BUITEN 3 S, Cultureel Erfgoed sloopvergunning is verleend ten behoeve van de bouw van een ga rage. Een aanvraag tot plaatsing van het Schippershuis op de Rijks monumentenlijst is toen inge diend door een groep zeer betrok ken omwonenden en de plaatselij ke afdeling van de Bond Heem schut. Voorafgaande aan de in- spectie door medewerkers van de Rijksdienst voor Cultureel Erf goed (RCE) ter beoordeling van deze aanvraag, is men al met de 1 sloop begonnen, zodat de panden niet meer van binnen konden worden bezocht. De daarop vol gende dagen is het complex volle dig gesloopt. Van IJzendijke, dat zich profileert als historisch centrum van de Staats Spaanse linies en in het be zit is van een museum gewijd aan de vestingwerken, zou men ver wachten dat het zuinig zou zijn op het nog schaars aanwezige ge bouwde erfgoed dat het dorp nog rijk was. De gemeente Sluis had beide panden op de gemeentelij ke monumentenlijst moeten plaat sen die indertijd werd opgesteld, maar tot op de dag van vandaag nog steeds niet vigerend is. Willem Heijbroek Bond Heemschut, afdeling Zeeland Stichting Zeeland Het gehucht WOENSDAG 11 DECEMBER 2013 Wie vervallen of vergeten waardevol erfgoed tegenkomt doet er goed aan dit door te geven aan het Meldpunt Erfgoed Zeeland (MEZ), www.Meld- punterfgoedzeeland.nl Er is door de gemeente Sluis voor beide panden in 2009 een sloopvergunning verleend, nadat de eigenaar deze in de afgelopen jaren langzaam heeft laten verkrotten. Grijpskerke Buttingej e'andse*&?> SIGNALEMENT BUTTINGE Gemeente: Veere Ligging: Tussen Middelburg en Grijpskerke Aantal huizen: Ongeveer twintig Aantal inwoners: Ongeveer vijftig Netwerksignaal: Redelijk Buttinge vanuit de lucht, luchtfoto Skypictures De Middelburgseweg werd net na de oorlog verbreed en geasfalteerd. Het buurtschap heeft geen stoep maar heeft aan slechts een zijde een fietspad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39