Minicamping De Visser wint FOV Trofee 2013 Op een bedje van zand Jubilerend Juliana Korpsen vreest voor voortbestaan door verlies oefenlocatie 20 WALCHEREN BERGING DUITSE MIJNENLEGGER Pop in Ter Reede Twee wrakdelen zijn geborgen. Vandaag volgt het laatste stuk van de oude Duitse mijnenlegger. Executieverkoop Be\astingdienst Deze keer kwamen bedrijven in aanmerking die zich onderschei den in de omgang met digitale media, in het bijzonder ook het gebruik van sociale media. Behal ve minicamping De Visser waren nog twee andere bedrijven geno mineerd: Ardourcamping de Peke- linge in Oostkapelle en Golden Tulip Hotel Westduin in Koude- kerke. Minicamping De Visser kwam als winnaar uit de bus na stemming onder de bezoekers aan de FOV-bijeenkomst in het gemeen tehuis te Domburg. Uitbaatster Joyce de Visser, die ook als blogger contact met de klanten onderhoudt, toonde zich blij verrast. „Ik probeer m'n ding zo goed mogelijk te doen. Leuk om te ervaren dat je er als klein bedrijf ook bij hoort." De trofee bestond dit jaar uit een kunstwerk van Eric Rotte: een pla quette op een moereikstronk die vrij kwam bij de restauratie van het oude Dokje van Perry in Vlis- singen. Een breed bed van zand laat zien hoe de nieuwe Oostperkweg komt te liggen. Het zicht is het mooist vanaf de rotonde bij de N57. Dan kijk je over het zand heen richting de stad. Het zandpakket vormt de funde ring voor de weg, die volgend jaar wordt geasfalteerd. Maar voordat er asfalt op kan, moet de funde ring zich nog zetten. In de bodem zit namelijk veen en dat zal door de druk wat inklinken. „We heb ben er een wat dikkere laag zand op laten leggen dan nodig is, zo dat de grond zich kan zetten. Daarom ligt het werk na volgende week ook drie maanden stil. Half maart gaan we pas weer verder", vertellen Pieter Maljaars van BAM Wegen en Peter van Dijke van de gemeente Middelburg. Bij de hervatting van het werk wordt een dunne laag zand weg- geschraapt. Dan begint ook de aanleg van riolering en leidingen voor gas, water en elektra. Vervol gens kan de weg geasfalteerd wor den. „Het worden twee rijbanen met een vrij brede middenberm en daarnaast een vrijliggend fiets pad en een voetpad", vertelt Van Dijke. Bij het schoonmaken van de bo dem voordat het werk begon, zijn weinig onverwachte dingen ge vonden. Er kwamen een paar olie tanks van een oud benzinestation tevoorschijn waarvan was ge dacht dat die al waren verwijderd. Ook een oude smeerput zat er nog. „Verder zat er vooral veel puin in de grond. Onder meer puin uit de binnenstad van na de Tweede Wereldoorlog", vertelt Van Dijke. „Maar dat wisten we." Voor de bouwvak van volgend jaar moet de weg klaar zijn. Om dat alles nu volgens schema ver loopt en er in de wintermaanden toch niet aan gewerkt wordt, ver wacht Maljaars dat dat ook zal luk ken. BAM Wegen werkt met onge veer twintig mensen aan de nieu we Oostperkweg. „Met een aan- neemsom van 1,3 miljoen euro is dit een leuke klus, maar ook niet te groot", vat Maljaars de op dracht samen. VLISSINGEN - Popkoor X-Stream uit Middelburg geeft donderdag 12 december een kerstconcert in Ter Reede in Vlissingen. Het koor staat onder leiding van dirigente Ineke Jasperse. X-Stream zingt popliedjes, van jaren zestig klas siekers tot hedendaagse hits. Aan vang 19.30 uur. Juliana Korpsen maakt al jaren lang gebruik van het voormalige sportveld van het ROC in de Stro- menwijk. Dat behoort tot een gro ter gebied waar de gemeente op termijn huizen wil laten bouwen. De vereniging repeteert daar in mei, juni en september twee keer per week. „Als we niet meer naar buiten kunnen, houden we op te bestaan. Want zonder oefenloca tie kunnen we onze shows niet maken en kunnen we niet meer meedoen aan competities. En juist daarvoor komen mensen naar onze vereniging", waar schuwt voorzitter Hiels Oving. Hij benadrukte dat Juliana Korp sen vanwege hun prestaties een 'ambassadeur voor Middelburg zijn' en deed gisteravond tijdens een vergadering van de commis sie ruimte een dringend beroep op de gemeenteraad om actief te helpen bij het zoeken naar een an dere oefenlocatie. De gemeente heeft dat eerder ook toegezegd en heeft ook wel geholpen, maar tot een oplossing heeft dat nog niet geleid. Op dit moment is de vere niging nog wel in gesprek met een kwekerij in Sint Laurens, maar daar bestaat nog geen duide lijkheid over. LPM, GroenLinks, SGP en CDA drongen er bij het college op aan Juliana Korpsen te helpen. Wet houder Saskia Szarafinski zegde dat toe. „Het college heeft eerder al toegezegd om te helpen en daar houden we ons aan." EP VROUWENPOLDER - Besmeurd en stinkend naar oude olie en rot tend slik kruipt de genist uit het snijgat in de stalen scheepswand. Het wrakdeel van de Duitse mij nenlegger MFP-920 DM hangt op het Veerse Meer in de takels van de drijvende bok. Met meer dan 100 ton nog te zwaar om op een ponton te worden gehesen. Dus wordt geprobeerd er zoveel mogelijk water uit te pompen. De ruimte achter de drie schroeven is snel leeg. Maar een kijkje in de buik bevestigt het vermoeden dat meerdere compartimenten nog vol staan. Door de kieren van een stalen deur in een tussenwand achter iets wat op een keukentje lijkt, sijpelt water. „Die trek ik zo niet open", zegt de durfal van de 105 Geniecompagnie Waterbouw. „Grote kans dat het achterste stuk dan gelijk weer onder loopt, met mij erbij." Aan het eind van de maandagmiddag en een hoop ge ploeter verder is de kont van de Marinefahrprahm licht genoeg om te kunnen worden verplaatst naar het ponton aan de Veerse Gatdam. Wanneer alles verder volgens plan verloopt, wordt vandaag het derde en laatste stuk naar boven gehaald. Het eerste deel kwam vo rige week al aan de oppervlakte. Dat was niet veel meer dan een verroeste hoop schroot, moet pro jectleider Gerius van Wouden berg van Rijkswaterstaat erken- nen. „Dat bleek een open schoe nendoos. Dus als je dat ophijst, slaan de zijkanten naar binnen toe. Er zaten nog wel mijnenwa- gentjes in, die je zou kunnen ge bruiken. Maar dit", wijst de wrak- Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl DOMBURG - Minicamping De Visser uit Boudewijnskerke won gistera vond de FOV Trofee 2013, de prijs die de Veerse ondernemersfedera tie jaarlijks toekent aan een voor beeldig bedrijf in de gemeente. door Maurits Sep MIDDELBURG - De aanleg van de nieuwe oostelijke toegangsweg naar het centrum van Middelburg verloopt voorspoedig. Volgens de gemeente en BAM Wegen, dat het project uitvoert, ligt het werk op schema en is de eerste fase volgen de week klaar. De eerste fase van de aanleg van de nieuwe Oostperkweg, vanaf de N57 naar het centrum van Middelburg, is zo goed als klaar, foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Juliana Korpsen in Middelburg maakt zich in het jaar waarin de vereniging tachtig jaar bestaat, zorgen over het voortbe staan. Reden is dat zij binnen enke le jaren het terrein kwijtraakt waar op zij buiten repeteert voor de mu- ziekshows waarmee zij landelijk al drie jaar k&mpioen is en ook Euro pees hoge ogen scoort. Oorlogswrak in Het motorgedeelte van de Duitse mijnenlegger is nog redelijk intact. door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20