F ,s' 66 De grotere 24 ZEELAND DIGITALE HISTORISCHE KAARTEN Wat stond er vroeger op de plaats van mijn huis? De provincie Zeeland en het Zeeuws Archief hebben historische kaarten in een digitale jas gestoken. Door Google Streetview in te schakelen popt Mini Mundi vrolijk op. woningen stonden op een kreekrug, de goedkopere op de poelgrond. uW-U- t/* EL. Er zijn maar een paar klik ken met de muis nodig om uit te vinden dat het huidige Mini Mundi aan de rand van Middelburg op een dynamische historische plaats staat. Jasper Cornelissen be zat daar een paar eeuwen terug een rijke boerderij met landerijen. De metamorfose van de Heerlykheit Mortiere en Den Hayman wordt in historische kaarten in beeld ge bracht. Het is een verrassende beeld- schets dwars door vijf eeuwen heen. Geoweb heet het geografisch infor matiesysteem dat via de digitale Cultuurhistorische Hoofdstructuur Zeeland (CHS) opgevraagd kan wor den. Surf naar http://zldags.zee- land.nl/Geo en klik op Cultuurhisto rische Hoofdstructuur. Het is ontwik keld door de provincie, die het een verrijking vond voor alle ambtena ren. Tegelijkertijd bedacht het Zeeuws Archief dat de Zeeuwen wel terug in de tijd wilden kijken. De twee instanties trokken samen op in dit project, waaraan ze vier jaar hebben gewerkt. Geoweb leidt van boerderij naar kinderparadijs Via Geoweb Leo Hollestelle, Zeeuws Archief V I .•r-M 4/* -n 17 U O JH '.-1 11 door Edith Ramakers Enkele eeuwen geleden stond op de plaats van het huidige Mini Mundi aan de rand van Middelburg de boerderij van Jasper Cornelissen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54