M €69,- ;K ;"pincLontblit Winterse City BreaJ< Amsterdam de wind van voren BN'ers Red Amsterdam liggen nu al overhoop BINNENLAND 5 ii Er zijn nu meer landen die ons steunen. Het thema is geen taboe meer Arrangement vanaf clusief: Bijenkorf cadeaubon t.w.v. 20,- p.p. Verblijf in onze thema hotels Art of Fashion www.westcordhotels.nl/wegener-amsterdam of bel 0900 - 7771117 Cel voor lekken rechercheurs Een voormalig landelijk re chercheur is gisteren door het gerechtshof in Amster dam veroordeeld tot zes maanden .gevangenisstraf we gens het lekken van vertrou welijke informatie. Zijn me deverdachte kreeg 104 dagen cel. Rechtbank en gerechts hof spraken hen eerder vrij, omdat een afluistermethode die in het onderzoek is ge bruikt, niet aan de wettelijke eisen zou voldoen. In cassa tie (door het Openbaar Minis terie) zette de Hoge Raad daar een streep door. Samenwerking over nieuwkomers Vlaanderen en Nederland gaan samenwerken wat be treft integratie en inburge ring van nieuwkomers. Dat staat in een verklaring die de Vlaamse minister van In burgering Geert Bourgeois en minister Lodewijk As- scher (Integratie) maandag in Brussel hebben onderte kend. Klanten Achmea niet naar Radboud Mensen die bij Achmea ver zekerd zijn, kunnen even niet terecht bij het Radboud- ziekenhuis in Nijmegen als het niet spoedeisend is. Het Radboud heeft meer zorg ge geven aan Achmea-klanten dan vooraf was afgesproken. „Achmea wil het verschil niet betalen." Overbodige paaltjes weg uit centrum Utrecht gaat alle overbodige paaltjes weghalen uit het winkelcentrum. Ook andere 'nutteloze obstakels' wor den verwijderd uit de vier drukste winkelstraten in de stad. Dat is besloten nadat ambtenaren met bewoners en winkeliers door het cen trum hadden gewandeld. Snorrenactie brengt bijna 9 ton op 'Movember', de actie waar bij mannen wereldwijd de hele maand november hun snor laten groeien, heeft in Nederland 896.086 euro op gebracht voor onderzoek naar prostaat- en teelbalkan ker. De 16.000 deelnemers, veel BN'ers, konden zich la ten sponsoren. Genoeg plastic voor bouw boot Stichting Plastic Whale heeft voldoende lege flessen verzameld om te beginnen met de bouw van een boot die geheel bestaat uit plastic afval. Het vaartuig moet la ten zien hoe je ook kunt om gaan met het milieu. ben, kunnen worden beboet. De richtlijn biedt de EU-lidstaten ook handvaten om fraude aan te pakken. Zo kan een lidstaat een ander EU-land verzoeken een 'ver dacht' bedrijf te inspecteren, zo als postbusfirma's die geen reële activiteiten in hun 'thuisland' hebben en daar geen sociale pre mies voor hun werknemers beta len. Als die lidstaat niet adequaat reageert, kan de Europese Com missie worden ingeschakeld. Tijdens de lunch gisteren was As scher uitgenodigd zijn visie op de 'schaduwkanten van het vrije ver keer van personen' toe te lichten. Eerder dit jaar schokte Nederland verschillende vooral Oost-Europe- se regeringen met een brief mede namens Oostenrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk over de nadelen van het vrije verkeer van personen, zoals misbruik van uit keringen. Ook viel Asschers 'code oranje' over arbeidsmigratie niet in goede aarde. De minister na afloop: „Ik heb een aantal voorbeelden in Neder land gegeven. Er zijn inmiddels meer landen die ons steunen. Het onderwerp is geen taboe meer. Ik ben daar best trots op, dat is een verdienste van Nederland." was waarschijnlijk Rishi's mobie le telefoon, vermoedt het OM. „Het is nooit, maar dan ook nooit mijn intentie geweest om iemand om het leven te brengen", zei de verdachte agent gisteren. Vanwe ge bedreigingen aan zijn adres zat de agent in een afgeschermd hok je in de rechtszaal. Ook werd zijn stem vervormd, waardoor hij ano niem kon blijven. De agent, die nog maar een paar jaar aan het werk was, vertelde dat hij tien keer eerder zijn dienst wapen had moeten trekken. Dit was de eerste keer dat hij ook daadwerkelijk een schot loste. De rechter liet zich kritisch uit over de halfjaarlijkse schiettoets van politiemensen. „Ik heb de in druk dat bij die toets weinig na druk ligt op training", zei de rech ter. Drie deskundigen bevestig den dit: door tijd- en geldgebrek wordt er binnen de politie maar weinig aandacht besteed aan het oefenen van schietvaardigheden. Over de agent zeiden de deskundi gen - zelf politietrainers - dat het schot op Rishi 'niet de schoon heidsprijs verdiende'. Wel was er begrip voor de actie, vanwege de dreigende situatie. Natuurlijk weet hij hoe het werkt. Lijsttrekker van de splinterpartij Red Amsterdam Roderic Evans-Knaup wint er geen doek jes om. BN'ers op je lijst, dat bete kent een grote megafoon en dus veel aandacht. Altijd handig tij dens de verkiezingen. 'Flodder'-acteurs Nelly Frijda en Huub Stapel staan er op, saxofo nist Hans Dulfer, columnist Henk Spaan. En uit het onbekendere segment: activiste Saar Boerlage, filmmaker Ramon Gieling, com ponist Klaas ten Holt. „Het zijn sterke persoonlijkheden met uit- gesproken'opvattingen over de stad", zegt Evans-Knaup. Red Am sterdam is een puur lokale partij en wil geen 'filiaalhouder' zijn van de landelijke politiek. De par tij, in 2010 opgericht uit protest te gen de Noord-Zuidmetrolijn, ver zet zich tegen megalomanie. Het bestuur moet minder invloed krij gen; de stad moet vooral van de bewoners zijn. Een deel van de be kende personen, zoals mede-op richtster Frijda, wil een actieve rol spelen in de politiek. Ze zat in 2010 al in de raad. „Het beviel me niet achter de geraniums", zegt de 77-jarige actrice. Ze wil als duo raadslid 'een onafhankelijk, Am sterdams geluid' laten horen. Henk Spaan tekende voor het lijst duwerschap. De columnist schop te meteen stennis met zijn uit spraak dat Saar Boerlage, nummer 8 op de lijst, wat hem betreft niet in de raad hoeft. „Dat wil ik Am sterdam niet aandoen." Boerlage is tegenstander van Olympische Spelen in Amsterdam, Spaan juist pleitbezorger. Boerlage reageert: „Ik keek wel op van die uitspraak. In de politiek is het toch gebruike lijk de gelederen te sluiten als er verkiezingen aan komen. Boven dien: de partij is ook gewoon te gen." Evans Knaup heeft geen moeite met de uitlatingen van Spaan. „Je mag best discussie heb ben. Daarbij: Henk heeft een sporthart, dan stroomt er soms meer bloed naar je spieren dan naar.je hersenen." DINSDAG 10 DECEMBER 2013 AMSTERDAM BRUSSEL NIJMEGEN UTRECHT AMSTERDAM AMSTERDAM minister Lodewijk Asscher door Sandra Donker voor agent De jonge agent die Rishi (17) dood schoot had tijdens het politiewerk tien keer eerder zijn dienstwapen getrokken. Dit was de eerste keer dat hij daadwerkelijk een schot loste. AMSTERDAM - Een imposant aantal hele en halve BN'ers staat op de kandidatenlijst van de lokale poli tieke partij Red Amsterdam. Twee van hen hebben het inmiddels met elkaar aan de stok. Henk Spaan foto ANP Rishi doodschoot, niet te straffen, foto Phil Nijhuis/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5