SPORT m Drie dagen na zijn hattrick tegen NAC Breda reist Davy Klaassen vol vertrouwen met Ajax af naar Milaan. Omkleden in De Kuip voor de Bruggenloop Degradatie topclubs «3% j Brazilië is erg pijnlijk in jaar van het WK Hockeyvrouwen maken indruk tegen Australië 'Oranjecamping naar Sao Paulo' Definitiefis het nog niet, maar het zit er dik in dat de Oranjecamping tijdens het WK voetbal in Brazilië zal neerstrijken in Sao Paulo. Dat liet directeur Daniël Frankenhuis gisteren weten. De locatie bij de miljoenen stad waar Nederland de der de en laatste poulewedstrijd op het WK speelt is volgens Frankenhuis om te zoenen. „Het is een mooi terrein met goede voorzieningen." Howard Webb fluit Milan-Ajax De wedstrijd tussen AC Mi lan en Ajax in de Cham pions League staat morgen onder leiding van Howard Webb. Bij de ontmoeting in Italië gaat het om een ticket voor de volgende fase van het prestigieuze toernooi. De Engelsman was op het WK van 2010 in Zuid-Afrika de arbiter tussen Nederland en Spanje, bij de finale in Jo hannesburg. Spanje won dat duel, 1-0. Persconferentie Real verstoord De persconferentie van Real Madrid voor de groepswed strijd in de Champions Lea gue tegen FC Kopenhagen is gisteren verstoord door mi lieuactivisten. Trainer Carlo Ancelotti was net begonnen aan zijn perspraatje toen ach ter zijn rug op een scherm een poster van Greenpeace naar beneden kwam met, in het Engels, de tekst 'Red de Noordpool' en 'Geef Ga zprom de rode kaart". Primeur IWente in vrouwenvoetbal FC Twente is de eerste club in de Nederlandse voetbalge schiedenis die een speelster transfereert naar een buiten landse club. Sherida Spitse (23) verruilt de vrouwen van FC Twente na de winter stop voor het Noorse SK Lillestrom. Met de transfer, die vandaag officieel beklon ken wordt, is een afkoop som gemoeid. De hoogte van het bedrag is niet be kend. DINSDAG 10 december 2013 946 Hij ver-, idin >oot lid- uk- t. In ge- de 1 v ie love hui- ain- AMSTERDAM - Zonder enorme kop telefoon, tas van een designer of een snel kapsel vliegt Davy Klaas sen met Ajax naar Milaan. Anders dan Mario Balotelli of Riccardo Montolivo verschuilt hij zijn ogen niet achter een peperdure zonne bril. De middenvelder houdt zich niet bezig met uiterlijk vertoon. Aan de voorpret over het duel in de Champions League heeft hij ge noeg. Het leven van Klaassen draait om de bal. Klaassen grinnikt als hij praat over de rode draad door zijn le ven. „Ik kijk wel eens filmpjes te rug van vroeger", vertelt hij. „Dan zie je mijn broertje en zusje - een tweeling van achttien jaar - spe len met vrienden. Ik sta dan er gens in mijn eentje tegen een muurtje aan te schieten. Mijn ouders zeggen vaak: 'Jij liep nooit zonder een bal onder je arm.' Mijn familie houdt van voetbal, maar ik was de ergste." De zaterdag stond rood omcirkeld in zijn schoolagenda. „Dan speel de ik een wedstrijd, veruit de be langrijkste dag van de week." An deren zaken konden hem een stuk minder boeien. „Ik wilde vroeger alleen maar voetballer worden." Geen boeken maar de sport diende als studiemateriaal. „Ik keek wedstrijden, draaide dvd's af. Die over het kampioens jaar 1997-98 van Ajax moet ik hon derd keer hebben gezien." Zijn geloof in een carrière als pro fessional kwam niet voort uit dag dromen. Klaassen kwam op jonge leeftijd in de jeugdopleiding van zijn favoriete club terecht. Tel kens behoorde hij tot de besten van zijn lichting. Alleen na zijn (vervroegde) overstap van de B- naar de A-junioren moest hij eventjes op zijn tenen lopen. „Ik kwam tekort. Het spel ging te snel, ik kreeg vaak een schop of een duw. Gelukkig paste ik me vlug aan." Klaassen kijkt met ple zier terug op zijn tijd in het vlag genschip van De Toekomst. „In de Ai scoorde ik eigenlijk elke week. Soms twee, af en toe drie keer. Ik stond toen op '10'. Dan kom je vaak in de buurt van het doel. En ik moet zeggen, dat ik al tijd wel redelijk aanvoelde waar de bal heen zou gaan." Lachend: „Daar stond ik dan ook meestal." Ondanks zijn talent liep zijn door braak vertraging op. Aan een ge brek aan vertrouwen lag het niet. Klaassen gold als de oogappel van Frank de Boer, destijds trainer van de Ai. Toen de coach drie jaar geleden ineens Martin Jol opvolg de, leek de weg naar de Arena ge plaveid. Het liep anders door een nare liesblessure. Terwijl hij een jaar buitenspel stond, grepen teamgenoten als Ricardo van Rhijn, Viktor Fischer, Joël Velt- man en Stefano Denswil één voor één hun kans. Mede dankzij Jo- han CruijfF treedt Klaassen nu in hun voetstappen. De voormalige sterspeler regelde dat de tiener uit Hilversum naar een kliniek in Bar celona kon. Elke vrijdag vloog hij naar de hoofdstad van Catalonië om zich te laten behandelen. „De eerste keer was CruijfF daar ook. Het gaf me een boost dat hij zich sterk maakte voor mij." Eenmaal genezen sloot Klaassen geruisloos aan bij de A-selectie om in de Arena tegen Celtic (1-0) voor het eerst in de basis te staan. „Dat voelde als een examen. Ik dacht: 'Nu moet ik het laten zien. Misschien krijg je zo'n kans niet meer.' Tegen Barcelona voelde ik geen spanning meer. Of dat vreemd is? Nee, hoor. Met Ajax speelde ik met de Ai en de Bi ook grote duels. Als je dat vaak doet, raak je niet zo snel meer ner veus." Met dezelfde nuchtere hou ding staat hij morgen in San Siro. „AC Milan heeft een aardig team, maar het is niet meer zo sterk als tien jaar geleden. Toen speelden daar alleen maar wereld sterren. Veel maakt dat niet uit. Ik denk dat elke ploeg het lastig tegen ons heeft." iter ■dag van len- ja- VOETBAL HOCKEY BREDA MILAAN KOPENHAGEN ENSCHEDE 1 Klaassen blijft zichzelf door Geert Langendorff Davy Klaassen (links) is de man in vorm bij Ajax. Tegen NAC Breda scoorde hij zaterdag liefst drie keer. foto Ronald Bonestroo/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27