ZEELAND Liefde de Markt Energiebedrijf is teleurgesteld dat bod op Attero onvoldoende is voor overname van afvalverwerkingsbedrijf. iïmïM Politie vindt illegaal vuurwerk in Zoutelande Provincies rekenen op meer opcenten Online-blad Z-zine provincie stopt almanak - 20» "J3"5 A"^°T www.pzc.nl/leraar 2008 BasT"e 2009 pjter STT Hans van nge" 1012 •?"9«elin« LupU Welke leraar of lerares Is de beste van 2013? Stem nu Geoweb steekt oude Zeeuwse kaarten in digitaal jasje Davy Klaassen is de man in vorm bij Ajax, maar hij blijft zichzelf MIDDELBURG - Afvalbedrijf Attero staat op het punt om voor 170 mil joen euro te worden verkocht aan de Nederlandse investeringsmaat schappij Waterland. Daarmee gaat Attero aan de neus van ener giebedrijf Delta voorbij. De teleurstelling bij het energiebe drijf is groot. „Delta vindt dat het een goed bod heeft gedaan, maar je kunt het een keer verliezen in een proces met verschillende bie ders. We gaan nu naar andere we gen zoeken om ons te verster ken", zegt Arendo Schreurs, woordvoerder van Delta. Schreurs wil niet kwijt wat Delta heeft geboden. Het Zeeuwse ener giebedrijf was één van de vier overnamekandidaten, waaronder Waterland Private Equity Invest ments. Het bod van Delta was on voldoende, bleek gisteren. Het energiebedrijf had interesse in Attero om zich te versterken op de (industriële) afvalmarkt. Extra opbrengsten uit een grotere afvalpoot zouden de verliezen van de energiepoot kunnen com penseren, was de insteek. De bedoeling was om de Delta- dochter Indaver samen te voegen met Attero, waarmee het op één na grootste afvalbedrijf van Neder land zou ontstaan. Die deal zou ook gunstig zijn voor Indaver, dat met Attero in één klap extra ver werkingscapaciteit zou binnenha len. Daar heeft Indaver dringend behoefte aan. De aandeelhouders gaven Delta toestemming om een bod te doen. Een eventuele overname mocht echter niet leiden tot grote re financiële risico's en onomkeer bare gevolgen voor andere be drijfsonderdelen. Dat keurslijf van voorwaarden heeft Delta niet op achterstand gezet in het bie dingsproces, zegt gedeputeerde Kees van Beveren. De provincie is grootaandeelhouder van Delta. Van Beveren blijft onbewogen on der afgeketste overname. Een ge miste kans? „Dat zal iedereen op zijn eigen manier uitleggen." De aandeelhouderscommissie van Attero heeft gisteren una niem ingestemd met de verkoop. Attero, het voormalige Essent Mi lieu, verwerkt ruim drie miljoen ton afval per jaar op vijftien loca ties, waaronder de afvalenergie- centrale en de compostfabriek in Moerdijk. Attero is in handen van zes provincies en een flink aantal gemeenten. IJSBAAN de Zeeuwse 1 DEN HAAG - Doordat de vrijstel ling van veel energiezuinige au to's per 1 januari vervalt, verwach ten provincies volgend jaar meer inkomsten uit motorrijtuigenbe lasting te innen. Er wordt uitge gaan van ruim 1,5 miljard euro aan opcenten, 68 miljoen meer dan nu, aldus het Centraal Bu reau voor de Statistiek maandag. GOES - De provincie stopt per 1 ja nuari met het online magazine Z-zine. De reden vormt de afna me van het aantal Z-zine-abon- nees en het beperkte bereik van het digitale magazine. De provin cie zet nu vooral in op communi catie via social media. De laatste uitgave van Z-zine is te lezen op zzine.zeeland.nl zoutelande - In een woning in Zoutelande heeft de politie ille gaal vuurwerk gevonden en in be slag genomen. Na een anonieme melding ging de politie zondag een kijkje ne men in de woning. De agenten troffen daar 320 stuks nitraatknal- vuurwerk aan. Het ging om vuur werk uit Polen. Het dit land ver vaardigde, maar in Nederland ver boden knalvuurwerk duikt steeds vaker op. Tegen de 33-jarige bewoner van het pand heeft de politie pro ces-verbaal opgemaakt. De man van middelbare leeftijd die vrijwel dagelijks verhit door de dui nen rent in de hoop daarmee zijn lichaam in de conditie te houden van een jonge adonis, wist niet wat hem overkwam. „Liefde! Liefde!", hoorde de jogger plotseling uit de mond van een niet onaantrekkelijke dame. En hij zag haar vlak voor zijn neus op de knieën zakken. 'Liefde!', riep ze nog maar weer eens in zijn richting. Ver bijsterd door dat even onbeschaamd als onverwacht blijk van aandacht, matigde hij zijn tempo. Hijgend kwam hij voor de dame tot stil stand. 'Liefde!', commandeerde ze opnieuw. En toen kwam haar hond je aangerend. 'Braaf! ZEELAND SPORT DINSDAG 10 december 2013 Delta grijpt naast afvalbedrijf door Frank Balkenende 'if-cpfl nn MIDDELBURG - Op de dag dat het een graad of vier zach- \JyJ ter was jap gewoonlijk in deze tijd van het jaar, ging giste giste ren in Middelburg de openluchtschaatsbaan op de Markt open. Onder een strak blauwe lucht en een stralend zon netje namen kinderen enthousiast bezit van de ijsbaan. Tot en met 5 januari kan er dagelijks geschaatst worden op de Markt Op eigen gelegenheid of door mee te doen aan allerlei activiteiten die worden georganiseerd door Vi ta Event. Op de website www.ijsbaanmiddelburg.nl staat een programma, foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17