaste functionaris aangewezen die in actie komt bij problemen. De gemeente voert daarbij de regie. Vanaf volgend jaar komen de deelnemers jaar lijks met een plan van aanpak. Het convenant geldt vijfjaar. „We We weten nu precies wie we moeten hebben als er problemen zijn rond school hebben natuurlijk al veel langer contact, maar nu weten we pre cies wie we moeten hebben als er problemen zijn," aldus Rabelink. Het gezelschap spreekt voortdu ren over 'integrale aanpak' en 'transparantie'. Daarom doet Lom men een poging tot concretise ring. „Ik zag laatst een leerling lo pen met vuurwerk. Normaal laat ik zo'n ventje het schoolplein aan vegen. Maar ligt zijn kluisje vol met vuurwerk en heb ik het ver moeden dat hij er in handelt, dan bel ik toch de politie." Weydema: „Wij kijken dan of zo'n jongen moet worden ver volgd of dat we 'm doorsturen naar bureau Hak voor een alterna tieve straf of misschien naar de GGD voor hulp." „Kan allebei," vult Bruno Vanas- sche van het Veiligheidshuis aan. „Strafvervolging én hulp." „En dan is er tenslotte nog bu reau Halt dat voorlichting over vuurwerk geeft," kopt gemeente lijk veiligheidscoördinator Jac ques Straver de bal in. „En daarbij is het handig dat je in elke organisatie een vast aan spreekpunt hebt." VERANTWOORDELIJKHEDEN ZIERIKZEE - Een televisieploeg van de Evangelische Omroep is deze week aanwezig in Zierikzee. Het team maakt opnames voor het programma Geloven op 2. Bij de opnames gisteren ging het om het thema 'Zierikzee en de han del'. Er werd gefilmd aan de Oude Haven, bij de Nieuwe Kerk en bij de Dikke Toren. Enkele acteurs van De Rederijkers figureren in deze aflevering. De programmamakers besteden ook aandacht aan de na-oorlogse munitiedump in de Oosterschel- de voor het havenhoofd van Zie rikzee. De serie van vier uitzen dingen over Zierikzee komt in ja nuari op televisie. Op de foto figu ranten en cameraploeg aan de Oude Haven, foto Dirk-Jan Gjeltema m u! £3* WK ZIERIKZEE - De meisjes zijn twaalf en hebben nog niet veel meege maakt. De jongens zijn wat ouder en kunnen meer vertellen over het veiligheidsgevoel op school. Rector Sjef Lommen van de Pon tes Pieter Zeeman zette op ver zoek van de PZC vier leerlingen aan de praattafel in de Campus Cultura. „Er wordt wel veel gevochten op school. Dat is al heel lang zo en er wordt niks aan gedaan," vertelt Lotte Tieleman uit Nieuwerkerk. Timo de Oude (15) uit Kerkwerve is een armbandje kwijt: „Best wel een duur ding. Ik moest het af doen voor de gym. Het moest in een kastje waar het veilig zou zijn. Dus niet. Het is gestolen. Nee, ik heb geen aangifte gedaan en de verzekering betaalt ook niet. Daar baal ik wel van." Tieleman en haar leeftijds- én plaatsgenote Lotte Schietekatte be seffen dat er een pikorde heerst in de klas, met de grote schreeuwers aan de ene en de timide types aan de andere kant. Ze vinden allebei dat ze zich daarin een plaats heb- ZIERIKZEE - Drie laatstejaars vmbo' ers van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee doen volgende week mee aan de provinciale voorronde van techniekwedstrijd Skills Ta lents. Het gaat om het team van Denzei Bos, Berend van der Linde en Davy van Mourik van de afde ling Bouwen, Wonen Interieur. Zij wonnen woensdag 4 decem ber de lokale wedstrijd op de Pie ter Zeeman. Donderdagavond 12 december in de Zeelandhallen strijdt het Zierikzeese team met andere Zeeuwse vmbo-scholen om een plek in het Zeeland Sharks provincieteam. Die Sharks krijgen een vakoverschrijdende opdracht waarmee ze hun krach ten mogen meten met de andere provincieteams. Dat gebeurt tij dens de finale op 20 en 21 maart 2014 op het Deltion College in Zwolle. De zes beste teams hier, mogen tenslotte nog naar de fina le voor vakwedstrijden. Zij strij den daar in hun vakrichting om de beste te worden van het land. Het doel van de Skills Talents is het bieden van een leerzame uit daging, waarbij het in teamver band samenwerken, ontwikkelen van talenten en het creëren van vaktrots centraal staan. EP Afspraken over veiligheid op Pieter Zeeman door Ton van den Nouweland Gerard Rabelink De gemeente ontwikkelt veilig heidsbeleid en voert de regie bij aanpak van problemen. De school zorgt intern voor veilig heid en welzijn. Ook in de nabij heid van de school. De politie zorgt voor handhaving van de wet en de openbare orde. Het Openbaar Ministerie handelt strafbare feiten af. Het Veiligheidshuis stemt het op treden van de ketenpartners af en voorziet ze van informatie. Het bureau Halt zorgt voor het voorkomen en terugdringen van veel voorkomende criminaliteit. De GGD kijkt naar de psychosocia le aspecten. Kernpunten: preven tie, vroegtijdig signaleren en het toeleiden naar zorgverlening. Van links naar rechts: Lotte Schietekatte, Lotte Tieleman, Jonathan Jonk man en Timo de Oude bij het Pontes Pieter Zeeman, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46