Kwart controleert uitgaven partner DE WERKPLEK 2 WERKEN foto ANP Geld blijft een taboe onder Nederlanders, ook onder partners onderling. Een kwart van de partners controleert eikaars uitga ven. Elf procent houdt er stiekem een spaarpotje op na en nog een 25 procent jokt over bepaalde uitgaven. Dat blijkt althans uit onderzoek van de consu- mentenbudgetsite GewoonOverGeld.nl onder ruim duizend Nederlanders. Uit het onderzoek komt naar voren dat we veel over ons huishoudboekje verborgen houden voor anderen. We zijn onzeker over ons inko men ten opzichte van collega's, vrienden, buren of familie. Op latere leeftijd wordt dat wel min der. Mannen zijn daarnaast ook nog eens jaloers als hun vrouw meer verdient. Het zijn jongeren die hun lippen stijf op elkaar houden als het gaat over geld. Een kwart van al le Nederlanders onder de 35 jaar liegt 'soms tot regelmatig' over bepaalde uitgaven. Zelfs na een lang huwelijk blijft dat het geval. Voor stellen tot 50 jaar is dat nog altijd 13 procent. Diezelfde groep die liegt over zijn of haar uitga ven, heeft ook vaak nog geheim spaargeld. Elf procent van alle Nederlanders heeft een oude sok met geld, waar ze hun partner niet over ver tellen. Ook onder ouderen is dat het geval. In bijna de helft van de gevallen doen mensen, om dat ze niet zeker weten of ze altijd bij dezelfde partner blijven. Bijna even zo vaak is dat om te sparen voor een geheim cadeau. Nog eens een kwart van de mensen onder de 35 jaar heeft bovendien samen met zijn partner ge heime plekjes waar ze geld in verstoppen. Wat de beste plek is om geld te verstoppen, willen mensen niet vertellen. Ook niet anoniem. Het is even een vreemde gewaarwording als ik voor het eerst met Anthoinette Goud (29) uit Goes spreek. Voor mij is het weer een be zoek aan de werkplek van een ander, maar deze keer blijkt mijn ge sprekspartner minstens zoveel interesse voor uiteenlopende werkplek ken te hebben als ikzelf, door John de Kok Anthoinette Goud is Senior Inter cedent bij het uitzendbureau van 'Tempo-Team uitzenden' in Goes. Een functie waarin je de ar beidsmarkt van Goes en wijde omgeving als geen ander leert kennen. Na vijfenhalf jaar bij Tempo-Team heeft Anthoinette niet alleen een uitgebreid netwerk aan potentiële werkgevers opgebouwd, maar ze heeft ook een gedetail leerd inzicht in een breed scala van beroeps groepen verkregen. Anthoinette: „In ons vak proberen we zowel voor de werkgever, als voor de flexwerker de ideale match te vinden." Dat houdt in dat de in tercedent verder kijkt dan de vacature aan de ene kant en het curriculum vitae van de kandi daat aan de andere kant. ,,We kennen onze klanten, de werkgevers, door en door. We denken mee over de processen. Hoe kan je bijvoorbeeld het beste de pieken en dalen in het benodigde personeelsbestand op vangen, hoe verbeter je je naamsbekendheid als potentieel goede werkgever, of we formuleren het functieprofiel voor het werk dat blijft lig gen." De intercedent is in die zin een sparringspart ner voor werkgevers met als bijkomend voor deel dat de inschakeling van een uitzendbureau tijdswinst oplevert, het werkgeversrisico ver legd wordt en dat er zelfs kosten mee bespaard worden. Voor de werknemer biedt het uitzendbureau ook voordelen. Je 'profiteert' van het grote net werk aan potentiële werkgevers en het uitzend bureau biedt ondersteuning bij je sollicitatie. Tempo-Team bemiddeld zowel in tijdelijke als vaste functies. Waarbij in dit laatste geval be drijven steeds vaker kiezen voor de werving en selectieservice en je als werknemer direct in dienst treedt bij het bedrijf. Ook kandidaten die een aanvulling zoeken op hun huidige baan kunnen bij het uitzendbu reau terecht. Het combineren van meerdere ba nen ziet Anthoinette al veelvuldig gebeuren in de zorg en productiesector. „Eigenlijk is het werk van de intercedent driele dig. Adviseren en begeleiden van flexwerkers, het administratieve juridische proces, maar ook het behouden en uitbreiden van de klan tenportefeuille",vertelt Anthoinette. Het begeleiden van de flexwerker gebeurt tij dens de sollicitatieprocedure, maar ook wan neer hij daadwerkelijk aan het werk is en zelfs bij indiensttreding wordt er 'nazorg' verleend door het uitzendbureau. Onder het proces verstaat Anthoinette alle ad ministratieve en juridische aspecten, zoals het correct toepassen van CAO's, de tijdige uitbeta ling aan de flexwerker en begeleiding bij bij voorbeeld ziekte. De klantenportefeuille van Anthoinette behelst bedrijven in de branches zorg, overheid, industrie en food. Ook voor kantoorpersoneel ontvangt Anthoi nette vacatures van haar klant. Een goed inle vingsvermogen in de klant, zijn functies en de branche is dan ook van groot belang volgens de Senior Intercedent. „Het is een functie met veel diepgang. Je komt met veel mensen in contact, waarvoor je men senkennis en sterke sociale en communicatieve vaardigheden nodig hebt". Het ad-hoc werken, zeker tijdens het seizoen, vraagt een groot organisatievermogen. Daar naast kan Anthoinette niet ontkennen dat de moeizame arbeidsmarkt een extra uitdaging biedt. Volgende stadium; een gesprek met de intercedent. Het slot; overeenstemming. Het begint met bestuderen van de vacatures. Intercedent altijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54