Jrjl SPORT Frank de Boer ziet kansen tegen AC Milan Rude Stats AC Milan moet zich vanavond plaatsen voor de knock-outfase van de Champions League om de crisis te bezweren. www.pzc.nl/rudestats Jong Ambon verdwijnt uit top brillenklassement Beach Soccer Zeeland speelt komende zomer in België „rffêËÉÉÉaJi WOENSDAG 11 december 2013 MILAAN - Op Milanello, het luxueuze trainingscomplex van AC Milan, dateren de elftalfoto's aan de muren vrijwel allemaal uit lang vervlogen tijden. Een actie portret van Marco van Basten, pro minent in de hal, is door langduri ge blootstelling aan licht zelfs enigszins vergeeld. Van latere ge neraties heeft alleen de huidige trainer Massimiliano Allegri zich een plek in het zicht verworven. Met priemende ogen kijkt hij be zoekers aan. Als Milan vanavond verliest van Ajax, verdwijnt zijn beeltenis vrij wel zeker in een doos. Het mag al een klein wonder heten, dat hij nog voor de groep staat. Eigenaar Silvio Berlusconi laat geen gele genheid onbenut om zijn afkeer voor de coach te uiten. Tot een ontslag kwam het niet. Telkens slaagde algemeen directeur Adria- no Galliani erin de woede van zijn baas te beteugelen. Zijn beschermheer verloor recen telijk veel macht, toen Berlusconi zijn 29-jarige dochter Barbara naar voren schoof om-orde op za ken te stellen. Galliani diende zijn ontslag in, maar kwam daar op terug na een MILAAN - Winnen bij een Italiaan se topploeg die aan een gelijkspel voldoende heeft. Ajax staat van avond voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd bij AC Milan in het kolossale San Si- ro. Toch gelooft trainer Frank de Boer dat Ajax na acht jaar weer etentje met de (ex-)politicus. Hij nam genoegen met een ingeperkt takenpakket. Galliani bleef alleen verantwoordelijk voor het techni sche beleid, terwijl Barbara Ber lusconi zeggenschap over alle an dere zaken kreeg. Hoe prominent haar plek bij Mi lan is, maakt een bliksembezoek duidelijk. Met vader Silvio landt ze na de middagtraining met een helikopter op Milanello. De reden van hun komst laat zich raden. Met een negende plek in de Serie A, op 22 punten van koploper Ju- ventus, kan de club zich gezichts verlies in Europa niet veroorlo ven. eens kan overwinteren tussen de eliteteams van Europa. „Als we zo spelen als de laatste wedstrijden, dan hebben we zeker een moge lijkheid. Ik schat de kans dat.we overwinteren in de Champions League daarom op vijftig pro cent", zei De Boer gisteren. Hij verklapte tijdens de training Allegri valt dit lastig te verwijten. De huidige selectie ontbeert de kwaliteit die vroegere teams zo ty peerde. De extravagante entree van de Berlusconi's maakt duidelijk dat Allegri dit tegen Ajax niet als ex cuus hoeft aan te dragen. Hij moet voor succes zorgen, al wilde hij gisteren niet filosoferen over de consequenties bij een uitscha keling in de Champions League. „Ik ga er vanuit dat we winnen van Ajax", zei hij op kalme toon. „Eenvoudig wordt het niet. Na hun thuiswedstrijd tegen Barcelo na weten we dat we ons heel goed moeten voorbereiden." niets over zijn basisformatie. „Al le achttien spelers die hier zijn kunnen starten. Ik vertel ze woensdag wie beginnen." Een van de vragen is of Bojan Krkic of Danny Hoesen als centrumspits start. Daarnaast moet de coach be slissen of hij Ruben Ligeon of Da ley Blind als linksback laat spelen. Groot-Brittannië weert Mike Tyson Voormalig bokskampioen Mike Tyson mag Groot-Brit tannië niet in om zijn boek te promoten. Dat meldde zijn uitgever gisteren. 'Iron Mike' valt onder de nieuwe immigratieregels, die nie mand op het eiland toelaten die is veroordeeld tot een celstraf van meer dan vier jaar. Tyson kreeg in 1992 een straf van zes jaar voor ver krachting. Jordania stopt als rvc-voorzitter Merab Jordania is geen voor zitter meer van de raad van commissarissen van Vitesse. De Georgische zakenman en voormalig grootaandeelhou der van de club heeft het voorzitterschap overgedra gen aan Bert Roetert, oud voorzitter van de club. Jorda nia verkocht dit jaar ook zijn aandelen aan Alexander Tsji- girinski. Zijn rol bij de club lijkt daarmee uitgespeeld. Vitesse accepteert schorsing niet Vitesse en Mike Havenaar zijn niet akkoord gegaan met het schikkingsvoorstel van vier wedstrijden schor sing. Dat meldde de Arn hemse eredivisionist giste ren op Twitter. De aanklager betaald voet bal had die straf voorgesteld voor de schop die de Japan ner zaterdag uitdeelde aan Stijn Schaars in het duel met PSV (6-2-winst voor Vites se). Vettel tegen dubbele punten Sebastian Vettel moet niets hebben van de nieuwe regel in de Formule 1 om dubbele punten te vergeven in de laatste Grand Prix van het seizoen. De viervoudig wereldkampi oen noemde de regel in het Duitse Sport Bild zelfs 'ab surd'. „Je kunt je toch ook niet voorstellen dat in de Bundesliga op de laatste speeldag ineens de punten dubbel tellen", aldus de 26-jarige coureur van Red Buil. BEACH SOCCER UT «3 -V f- Silvio Berlusconi (links) komt samen met zijn dochter Barbara (tweede van links) aan bij het trainingscentrum Milanello aan de vooravond van het Cham pions League-duel AC Milan-Ajax. foto ANP Hoofd Allegri op hakblok door Geert Langendorff LONDEN ARNHEM ZEIST BERLIJN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29