berco Brief nieuw vergoedingenbeleid leidt tot onrust BEVELANDEN en THOLEN 21 aantrekkelijk shoppen 4i Molen in rouwstand voor Mark Witte Molens in Zeeland staan in de rouw wegens het overlij den van Mark Witte (54) uit Zierikzee, vrijwillig mole naar in Oosterland. Hij over leed vrijdag aan een ernsti ge ziekte. Witte was een be kende figuur in de molenwe reld. Hij was enige tijd secre taris van de Zeeuwse afde ling van het Gilde van Vrij williger Molenaars. Kunstijsbaan en markt Dickenssfeer De kunstijsbaan in Sint-An- naland wordt vanavond om 19.30 uur feestelijk geopend. Rondom de baan zijn de he le week speciale activiteiten gepland, zoals een mode show en een feestavond. Slotfestijn is de Winter- markt in Charles Dickens- stijl, die zaterdag wordt ge houden van 14.00 tot 22.00 uur. Volkskerstzang Euterpe met koor Euterpe houdt op zaterdag 21 december in de Haestinge de jaarlijkse kerstzang avond. Dit keer samen met een gelegenheidskoor onder leiding van Danny Letzer. Het repetoire varieert van Christmas Swing tot Rudolph het rendier. Het publiek kan meezingen, en er zijn ook woorden van bezinning. Aanvang 19.15 uur. Speeltoestel weg vanwege vernieling De gemeente Tholen is de herhaaldelijke vernieling van het speeltoestel in het dorpsbos van Oud-Vosse- meer zat. Daarom wordt het toestel nog één keer opge knapt en dan cadeau gedaan aan speeltuinvereniging De Vossetuin, waar het in de speeltuin wordt gezet. In het dorpsbos komt geen speeltoestel terug. Executieverkoop Een brief die de gemeente Goes daarover onlangs heeft gestuurd, roept veel vragen op. Vanaf 2014 beëindigt de gemeente de afspra ken met het Centraal Administra tie Kantoor (CAK) om bij perso nen met een inkomen op of on der bijstandsniveau de eigen bij dragen Wmo en Awbz niet te in nen. Vanaf 1 januari moeten ook zij dus de eigen bijdragen van het CAK zelf gaan betalen en ontvan gen zij daarvoor een nota van het CAK. Ter vervanging van deze re geling heeft de gemeente afspra ken gemaakt met zorgverzekeraar CZ om een aantal eigen bijdragen in het pakket van de Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM) op te nemen, zodat die bij CZ kan worden gedeclareerd nadat de no ta aan het CAK is betaald. De gemeente stelt in de brief voor dat mensen zich bij CZ laten ver zekeren via de collectieve regeling van de gemeente. Wie dat niet doet, kan volgens de brief vanaf 1 januari geen beroep meer doen op de Wmo/ Awbz-vergoeding en moet die dan voortaan zelf beta len. Toelating tot de collectieve zorgverzekering is echter niet bij voorbaat gegarandeerd, want de gemeente stelt een vermogens grens in plaats van een inkomens grens, wat tot nu toe gebruikelijk is. Eén van de ouderen die met de si tuatie te maken heeft, is Anje Oostdijck (86) uit Goes. Zij ont vangt zorg van Buurtzorg en huis houdelijke hulp van Allévo op ba sis van een indicatie en betaalt hiervoor geen eigen bijdrage, ge- Nieuwe regels over eigen bij dragen roepen vragen op bij ouderen in de gemeenten Goes en Noord-Beveland. let op haar geringe inkomen. „Zij is niet verzekerd bij CZ, maar alle telefoontjes van haar en mij naar de gemeente ten spijt is niet dui delijk of mijn moeder voor de col lectieve verzekering van de ge meente in aanmerking komt en wat de gevolgen zijn als zij de overstap al dan niet naar CZ zou maken", zegt dochter Clementine Oostdijck. Haar moeder behoort 'net niet tot de minima', maar heeft wel een klein spaarpotje voor de uitvaart. De 'vermogens grens' is vastgesteld op 5700 euro. „Maar een begrafenis kost zo 10.000 euro", zegt Oostdijck. Naar aanleiding van de vele vra gen over de brief heeft de gemeen te Goes een extra uitleg op haar website geplaatst. zegt De Kunder. Volgens hem heeft het MFC nu deze functie. Het geld kan wél worden ingezet om maatschappelijke organisaties zoals een muziekvereniging in staat te stellen het onthaal te hu ren. Ook behoort het tot de mogelijk heden dat een organisatie structur reel geld krijgt om 'publieke ta ken' binnen het onthaal uit te voe ren. De projectwethouder stelt verder dat het gelabeld geld is dat niet voor andere plaatsen of pro jecten in de gemeente wordt ge bruikt. „Dat is wat de gemeente raad herhaaldelijk heeft gezegd." Ian Sips is momenteel in onder handeling over een toekomstige exploitant/investeerder voor het onthaal. „In het eerste kwartaal van volgend jaar hopen we hier mee rond te komen." Eén van de partijen waarmee hij spreekt is de Stichting Promotie Yerseke (SPY), de club die onder meer afgelopen jaar de Mosseldag organiseerde. „Maar we kunnen niet op één paard wedden", zegt Sips. De Kunder draagt SPY een warm hart toe en ziet ook een rol voor de stichting weggelegd in De Zae te, bijvoorbeeld als het gaat om de organisatie van de seizoenstart voor de mossels en oesters of het houden van een culinair evene ment. Volgens hem is het echter aan de projectontwikkelaar om tot een eventuele overeenkomst over exploitatie te komen. DE ZAETE STRAKS PER BOOT BEREIKBAAR DINSDAG 10 DECEMBER 2013 lange vorslstraat - goes OOSTERLAND SINT-ANNALAND SINT-MAARTENSDIJK OUD-VOSSEMEER Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Luc Oggel GOES - Onder ouderen in de ge meenten Goes en Noord-Beveland is onrust ontstaan over de mogelij ke gevolgen voor het vergoedingen beleid door de overheveling van landelijke Wmo- en Awbz-budget- ten naar gemeenten en zorgverze keraars. Bouwproject De Zaete aan de Kor- ringaweg in Yerseke gaat vrijdag van start. Burgemeester Jan Huis man en wethouder Hans de Kun der verrichten om 15.00 uur de of ficiële handeling in het bijzijn van kinderen en andere betrokkenen. De eerste toren komt op de plaats van het dorpshuis, dat momenteel gestript wordt en ontdaan van as best. Vrijdag moet het hele ge bouw tegen de vlakte liggen. 0 De echte bouw begint na de kerst vakantie en neemt naar verwach ting 1 a 1,5 jaar in beslag. Onder de woontoren komt een parkeergarage. Bij het hotel, het onthaal en de kantoren wordt ge parkeerd op het maaiveld. 0 Daarnaast laat de gemeente als on derdeel van een studie naar bereik baarheid en parkeren in Yerseke onderzoeken of in de nabijheid van de Zaete nog meer parkeer ruimte kan worden gecreëerd. 0 De gemeente wil verder subsidie aanvragen voor een aanlegsteiger, waar onder meer historische sche pen kunnen aanmeren. 0 Meer info: residentiedezaete.nl Wethouder Hans de Kunder bij de bouwlocatie van de Zaete. Achter hem verrijzen vier toren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51