Van bad naar veilige douche Vefrqe louche Voor Senioren 26 MENINGEN brieven v: Mandela Mandela 2 Fietsenplan Veere Wachttijden Afscheid nemen Orionis Zeeland Seaports 0 Ja, stuur mij de gratis brochure over badkamers Naam (fjMevr Q Dhr mnlon^ar 11 lUlcrllaai Nu Nelson Mandela overleden is komen de schijnheilige verklarin gen van onze politieke leiders. Ze proberen de politieke erfenis van Mandela gewetenloos naar zich toe te trekken. Zonder zich te sto ren aan het feit dat hun voorgan gers actief steun hebben geboden aan de instandhouding van de apartheid, zonder zich te storen aan hun eigen anti-sociaal neo-li- beraal beleid. Een poging tot moord op Mandeia's gedachten- goed. Mandela leerde ons dat poli tieke en sociale strijd lang en moeilijk is, maar wel degelijk kan slagen, dat sociaal verzet van alle tijden is. De EU-bevolking ondergaat nu beslissingen die tot doel hebben, de vernietiging van de naoorlogse sociale samenleving. Zodra de meerderheid van de Europese be volking er mee ophoudt de anti sociale maatregelen te slikken die de massamedia ten bate van de economische machtshebbers pro beren in te drammen, kan ook hier de sociale strijd voor recht vaardigheid slagen. Mandela leeft voort in elke strijder voor sociaal recht, waar ook ter wereld. Mandela, de man die zwart Afrika op de kaart zette. Het vroegere Zuid-Afrika van de Boeren is niet meer. Toch een dapper volk ge weest, in twee oorlogen 1880-1881 en 1899-1902, tegen het immense Britse wereldrijk de vrijheid be vochten. De eerste werd gewon nen, de tweede verloren, na het besef dat het zo niet meer langer kon, het land verwoest, 7000 Boe ren in de strijd gebleven, 28.000 vrouwen en kinderen overleefden de concentratiekampen niet. Wel met de belofte ooit weer zelfbe stuur. In de twee Wereldoorlogen koos de latere Unie van Zuid- Afrika de goede kant. Maar de apartheid werd de verkeerde keus, tot Man dela en De Klerk het nieuwe Zuid- Afrika stichtten, apart werd een. De vergelijking is wat krom maar op de Balkan was Joegoslavië, on der maarschalk Tito een, en viel uiteen, in aparte staten. Geschie denis, stof tot nadenken. Wat een geweldig idee is dat. Dat is echt een manier om de onder nemers in de toeristische sector een beetje te stimuleren, om een faillissement aan te vragen. Zulke ideeën werken zelfs niet altijd in een grote stad. Daar is hier ook ab soluut geen behoefte aan. Het is een manier om de stichting pro motie Zeeland weer wat werk te verschaffen. Maar die 40.000 eu ro, is beter besteed voor de WMO. Dat bijvoorbeeld iemand die een rolstoel iets langer nodig heeft,dan de vastgestelde weken, die bijkomende weken dan niet hoeft te betalen, of dat voor onkos ten voor vervoer voor bijvoor beeld fysiotherapie niet meer ge deeltelijk door de patiënt betaald hoeft te worden. Of dat er wat meer financiële steun is voor men sen die hulp nodig hebben, om zelfstandig te kunnen blijven. Versnipperde zorg, lange wachttij den en onnodig leed. Een verstan dige chirurg dacht 'je zal maar pa tiënt in Nederland zijn, dit moet anders'. Nu in enkele ziekenhuizen snel- diagnose voor borstkanker, alle onderzoeken in een dag. Er wordt al twintig jaar gepraat over pa tiëntgerichte zorg, samenwer king, medische missers, zorgpa den en speciale poli's. In veel zie kenhuizen nog steeds moeilijk vanwege te veel individuele en financiële belangen, foute prik kels en eigen eilandjes. Geen nor male arbeidsverhoudingen maar vaak conflicten tussen bestuur, medische staf en onderling. Hoe laat je zelfstandige behandelaars' samenwerken, zelfs Inspectie en Onderzoeksraad hebben geen op lossing. Er is uitgerekend dat door samenwerking en planning er 30 procent meer patiënten kunnen worden geholpen. In moderne zie kenhuizen in India opereert een oogarts of hartchirurg drie keer meer patiënten. Elke goede auto garage met personeel in loon dienst laat zien hoe dit wel zou kunnen. Nu de mensen steeds meer van uit hun hart het afscheid van een dierbare beleven en inhoud ge ven, ligt de regie meer in handen van het hart in plaats van het hoofd. Bijvoorbeeld: het sluiten van de kist wordt wel eens vertraagd door een nabestaande die in de file staat. Ook heb je niet volledig in de hand hoeveel tijd een spre kers) uit de kring van nabestaan den nodig heeft voor zijn/haar voordracht. Moet ik dan maar tij dig de kist dichtsmijten, of een geëmotioneerde spreker vanach ter de microfoon wegduwen om maar op tijd bij het graf te zijn? Geldt die boete ook in het geval er een kindje wordt begraven, of een prominent persoon van uw gemeente zoals sen burgemeester en een wethouder? Stel dat Nelson Mandela hier zou worden begraven, geldt die kulregel dan ook? Schaam u diep en over denk... nee, doorvoel het nog eens opnieuw. Dezelfde regels kunnen voor meerdere uitleg vatbaar zijn. Uit voering kan variëren van streng misschien wel wreed tot mens vriendelijk. Dit is van belang om dat er een nieuwe directeur van Orionis wordt benoemd. Deze be paalt hoe een wet wordt uitge voerd. Maar wie kiest deze direc teur? Bijstandmoeders met sollici tatieplicht vormen een belangrij ke doelgroep voor Orionis. Zitten zij met stemrecht in de sollicita tiecommissie? Hopelijk wel, zon iet alsnog benoemen. Dan moe ten de vier die al op sollicitatiege sprek zijn geweest nog maar een keer komen. De Vlissingse ge meenteraad was verbaasd dat de ze procedure al liep, zo wazig is Orionis. Het nieuwe boegbeeld van Orionis moet daadwerkelijk opkomen voor de minima. Ik lees dit niet in de wervingsadverten tie die niet in de krant (schande!) maar wel op ebbinge.nl staat. Orionis stel alsjeblieft de koers bij. De deur in Rotterdam staat open, zijn de woorden van scheidend di recteur van het havenbedrijf Rot terdam. Volgens Hans Smits is Zeeland argwanend en misschien heeft hij hierin wel gelijk. De sa menwerking met de Rotterdamse haven staat niet op gelijkwaardig heid. Rotterdam wil te veel in vloed in Zeeland, wil teveel bepa len. Van zo'n houding houden Zeeuwen niet. Rotterdam ziet, hoe gek het ook klinkt, de Zeeuw se havens als concurrent. Boven dien is het te dicht bij Antwer pen, Vlissingen als voorhaven van Antwerpen in de Rotterdamse achtertuin. Dit is overigens niet nieuw. Toen de spoorlijn om streeks 1863 van Roosendaal naar Vlissingen zou worden aangelegd heeft Rotterdam dit tegen willen houden, bang voor de gevreesde concurrentie. Ook Hans Smits heeft de argwaan van Zeeland, tij dens zijn carrière in de Rotter damse haven, niet kunnen kente ren. Zeeland moet gewoon zijn ei gen plan trekken en zijn havens een belangrijke plaats geven in de - Zeeuwse economie. Zo was het vroeger en zo moet het nu. De voordelen op een rijtje: Vrijblijvend thuisadvies? www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 X tóf UmJ info(|ömolenaar.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart N. van de Vekken Middenstaat I.Kats J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Ad Wisse, uitvaartverzorger Verrijn Stuartweg 28, Goes W.N. Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Willem Willemse Boulevard Evertsen 248, Vlissingen Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk50_M1_pzc Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Elk jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de badkamer. Gun uzelf het gemak en de veiligheid van een Comfort Douche. Met opklapbare zit, antislip douchebak, lage instap en een handgreep voor extra houvast. Dat is wel zo'n geruststellend idee. De Comfort Douche wordt zónder hak- en breekwerk in 1 dag volledig op maat geïnstalleerd. Van bad naarveilige douche in 1 dag Uw oude bad wordt door ons afgevoerd Zonder hak-en breekwerk Geen last van rommel en stof in huis Zeerveilig en comfortabel Verschillende opties leverbaar Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26