Oorlogswrak in stukjes naar boven Breskens in lente klaar Nieuwe vogeltelpost bij 22 ZEEUWS-VLAANDEREN SCHIPPERSKWARTIER 66 We kennen veel van de meiskes. We groeten elkaar gedag. EP adviseerde over de inrichting van zijn huis, tekende voor het ont werp van het bijzondere knalrode 'house of pleasure'. In Villa Tinto, je wandelt er zo doorheen, is het schoon. Brand schoon. Schoonmaaksters lopen er af en aan. Vanuit 51 vitrines, ge legen in de vorm van de letter T, bieden dames en shemales hun diensten aan. Het is er stil en kli nisch. Niet te vergelijken met de oude sfeer op de Amsterdamse Wallen of die van Sanfct Pauli in Hamburg. In Villa Tinto staat vei ligheid voorop. De kamers zijn uit gerust met toilet, bidet en douche (geen bad, zodat een klant een meisje niet zou kunnen verdrin ken) en alleen meisjes uit de Euro pese Unie mogen er werken. Wan neer ze er voor het eerst komt werken, worden haar vingeraf- ACENDA Dus wordt gepoogd zoveel moge lijk water weg te pompen. De ruimte achter de drie schroeven is snel leeg. Een kijk in de buik be vestigt het vermoeden dat meer dere compartimenten nog vol staan. Door kieren van een stalen deur in een tussenwand achter iets wat op een keukentje lijkt, sij pelt water. „Die trek ik zo niet open", zegt de durfal van de 105 Geniecompagnie Waterbouw. „Grote kans dat het achterste stuk dan gelijk weer onder loopt, met mij erbij." Aan het eind van de maandagmiddag is de kont van de Marinefahrprahm licht genoeg om te kunnen worden verplaatst naar het ponton aan de Veerse Gatdam. Vandaag wordt het der de en laatste stuk naar boven ge haald. Het eerste kwam vorige week aan de oppervlakte. Dat was slechts verroest schroot, erkent projectleider Gerius van Wouden berg van Rijkswaterstaat. „Dat bleek een open schoenendoos. Dus als je dat ophijst, slaan de zij kanten naar binnen toe. Er zaten nog wel mijnenwagentjes in, die je zou kunnen gebruiken. Maar dit", wijst de wrakkenspecialist opgewonden naar het achterste ven, „dit kan zo naar het mu seum!" „Laat maar komen", zegt Kees Traas van het Bevrijdingsmu seum Zeeland op basis van de eer ste foto's. Het streven is de wrak- delen donderdagnacht over de weg naar Nieuwdorp te vervoe ren. De Duitse mijnenlegger zal deel uitmaken van het bevrij dingspark dat in 2015 bij het mu seum wordt.geopend. Op oude foto's die zijn getraceerd door Wrakduikstichting De Roompot (WDSR), is op het ach terschip een zwaar kanon te zien. Hoewel de duikers dat bij hun ver kenningen aantroffen, bleef het maandag bij de berging vermoede lijk op de bodem achter. Van Woudenberg verwacht dat het ka non alsnog wordt geborgen. De berging van het laatste deel, waar in ook de munitiebunkers zijn on dergebracht, moet ook antwoord geven op de vraag die voor Rijks waterstaat de hoofdreden was voor de operatie: ligt er munitie in het wrak? De WDSR weet ze ker van niet en bepleitte daarom om de MFP te laten liggen. Secre taris Fred Groen is ook teleurge steld over het werk. Volgens hem ging onnodig veel materiaal verlo ren. Van Woudenberg haalt de schouders op. „Iedereen doet wat ie kan. Ik ben dik tevreden!" De oude post moest verdwijnen voor kustversterkingswerk bij Wa- terdunen. Het zand dat nu vanuit de Breskense haven wordt aange voerd, wordt na de jaarwisseling in profiel gebracht. Daarna komt er een nieuwe, fraai Vormgegeven vogeltelpost op. De post ligt wat verder van de vuurtoren en de Pa noramaweg, om minder last van eventuele drukte te hebben. Begin volgend jaar, vanaf maan dag 6 januari, wordt in het kader van de aanleg van Waterdunen ook een nieuw fietspad langs de Langeweg aangelegd. Het blijft de komende weken van 7.00 tot 19.00 uur verder druk met af- en aanrijdend vrachtver keer voor onder meer asfalterings- werkzaamheden aan de nieuwe Walendijk en de Nieuw Slikken- burgseweg. De Slikkenburgseweg blijft daarom tot eind januari afge sloten voor doorgaand verkeer. Genoemde werken zijn onderdeel van de 'randzone Waterdunen' en worden door aannemer H4A uit gevoerd. Voor het kustverster kingswerk ligt de regie bij de pro vincie. In dat kader wordt de hele winter doorgewerkt aan de komst van de getijdenduiker, die straks eb en vloed in Waterdunen regelt. Een Amerikaanse professor prijst de organisatie van en de veiligheid in de Antwerpse hoeren- buurt het Schipperskwartier. En is dat terecht? ANTWERPEN - Brandschone stra ten baden in een rode gloed, om de twintig minuten rijdt of wan delt een politiepatrouille voorbij. De meisjes zijn mooi, hun peesvi- - trines luxueus. Megabordeel Villa Tinto torent als house of pleasure uit boven het Schipperskwartier. Er wonen gezinnen, om de hoek zit een kindercrèche. Hoezo louche buurtje? De publicatie van Ronald Weit- zer, als professor in de sociologie verbonden aan de George Was hington University (Columbian College of Arts and Sciences) in Washington D.C., heeft behoor lijk wat stof doen opwaaien in de Sinjorenstad. In het artikel prijst Weitzer het Schipperskwartier de hemel in en diverse Amerikaanse kranten, zoals het grootste Texaan- se dagblad de Houston Chronicle, namen de bevindingen graag over. De hoerenbuurt in de haven stad is volgens Weitzer in zijn pu blicatie The Social Ecology of Red-Light Districts' hét toonbeeld van veiligheid en efficiëntie, een rosse buurt waar elke stad een voorbeeld aan zou moeten ne men. Tot eind jaren negentig zou Weit zer zoiets nimmer beweerd heb ben. Toen vond de raamprostitu- tie er plaats in maar liefst zeven tien straten, achter 280 ramen. De peeskamers waren vaak krotten, geregeld zonder sanitaire voorzie ningen of verwarming. Zij ston den tussen de sociale huurwonin gen die Antwerpen er in de jaren tachtig had laten neerzetten. De dames in de vitrines kwamen steeds vaker uit Oost-Europa. Zij stonden meestal niet vrijwillig achter de ramen, maar waren het slachtoffer van mensenhandel. De prostitutie was in handen van de Albanese maffia. Geweld en afre keningen in de wijk maakten dat steeds meer bewoners hun boel tje pakten. Daarnaast leidde de constante stroom door de smalle straatjes rondjes rijdende auto's tot ware verkeersinfarcten. Vierduizend au to's per etmaal maakten een tour d' amour, vaak ordinair aapjes kij ken. De stad Antwerpen, alle hei sa zat, besloot daarom in 1997 tot een drastische maatregel: De raamprostitutie werd terugge bracht tot drie straten, de drie hoek Schippersstraat, Vingerling straat en de Verversrui, die ook nog eens alledrie autovrij werden gemaakt. Bovendien werden stren ge kwaliteitseisen gesteld aan de peeskamers, met name op het ge bied van sanitair. De stad ziet ook toe op de kwaliteit van de afwerk- kamers. Op 3 januari 2005 volgde de ope ning van Villa Tinto, een prostitu- tiegalerij die de Verversrui en de Schippersstraat met elkaar ver bindt. De Vlaamse kunstenaar Ar- ne Quinze, die ook Brad Pitt ooit Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 10 DECEMBER 2013 HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur: Bijeenkomst SP; De Koren markt, 12.00 uur: Samen eten; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: biljarten, sjoelen, welfare, SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 11.00 uur: Advents viering; 19.30 uur: EHBO, bloemschikken; SLUIS - VW kantoor, 10.30 uur: Rondwan deling historisch Sluis; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobbyclub; VOGELWAARDE - *t Celaag, 13.30 uur: Kaarten. Het wrak van de mijnenlegger komt maandag stukje bij beetje boven wa ter. foto Lex de Meester door Marcel Modde VROUWENPOLDER - Besmeurd en stinkend naar oude olie en rottend slik kruipt de genist uit het snijgat in de stalen scheepswand. Het wrakdeel van de Duitse mijnenleg ger MFP-920 DM hangt op het Veerse Meer in de takels van de drijvende bok. Met meer dan 100 ton nog te zwaar om op een pon ton te worden gehesen. door René Hoonhorst BRESKENS - De nieuwe vogeltelpost bij de Panoramaweg bij Breskens is volgend voorjaar klaar. De komen de weken wordt de berg zand ge stort waarop de telpost verrijst. Bij de kustversterking bij Waterdunen werd in een pijpleiding asbest ge vonden. Het werd gisteren door 'witte pakken' verwijderd, foto Peter Nicolai Buurt van het plezier door Sheila van Doorsselaer Frederik de Witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60