Het is altijd wat met Galatasaray-Juventus 1 I I Schalk mag zich bij Jong PSV bewijzen s Groene Ster de beste sportploeg 30 SPORT FC DEN BOSCH Handbalsters verliezen ook van Frankrijk FC Den Bosch gaat flink voor schut door nepsjeiks van Pownews. Het bezorgt aanvaller Istvan Bakx een topdag. Het schoonvegen van een deel van het veld en het aanbrengen van oranje verf op de kalklijnen bleek uiteindelijk voor niets. De Portugese scheidsrechter Pedro Pruneca besloot na overleg met vertegenwoordigers van de Uefa om het duel definitief te staken. De wedstrijd wordt vermoedelijk vanmiddag uitgespeeld. Na ruim een half uur was gistera vond nog niet gescoord in Istan- boel. Galatasaray, met Wesley Sne- ijder eindelijk weer eens in de ba sis, moet winnen om de achtste fi nales van de Champions League te bereiken, juventus, waar de ge blesseerde strateeg Andrea Pirlo ontbrak, heeft genoeg aan een ge lijkspel. In Turijn eindigde de ont moeting tussen de Italiaanse en de Turkse kampioen in 2-2. Galatasaray-juventus stond in 1998 ook al op het programma in de Champions League, maar werd destijds een week uitgesteld. Poli tieke spanning tussen Turkije en Italië maakte voetballen in eerste instantie niet mogelijk. Dat ge beurde pas een week later, met duizenden agenten langs de lijn. In 2003 werd hetzelfde affiche in Dortmund gespeeld, omdat Istan- boel vanwege verschillende bom aanslagen te onveilig was. Dat was het veld in het Uirkse sta dion gisteravond ook, al kwam dat door een zeldzame sneeuw storm, die voor een witte deken op het drassige veld zorgde. Bayer Leverkusen plaatste zich voor de knock-outfase. De Duitse formatie won zelf met 0-1 van Real Sociedad, terwijl concurrent Sjachtar Donetsk in Engeland on deruit ging tegen Manchester Uni ted (1-0). Leverkusen eindigde daardoor als tweede achter Uni ted. Anderlecht verloor ook op de laat ste speeldag. In Griekenland gin gen de Brusselaars met acht man onderuit tegen Olympiakos Piraeus: 3-1. Anderlecht was al uit geschakeld, de Grieken mogen sa men met groepswinnaar PSG naar de achtste. Benfica Lissabon overwintert in de Europa League. Bij Anderlecht kregen Cheikhou Kouyaté, Fabrice N'Sakala en doel man Silvio Proto (die ook twee strafschoppen keerde) allen rood. DEN BOSCH - Gisteravond, op weg naar een concert van Van Mor rison in Amsterdam, kreeg Istvan Bakx bijna weer de slappe lach. „Wat een dag was dit zeg. Ik heb me kapot gelachen", zei de Zeeuwse aanvaller van FC Den Bosch. Zijn club kwam groot in het nieuws omdat twee medewer kers voor de gek waren gehouden door twee verslaggevers van Pow news. Die verklaarden, verkleed als sjeik, de komende tien tot vijf tien jaar tussen de 40 en 50 mil joen euro in de Jupiler League club te willen investeren. Maandagavond was op televisie te zien hoe de medewerkers van FC Den Bosch gretig ingingen op de vaak bizarre eisen van de 'sjeik'. De naam kon best in Dragons Den Bosch worden veranderd, de clubkleuren aanpassen moest wel lukken en mannen en vrouwen in het stadion scheiden behoorde ook tot de mogelijkheden. Daar naast werd de garantie gegeven dat er momenteel geen homosek suelen bij Den Bosch spelen en dat zou in de toekomst ook niet gebeuren. Bakx: „En van onze trai ner Ruud Kaiser was hij ook geen grote fan." De hoofdrolspeler was Guido van de Kamp, commercieel medewer ker van FC Den Bosch. De oud-doelman van de Brabantse club ging gisteren diep door het stof. Bakx sprak hem gisteren kort. „Hij vertelde me dat ze een gesprek van anderhalf uur had den gehad met die 'sjeiks'. Daar was in geknipt en geplakt tot ze dat item van vijf minuten had den. Guido had echt een heel slechte dag. De supporters zijn ook kwaad op hem. Ik kan me wel enigszins voorstellen dat jij je laat verleiden tot het doen van be paalde uitspraken die je normaal nooit zou doen, als jij denkt mil joenen voor je club binnen te ha len. Sommige mensen proberen nu hun eigen straatje schoon te vegen, maar volgens mij is Van de Kamp wel als een soort verkenner op pad gestuurd." Een aantal spelers nam in de kleedkamer een foto, verkleed als sjeiks met handdoeken als tulban den rond hun hoofd, die op socia le media werd gepost. „Ik was toen net in het spelershome", al dus Bakx. „Daarom sta ik niet op die foto. Voor de training in het stadion zijn we nog met z'n allen de bestuurskamer binnengestapt en hebben we als Arabieren lopen roepen. Fred van der Hoorn, de al gemeen directeur, zat daar net met die mensen van PowNed te praten. Die kwamen uitleg ge ven." Bakx stapte het hokje van de speaker binnen, sloot zijn mobie le telefoon aan op de stereo en liet via YouTube een paar Arabische nummers door het stadion gal men. „Iedereen lag helemaal in een deuk. De trainer? Natuurlijk was hij niet blij met de uitspra ken die over hem werden gedaan. Ze wilden hem best vervangen door Zjelko Petrovic. En Kaiser was ook niet daadkrachtig ge noeg. Ach joh, je moet er gewoon om lachen, meer niet. Het is te dom voor woorden. )e weet dat zo iets zich als een olievlek ver spreidt, zodra de media erop duikt. Maar wij hebben er als spe lersgroep vooral heel veel en heel hard om moeten lachen. En tus sendoor hebben we heerlijk ge traind." HULDIGING VLISSINGEN BELGRADO - Aan vechtlust ont brak het gisteravond niet bij de Nederlandse handbalsters, maar desondanks verloren zij hun twee de wedstrijd op het WK handbal. Na Zuid-Korea was ook vice-we- reldkampioen Frankrijk in Belgra do te sterk voor Oranje en won met 23-19. De ruststand van 10-10 bood per spectief voor de tweede helft, maar het lukte de jonge Neder landse ploeg niet door te druk ken. Met nog tien minuten op de klok was de Franse voorsprong op gelopen tot vier doelpunten. De ploeg van bondscoach Henk Groener behield ondanks de ne derlaag de vierde positie in groep A en die geeft nog altijd recht op een plek in de achtste finales. De zwakker geachte Democratische Republiek Congo is woensdag de vierde tegenstander. Schalk leek twee jaar geleden bij NAC door te breken, maar is on der trainer Gudelj op een zijspoor beland. Welke verandering in de spitsenhiërarchie zijn komst naar PSV betekent, is nog onduidelijk. De 21-jarige heeft bij Jong PSV in principe concurrentie van Rai Vloet (18), hij kan ook als aanval lende middenvelder spelen. Daar naast heeft PSV bij de A-selectie de beschikking over Tim Matavz en Jürgen Locadia. Matavz is nu geblesseerd, Locadia vond de afge lopen weken het net niet en wacht op goals. Schalk (21) werkte vorige maand nog minuten af bij long Oranje. PSV wil naast de jon ge spits nog meer spelers aantrek ken in de winterstop. De club hoopt een ervaren middenvelder te strikken om de krappe bezet ting in die linie het hoofd te bie den. In de defensie zijn nog geen zware ingrepen te verwachten, in de aanval mogelijk wel. Van de huidige selectie wordt Peter van Ooijen mogelijk ver huurd aan een eredivisieclub. On duidelijk is nog of zijn aflopende contract wordt verlengd. PSV denkt dat hij zich in de eredivisie nog beter kan ontwikkelen dan bij Jong PSV. Marcel Ritzmaier werd voor het seizoen al uitge leend aan SC Cambuur en is daar bezig aan een prima seizoen. cf door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Met ontmoetingen in de Champions League tussen Gala- tasaray en Juventus was de afgelo pen decennia altijd wat aan de hand. De editie van gisteravond kan probleemloos aan het rijtje worden toegevoegd. Het duel werd na ruim een half uur bij 0-0 stilge legd, omdat dikke hagelstenen en een flinke lading sneeuw voetbal len onmogelijk maakten. CHAMPIONS GROEP A Manchester United - Shaktar Donetsk 1 -0. Real Sociedad - Bayer Leverkusen 0-1. Manchester United 6 4 2 01412- 3 B. Leverkusen 6 3 1 2 10 9- 10 Shaktar Donetsk 6 2 2 2 8 7- 6 Real Sociedad 6 0 1 5 1 1-10 GROEP B Galatasaray - Juventus 0-0, gestaakt. FC Kopenhagen - Real Madrid 0-2. Real Madrid 6 5 1 0 16 20- 5 Juventus 5 13 1 6 9 - 8 Galatasaray 5 1 1 3 4 7- 14 FC Kopenhagen 6 1 1 4 4 4- 13 GROEP C Benfica - Paris Saint-Germain 2-1. Olympiakos Piraeus - Anderlecht 3-1. Paris SG 6 4 1 1 13 16- 5 Olympiakos Piraeus 6 3 1 2 10 10- 8 Benfica 6 3 1 2 10 8- 8 Anderlecht 6 0 15 1 4-17 GROEP O Bayern München - Manchester City 2-3. FC Viktoria Plzen - PFC CSKA Moskou 2-1. Bayern M. 6 5 0 1 15 17- 5 Manchester City 6 5 0 1 15 18- 10 PFC CSKA Moskou 6 1 0 5 3 8- 17 FC Viktoria Plzen 6 1 0 5 3 6- 17 PROGRAMMA VANAVOND Groep E: FC Schalke 04-Basel, Chelsea-Steaua Boekarest. Groep F: Olympique Marseille-Borussia Dort mund, Napoli-Arsenal. Groep G: FK Austria Wien-FC Zenit St. Peters burg, Atletico Madrid-FC Porto. Groep H: AC Milan-Ajax, FC Barcelona-Celtic. 'Ik heb me kapot door Barry van der Hooft v I Istvan Bakx: „Ach joh, je moet er gewoon om lachen, meer niet. Het is te dom voor woorden." VLISSINGEN - De zaal voetballers van Groene Ster waren gisteravond de groot verdieners bij de sportverkiezing in de gemeente Vlissingen. De hoofdmacht, die vorig seizoen naar de eredivisie promoveerde, werd tot sportploeg van het jaar uitgeroepen. Daarnaast werd Groene Ster tot sportambassadeur van 2014 benoemd. De overige prijzen gingen naar motorcrosser Nancy van der Ven (ta lent), kitesurfster Katja Roose (sportvrouw), triatleet Remy Vasseur (sport man). De carrièreprijs was voor schaker Hans Groffen. foto Ruben Oreel EINDHOVEN - NAC-spits Alex Schalk heeft gisteren met PSV een oriënterend gesprek gevoerd over een komst naar Eindhoven. Hij kan voor een halfjaar op huurbasis naar PSV komen. Schalk mag de plek in nemen van Ruben Bentancourt. De Uruguayaanse aanvaller heeft van de leiding te horen gekregen dat hij kan vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30