I I Waarom ik bij Sta Op eet? Omdat ik arm ben Jt/i Wethouders Veere I ides 22 WALCHEREN Werkstraffen voor kweken van hennep O Kans op bruin water op Walcheren De politie Schouwen-Duiveland zet meerdere mensen op het onderzoek naar zestal brandstichtingen. r-F EF zierikzee - „Wij hebben momen teel veel aandacht voor Zierikzee, zeker gezien de onrust eerder dit jaar in Oosterland", zegt politie woordvoerder Esther Boot over de reeks van brandstichtingen die de stad afgelopen weken heeft ge troffen. De politie Schouwen-Duiveland heeft meerdere mensen op het on derzoek gezet. Boot: „Die leggen alle beschikbare informatie naast elkaar en gaan daarin op zoek naar een patroon dat tot één of meerdere daders kan leiden." Dat heeft nog niet tot resultaat geleid. Geruchten in Zierikzee dat er zon dag een brandstichter is opge pakt, ontkent Boot. „Er zijn afgelo pen weekeinde in Zierikzee twee aanhoudingen geweest. Allebei lastige klanten van de horeca." Sinds 20 november is het regelma tig raak in Zierikzee. Op zes plaat sen is sindsdien brand uitgebro ken, meestal rond vijf uur in de nacht. Vier van de zes branden ontstonden op plekken waar wei nig of geen mensen wonen, bij voorbeeld een bedrijventerrein, een sportveld of een landje naast het dierenasiel aan de stadsrand. Getuigen zijn daarom moeilijk te vinden. In de Beddeweeg in het centrum is eind november een groepje jonge jongens 's middags betrapt bij het aansteken van een berg bijeengewaaide bladeren op een binnenterreintje. Op 3 decem ber ging in dezelfde straat 's nachts een container in de hens. Gezien de leeftijd van de jongens (rond twaalf jaar) en het tijdstip van de andere branden, lijkt het de bewoner niet waar schijnlijk dat de jongetjes de ge zochte brandstichters zijn. Afvalcontainers, pallets of stapels haardhout zijn telkens de 'haar den' van de brand. Dat levert flin ke fikken op, waarvan de schade meestal beperkt blijft. Een uitzon dering hierop is de brand bij voet balvereniging MZC'n aan de Lan ge Blokweg. Een voorbijganger belde zondagochtend rond vijf uur 112. Kort daarna liet een ge knapte ruit in de voormalige kan tine van Mevo het inbraakalarm afgaan. „De brandweer was er om half zes," vertelt penningmeester Kees Verkaart van MZC. „En een kwartiertje later werd onze kanti nebeheerder uit zijn bed gebeld." Volgens Verkaart hebben de brandstichters een gat in het hek gemaakt om het terrein op te ko men. De schade is aanzienlijk. Bij de kleedkamers is door de hitte een scheur in de muur ontstaan. De kantine van Mevo bestaat uit bouwketen van kunststof platen. Verkaart: „Daarvan is een hele muur weg. Het vuur is daar ook naar binnen geslagen, vlakbij de gastoevoer van de CV-installatie. Het had daar niet veel langer moe ten branden, zei de technische re cherche." Verder gingen een aan tal ruiten stuk en gingen vier kli- ko's in rook op. De Middelburger moet daarnaast achtduizend euro terugbetalen aan de Staat omdat hij dat geld il legaal verdiend zou hebben met het kweken van hennep. De inwo ner van Ritthem is voor een lager bedrag aangeslagen, zo blijkt uit de uitspraak. Hij moet 'maar' zes duizend euro betalen omdat hij al tweeduizend euro heeft overge maakt aan de Delta omdat er stroom illegaal zou zijn afgetapt. De politie kwam de kwekerij op het spoor omdat er stroom werd afgetapt van een windmolen. Me dewerkers van de Delta ontdek ten dat en waarschuwden de poli tie waarna een onderzoek werd in gesteld. VLISSINGEN - Ja hoor, zegt Ruud Tüinfort. „Het is hier altijd wel zo druk." Hij zit aan het hoofd van een tafel met een wit papieren kleed erop. Er hangt kerstverlich ting, er zijn slingers: bij het in loophuis van Sta Op Zorg in de Badhuisstraat in Vlissingen was gisteravond al het kerstdiner, voor zestig mensen. Een beetje vroeg is het wel, dat vindt Huib Cornelisse van Sta Op ook. „Maar er komen nog wel een paar kerstdiners. En de ondernemers die vanavond aanschuiven heb ben het vaak druk in december." Sta Op Zorg heeft vanavond de vaste gasten uitgenodigd om te eten met de sponsoren. „Mijn werk is altijd goed geze gend geweest", zegt makelaar Wil- co Neeskens. „Dan is het goed om dat met anderen te delen.". Hij heeft zijn zoon meegebracht, om hem kennis te laten maken met de gasten van Sta Op, mensen met een verslaving of mensen die net zijn afgekickt mensen die dak loos zijn geweest, of mensen die gewoon heel erg arm zijn. „Je krijgt hier op maandag gratis eten en thee en koffie", zegt Tliin- fort. „Ja, ze zingen ook christelijke liedjes en ze spelen gitaar. Het zal een heleboel mensen een zorg zijn dat ze uit de Bijbel lezen. Die komen gewoon om wat te eten." Hiinfort is zelf dakloos geweest. „Ik sliep vaak bij het Witte Huis, maar dat is gelukkig voorbij. Hier hebben ze me geholpen met het aanvragen van een pakket bij de Voedselbank. En eigenlijk zou ik wel een baan willen." Woensdag 11 december Bruin water domburg - Zittend wethouder Chris Maas is lijsttrekker voor de PvdA GroenLinks in de gemeen te .Veere. Maas zal, als PvdA/ GroenLinks weer in het college komt na de verkiezingen, door de ze combinatie weer naar voren worden geschoven als wethouder. De Partij van de Arbeid en Groen Links doen voor de vierde keer met een gecombineerde lijst mee aan de raadsverkiezingen in deze gemeente. Domburger Chris Maas is een PvdA'er en dat geldt ook voor de nummer twee op de lijst, de hui dige fractievoorzitter Peter Holt- ring uit Koudekerke. Maaike Walraven-Janse (Groen Links) uit Zoutelande staat op nummer drie. De huidige raadsleden Rina Jakob- sen-Huibregtse (PvdA) uit West- kapelle en Peter Geene (Groen Links) uit Oostkapelle volgen na hen. Ook het CDA in Veere gaat de verkiezingen in met bekende ge zichten. Wethouder René Mole naar uit Zoutelande is de lijsttrek ker en tevens kandidaat-wethou der. Direct daarna volgen de raadsle den Karin Wouters-Kleinepier (Zoutelande) en Leen Meijers (Veere). Pieter Wisse (Biggekerke), Wil- Politie extra alert in Zierikzee door Ton van den Nouweland 6 De afgelopen weken zijn er zes ver dachte branden geweest in en om Zie rikzee. De politie heeft de zaak in on derzoek en speurt naar verbanden tus sen de incidenten. MIDDELBURG - Een inwoner van Rit- them (37) en een van Middelburg (46) zijn gisteren veroordeeld tot elk een voorwaardelijke celstraf van één maand en een werkstraf van tweehonderd uur. Twee weken geleden eiste de officier van justi tie een werkstraf van 240 uur en twee maanden voorwaardelijk te gen hen omdat ze een hennepkwe kerij hadden opgezet in een schuur in het buitengebied bij Ritthem. door Nadia Berkelder Arie Barent Visser (uiterst links)aan het kerstdiner in het inloophuis van Sta Op Zorg in Vlissingen. „Ik ben hier om te eten. Ik heb 35 euro en daar red je het niet mee." Aan het hoofd rechts zit Ruud Tuinfort. foto Lex de Meester waterbedrijf In de nacht van 10 op 11 december voert Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan een drinkwaterleiding naar Walcheren- Zuid bij pompstation Nieuwdorp. Door de schakelingen in het net die hiertoe nodig zijn, bestaat 11 december op Walcheren de kans op tijdelijk bruin water en een lagere waterdruk uit de kraan. Evides Waterbedrijf werkt aan het optimaliseren van de drinkwatervoorziening in Zeeland om klanten nu en in de toekomst continu te voorzien van schoon en betrouwbaar drinkwater. De werkzaamheden aan de drinkwaterleiding maken onderdeel uit van het realiseren van een nieuw pompstation bij Nieuwdorp. Het drinkwater voldoet aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. www.evides.nl/projecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22