Japanse premier pleit voor top over verdedigingszone China ir Jandoets.nl €1.063,- 6 BUITENLAND €1.172,- €1.317,- €1.488,- volgende keer weer! COFFEESHOP Cörlitzer Park krijgt mogelijk een primeur: een coffeeshop. Naar Nederlands voorbeeld. 1 h 1 Abe herinnerde aan zijn bezoek aan China in 2006, toen hij ook premier was. Hij ontmoette toen de Chinese leider Hu Jintao. „Wij waren het erover eens dat we on ze banden zouden moeten ont wikkelen op basis van een strate gische relatie die beide landen ten goede zou komen. Nu is het de tijd om daarnaar terug te ke ren", zei de minister-president. China zette een slepend conflict met onder meer Japan vorige maand op scherp door de lucht verdedigingszone af te kondigen. Vorig jaar leed de Japanse auto-in dustrie miljarden euro's verlies door toenemende spanningen tus sen beide landen. De export van Japan naar China daalde dat jaar met 11 procent. De Verenigde Staten accepteren de luchtverdedigingszone die Chi na heeft ingesteld niet. „We erken nen de zone niet. De zone zal geen effect hebben op Amerikaan se operaties. Geen. Nul", zei de Amerikaanse vicepresident Joe Bi- den gisteren in een toespraak gis teren in de Zuid-Koreaanse hoofd stad Seoul. Twee weken geleden vlogen Amerikaanse militaire toe stellen al door de zone om aan te geven dat Washington het er niet mee eens is. Biden doet deze week pogingen om de spannin gen tussen China en Japan, maar ook die tussen China en Zuid-Ko- rea, te verminderen. Hij begon maandag aan een al eerder ge plande tournee langs de drie Azia tische landen. Biden sprak gisteren onder meer met de president van Zuid-Korea, Park Geun-hye. j ALL-IN CamperTrip New York AutoTrip Oostkust Totaal AutoTrip Mr. America's New England Favorites Kom langs in Heerhugowaard voor: www.dejongintra.nl/indonesie Reissom excl. 2.50 calamiteitenfonds. BERLIJN - Het is een capitulatie. De autoriteiten in de Berlijnse wijk Kreuzberg, waar studenten, krakers, Uirken, Oost-Europea nen, kunstenaars en autochtone Berlijners door elkaar wonen, heb ben geen antwoord op de drugs overlast bij het beruchte Görlitzer Park. Dit jaar deed de politie er meer dan honderd keer een inval. Bijna duizend mensen werden aange houden. Tegen meer dan driehon derd van hen werd strafvervol ging ingesteld. Maar het haalt alle maal niets uit, erkent wijkburge- meester MonikaHerrmann (Groe nen). Herrmann wil dat een legale cof feeshop de cannabisverkoop gaat verzorgen. Naar Nederlands voor beeld. Dat is uniek in Duitsland, waar de verkoop van softdrugs strafbaar is. De kritiek op het voor stel van de burgemeester is groot. Maar de veiligheidssituatie rond 'Görli', zoals het drugspark in de volksmond heet, is zo ernstig 'dat wij gedwongen zijn om in onge bruikelijke oplossingen te den ken', aldus Herrmann. Ernstig inderdaad. Omwonenden durven het park nauwelijks meer in. „Hé, niet fotograferen! Ben je een smeris ofzo?" Een groep don kere mannen - rastakapsels, zon nebrillen - waant zich betrapt. Zij observeren hier, bij de ingang van het park, dagelijks de wandelaars. Ongevraagd lopen de mannen een eind met de bezoekers op. „Wil je wiet?' Wie hen afpoeiert, krijgt een sneer: „Arschloch (kloot zak)." Deze dealers - meest Afri kaanse illegalen - zijn hier al maanden aan het werk. Soms ver dwijnt een van hen voorgoed, er komt altijd een ander voor in de plaats. Hun afzet is verzekerd. In partystad Berlijn, met z'n illegale feesten en beroemde clubs, ligt het gebruik van softdrugs veel ho ger dan in de rest van Duitsland. Het begint op jonge leeftijd. On der de 15- en 16-jarigen steekt 19 procent van de jongens en 10 pro cent van de meisjes regelmatig een joint op. Elders in de Bondsre publiek liggen die cijfers rond de 8 procent. De tijden van Christiane F.'s auto biografische verhaal over drugs verslaafde kindhoertjes (Wir Kin der vom BahnhofZoo) waren nooit echt voorbij. Symbolisch: Christia ne Felscherinow, inmiddels 51, presenteerde onlangs een vervolg- boek: Mijn tweede leven. 'Berlijn is een drugsstad,' oordeel de de Tagesspiegel, de lokale krant. 'Blowen is hier een lifesty le'. Steeds meer kinderen willen deel uitmaken van die levensstijl, weet psychotherapeut Andreas Het zou goed zijn als verkoop van cannabis uit de criminaliteit wordt gehaald Syrische rebellen willen nonnen ruilen Een Syrische rebellengroep die beweert twaalf nonnen te heb ben ontvoerd, wil die ruilen te gen duizend vrouwen die wor den vastgehouden door het re gime. Volgens de woordvoer der van de groep die zichzelf Vrij Qalamoun noemt, zijn de nonnen veilig. Oppositie Oekraïne: betogers vermist Sinds de oproerpolitie vorige week in Kiev hard ingreep bij een betoging zijn volgens de oppositie 14 demonstranten verdwenen. Gisteren werd ook bekend dat de gevangen oud-premier Timosjenko haar hongerstaking op verzoek van de betogers heeft beëindigd. Jongetjes bedreigen meisje met pistool Drie minderjarige jongens (13 en 15 jaar oud) hebben bij een overval in een Brusselse boek winkel een 6-jarig meisje - dochter van de eigenaar - be dreigd met een pistool. Een agent in burger was toevallig in de winkel en hield de jonge overvallers aan. Duitse hulpverleners weg uit Jemen Na de dood van twee Duitse ontwikkelingswerkers bij een aanslag in Jemen, haalt het Duitse ministerie van Buiten landse Zaken alle medewer kers van Duitse hulporganisa ties terug. De maatregel is uit voorzorg getroffen en geldt tot nader order. door onze redactie buitenland TOKIO - Premier Shinzo Abe van Ja pan heeft gisteren gepleit voor een top met de Chinese president Xi Jinping over de luchtverdedigings zone die China boven de Oost-Chi- nese Zee heeft ingesteld. „Omdat er problemen zijn, is het des te be langrijker dat de leiders elkaar ont moeten", zei hij. Inclusief 5 sterren camper. t jj Inclusief New York, Niagara en Florida. 17 dagen vanaf 24 dagen vanaf 2 21 dagen vanaf 19 dagen vanaf Inclusief verblijf op Martha's Vineyard. Prijzen vanaf enperpersoon.Zet-en/of drukfouten onder voorbehoud. Actuele reisinfo enguorwaaióen leest u op www.iandoets.nl/wegener Informatieve Themapresentaties Ervaren reisspecialisten Car Camper village 3 campers ter bezichtiging Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen ANVR /fS) Bel 0180 - 457 803 of ga naar UW ANVR reisbureau ir,50 resarverinastostenen eventuele vluchttoealagen sok 'Legaliseer door onze correspondent Wierd Duk Andreas Ganther, therapeut DAMASCUS KIEV BRUSSEL BERLIJN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6