berco Molenwereld Zeeland rouwt om Mark Witte Kade werf Hansweert afgesloten voor verkeer SCHOUWEN-DUIVELAND 21 aantrekkelijk shoppen Witte overleed afgelopen vrijdag aan een ernstige ziekte. De Zierik- zeeënaar was een zeer bekende fi guur in de molenwereld. Hij bracht dertig jaar de wieken van de korenmolen in Oosterland in beweging. Witte was ook enige tijd secreta ris van de Zeeuwse afdeling van het Gilde van Vrijwilliger Mole- naars in Nederland. Ad Oele, de huidige secretaris van het Gilde, heeft de molenaars in Zeeland op geroepen de molens in de rouw- stand te zetten en daar is gehoor aan gegeven. Voor zijn grote betrokkenheid bij en inzet voor het bouwkundig, ar cheologisch, historisch en monu mentaal erfgoed ontving Mark Witte een Koninklijke onderschei ding. Hij werd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nas sau. De rouwstand van een molen wil zeggen dat de onderste wiek juist voorbij de onderdeur staat ten te ken dat iemand is heengegaan. Het dagelijks provinciebestuur heeft ingestemd met het verzoek omdat zowel voor auto's als voor fietsers voldoende alternatieven aanwezig zijn. Overigens blijkt uirtellingen dat het gebruik be perkt is. Per etmaal passeren zo'n too (brom)fietsers, waarvan een kwart doorgaand verkeer is. Wat gemotoriseerd verkeer betreft gaat het om gemiddeld iets meer dan 500 voertuigen, waarvan on geveer de helft niet bij ééri van de bedrijven langs de Kaai moet zijn. Zowel fietsers als auto's kunnen volgens de provincie gebruik ma ken van het (fietspad aan de) Ka- naalweg die parallel aan de Kaai onderaan de dijk loopt. Het besluit ligt nog zes weken ter inzage bij de provincie en de ge meenten Reimerswaal en Kapelle. Extra voorstelling Nieuwe Wildernis De natuurdocumentaire De Nieuwe Wildernis is zater dag tijdens een extra voor stelling te zien bij fiZi in De Weverij te Zierikzee. De drie eerder geplande voor stellingen waren snel uitver kocht. De film over de Oost- vaardersplassen wordt daar om ook om 14.00 uur ver toond. Een kaartje kost 7,50 euro. Fotowedstrijd 'Vang de wind' Het WNF en beachclub Na tural High (Brouwersdam) houden een fotowedstrijd voor jeugd van 12 tot 18 jaar. Het thema is 'vang de wind'. Het gaat erom op een creatie ve manier wind vast te leg gen. De winnaar krijgt een kitesurfles voor twee perso nen. Inzenden kan tot 21 de cember via de facebookpagi- na van Natural High. Saskia Maaskant signeert boek Schrijfster Saskia Maaskant signeert op 16 december van af 16.30 uur tijdens de kerst- fair bij Bolle in Zierikzee. Ze schrijft een gedicht als op dracht voor de koper van haar boek Kieuw. Een dag la; ter is Tinka Leene vanaf 15.00 uur te gast. Zij is be denker van het Zeeuwse Knop bakblik en schreef er een receptenboek voor. Kunstijsbaan en markt Dickenssfeer De kunstijsbaan in Sint-An- naland wordt vanavond om 19.30 uur feestelijk geopend. Rondom de baan zijn de he le wéék speciale activiteiten gepland, zoals een mode show en een feestavond. Slotfestijn is de Winter- markt in Charles Dickens- stijl, die zaterdag wordt ge houden van 14.00 tot 22.00 uur. Executieverkoop DINSDAG 10 DECEMBER 2013 lange vorslslraal - goes ZIERIKZ alert in Zierikzee door Willem Staat OOSTERLAND - Een groot aantal mo lens in Zeeland staat dezer dagen in de rouw wegens het overlijden van Mark Witte (54) uit Zierikzee, vrijwillig molenaar in Oosterland. door Joeri Wisse HANSWEERT - De Kaai bij scheeps werf Reimerswaal wordt over een lengte van 405 meter afgesloten voor niet- bestemmingsverkeer. De werf heeft waterschap Scheldestro- men (eigenaar van de kade langs het kanaal door Zuid-Beveland) en de provincie Zeeland hierom ge vraagd om te kunnen voldoen aan internationale wet- en regelgeving voor veiligheid in havengebieden. ZIERIKZEE OUDDORP ZIERIKZEE SINT-ANNALAND Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De politie onderzoekt zondag één van de drie brandhaarden op het terrein van voetbalvereniging MZC'11 aan de Lange Blokweg. De afgelopen drie weken is waarschijnlijk op nog vijf andere plaatsen in Zierikzee brand gesticht, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43