Lastig verhuren door de n Drieënhalf jaar voor overvaller van Draaibrug Souburg deels Souburgse Aldi blijft ongewijzigd 66 Het buurtje knapt er wel van op hoor, het is hartstikke mooi geworden in de straat 20 WALCHEREN CROOTE MARKT De nieuwe huizen rond de Vlissingse Slijkstraat zijn bijna allemaal klaar. Zaterdag is het open dag. S WC VLISSINCEN - Je hoort er de meeu wen krijsen, maar verder is het er doodstil. Zelfs de stratenmakers werken bijna geruisloos. Ze leg gen vanmorgen vlot de roodbrui ne straatstenen in v-vorm. Nog even en ook het plaveisel van de Slijkstraat is helemaal klaar. Buddy de Neef woont sinds juni samen met zijn aanstaande in het nieuwe buurtje in de Vlissingse binnenstad. „Ik woonde al in het centrum, in de Prins Hendrik straat, in een vrij oud apparte ment. We wilden eigenlijk wat meer ruimte en liever ook een tuin. We hadden geluk: omdat de verkoop niet zo heel vlot ging, heeft L'escaut vier woningen ge kocht voor de verhuur." De Neefis dolgelukkig met zijn nieuwbouwwoning. „Het is echt geweldig hier. Het huis is groot en ruim, we hebben een tuin en zelfs een dakterras. Als de zon hier beneden weg is, gaan we bo ven zitten. We wonen in de stad, maar het is erg rustig. Ie hoort de zee, als je achter staat, terwijl je bijvoorbeeld van de kermis hele maal niets hoort." Lachend: „Het enige nadeel is dat de zoemer van de Frans Naereboutschool hier te genover altijd gaat, zelfs in het weekend en in de vakanties." Het is stil in de straat, de meeste mensen werken overdag. André Step komt toevallig de hoek om. „Ik heb hier boven gewoond", zegt hij. „Vijftien jaar. Ik ben gebo ren in de Molenstraat en verder ben ik nooit de buurt uit ge weest." Net als veel andere oud-bewoners van de gesloopte flatjes aan de Slijkstraat, woont Step nu in de Schutterijflat. „We hebben nu alles gelijkvloers en er is een lift. Het buurtje knapt er wel van op hier, het is hartstikke mooi geworden, met die huizen met al die verschillende gevels. Nee hoor, ik wil niet meer terug, maar als ik hier nog had gezeten, was ik er ook niet uitgegaan." Even verderop bekijkt mevrouw Durinck het werk van de straten makers vanaf haar balkon. Ze woont tegenover de nieuwe hui zen. „We krijgen in ieder geval goede stenen", zegt ze. „In de rest van Vlissingen is het verschrikke lijk, daar moeten ze eigenlijk klompen bij leveren. Daar is niet op te lopen." Het enige nadeel van al die nieuwbouw, vindt ze, is het gebrek aan parkeerruimte. „Ze zeggen dat ik dan maar achter de Aldi moet gaan staan. Maar dan moet ik 's avonds te voet door het donker naar huis." „Het is prachtig geworden", vindt buurvrouw Nanda de Keizer. „De straat is heel erg opgeknapt en dat was eigenlijk wel nodig ook. Ik hoorde dat we zelfs nog van die mooie oude lantaarntjes krijgen." EEN NIEUWE BUURT IN HET CENTRUM VAN VLISSINGEN VLISSINCEN - Zaterdag is het open dag in de nieuwe wijk, die de Groote Markt is gedoopt; die open dag is bedoeld om nog wat belangstellenden over de streep te trekken, want nog niet alle hui zen zijn verhuurd of verkocht, zegt Renee du Fossé van woning corporatie L'escaut. „In de Slijkstraat staan nog drie woningen te koop en er zijn nog appartementen te huur", vertelt Du Fossé. De huizen zijn wat lasti ger te verhuren: „We zitten aan de hogere kant van de huursubsi- diegrens. We moeten - door nieu we regelgeving - negentig procent van de huizen verhuren aan men sen met een lager inkomen, maar de huizen zijn voor veel mensen met een lager inkomen juist te duur. En we willen niet dat huur ders in de problemen komen." De oude bewoners van de Slijk straat zijn allemaal verhuisd naar een andere woning toen hun huis werd gesloopt, er zijn geen men sen die terug keren. „Veel bewo ners wonen in de Schutterijflat." Bijz hui tie sen gen terl hui ren mir niei nin heb gesi ties De overval vond plaats in de vroe ge ochtend, toen twee medewer kers de deur open deden om het net bezorgde brood binnen te la den. Op dat moment drongen twee mensen met een sjaal en muts naar binnen en onder be dreiging van een pistool eisten ze dat de kluis open moest. Ze na men twee- tot drieduizend euro aan rollen kleingeld mee. De verdachte was in hoger beroep gegaan omdat hij per se zijn on schuld wilde bewijzen. Zijn advo caat Ed Manders vroeg zich nog af waarom, omdat hij zijn straf al zo'n beetje had uitgezeten toen het hoger beroep begon, maar de man had aangegeven het echt niet gedaan te hebben. Het mocht niet baten. Dat een getuige het had over Oost-Europees sprekende man nen, verwierp het höf. Een van de medewerkers van de Aldi had dui delijk aangegeven dat het ging om negroïde mannen met een Antilli- aans accent. Dat de verdachte zijn telefoon wel eens uitleende en dat dat juist op die dag ook zo was, wees het hof eveneens van de hand. De verdachte is namelijk ook herkend als één van de men sen die destijds logeerde op het adres waar de getuige twee men sen naar binnen had zien gaan met een zwarte plunjebaai. Die zelfde als die de medewerkers van de Aldi hadden gezien. De tweede man kreeg eerder 4 jaar. Hij ging niet in hoger be roep. 00! hoo Daa een dra: din: Het dat kon pro' de bru gen tijd sch, moi naa gaai foto 'Het is hier geweldig; je hoort de zee' door Nadia Berkelder André Step, oud-bewoner In de Slijkstraat zijn 88 portiekwo ningen gesloopt. In de buurt tussen het Bel- lamypark en de Spuistraat en de Boulevard zijn in totaal 91 nieuwe woningen gebouwd. In de Slijkstraat staan 22 'stadswo ningen', eensgezinshuizen met een tuintje, van in totaal drie woonlagen. Op de Grote Markt/Breewater- straat staat een appartementen complex met 41 woningen, waar van 39 appartementen. Aan de Gasthuisstraat (Samaritaan straat) is een complex met 28 hui zen gebouwd. De woningen zijn deels verkocht en deels verhuurd. Er is nog een aantal huizen te koop en te huur. Buddy de Neef voor zijn huurwoning aan de Slijkstraat, foto Ruben Oreel woi DEN BOSCH - Een 31-jarige man uit Almere heeft terecht in de gevan genis gezeten voor de overval op de Aldi in Oost-Souburg op 3 de cember 2010. Het gerechtshof in Den Bosch bepaalde dinsdag dat de celstraf van 42 maanden die de rechtbank in Middelburg oplegde terecht is en legde die zelf in hoger beroep ook op vanwege diefstal met geweld en afpersing. „De staa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20