De Nooijer wacht eerst gesprek bij Dordrecht af Broers Bouzambou nog steeds in beeld voor EK 44 SPORT Kloetinge wil vandaag ook Smitshoek verslaan, Hoek kan tegen RVVH weer met een directe concurrent afrekenen. Achteraf gezien had Diederik Hiensch kunnen zeggen: zie je nou wel? De trainer van Kloetin ge vertelde vorige week in de voorbeschouwing al dat hij zag en voelde dat zijn ploeg een stijgen de lijn te pakken had. „Dat gevoel had ik en ik zag in de wedstrijden ook wel een bepaalde ontwikke ling", aldus Hiensch. „Die lijn heb ben we tegen Xerxes doorgetrok ken. En we waren eindelijk ook een keer effectief." Hij zag zijn spelers deze week met een iets andere blik op de training verschijnen. „Dat is lo gisch. Zaterdag na de wedstrijd had ik al het gevoel: dit willen we tegen Smitshoek ook zo doen. Of die ploeg met de derde plek een beetje boven zijn stand leeft? Dat weet ik niet. Ik weet wel dat er na vorig seizoen weinig is veranderd bij die ploeg. Ze hebben een goe de serie neergezet en draaien bo venin mee. Dat is knap, maar wij zullen toch vooral naar onszelf moeten kijken. Dat betekent dat we ons voetbal verder moeten ver beteren en tegelijkertijd het spel van de tegenstander moeten pro beren te ontregelen. Als we aan de bal dan ook nog gevaarlijk zijn^ dan komt het wel goed." Hiensch kan vandaag vrijwel ze ker geen beroep doen op Mark Schuit, die met een lichte ham stringblessure kampt. „Er staat nog een vraagteken achter zijn naam, maar eigenlijk moet je met zo'n blessure geen risico nemen." Roy Mulder ontbreekt ook nog steeds. Afgelopen week bleek dankzij een mri-scan dat de mid denvelder een scheurtje in zijn kruisband heeft. Hiensch: „Roy gaat nu naar Rotterdam, om te kij ken wat het beste traject is om te herstellen." Kloetinge speelt voor de winter stop nog drie duels: Smitshoek, Deltasport en voor de beker tegen BSC. In het eerste weekend van ja nuari gaat de selectie op trainings kamp naar Volendam. In datzelfde weekend zit de selec tie van Hoek in Barcelona. „Het initiatief kwam van de spelers zelf', vertelt Kenny Verhoene. „We gaan daar niet trainen. Het is vooral een teambuildingswee kend. Ik houd me ook niet met het programma bezig en weet al leen dat we naar de wedstrijd Bar- celona-Elche gaan. Fabian Wilson en Giovanni Siereveld zijn de jon gens die het een beetje regelen." Verhoene hoopt dat hij vrijdag 3 januari samen met zijn spelers als .koploper van de hoofdklasse in het vliegtuig kan stappen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg speelt van daag in Ridderkerk tegen num mer vier RVVH en krijgt volgen de week medekoploper Zwalu wen op bezoek. Het kunnen dus zomaar de weken van de waar heid worden voor Hoek. „We zien de komende twee duels eigenlijk als één geheel", legt Ver hoene uit. „Onze scout Jaap Goos- sen heeft ook RWH bekeken en ziet die ploeg als één van de groot ste concurrenten. Zij zouden de race dit seizoen lang vol kunnen houden. Het is een voetballende ploeg, met veel aanvallende kwali teiten. Zwaluwen hebben we nog niet in actie gezien, dat gebeurt vandaag." De koppositie is geen doel op zich, benadrukt de trainer. „Maar als we de mogelijkheid hebben om die te pakken, dan zullen we dat zeker proberen. Dit worden twee wedstrijden waarin we ons met sterke ploegen kunnen me ten." Het vertrouwen kreeg vorige week tegen Jodan Boys wel een boost, heeft Verhoene gemerkt. „De jongens weten ook, dat wan neer wij gefocust zijn veel ploe gen zich op ons stuk zullen bij ten. Vooral de prestatie tegen Jo dan Boys heeft voor veel vertrou wen gezorgd. We wonnen en lie ten in een aantal fases ook weer goed voetbal zien." De trainer neemt vandaag zestien spelers mee, omdat Thomas van den Houten nog wat last heeft van een schouderblessure. „Ik denk dat hij wel kan spelen." Guillaume Clinckemaillie, die vo rige week met het tweede speel de, keert terug in de selectie. Bij de koploper in de Jupiler Lea gue vormt De Nooijer een duo met Harry van den Ham. Mocht FC Dodrecht aan het eind van het seizoen naar de eredivisie promo veren, dan lijkt een combinatie met Goes niet meer mogelijk. „Ik moet denk ik gaan kiezen", weet de trainer. „Het is nu nog te vroeg om er echt over na te denken en ook iets over te zeggen. Na het ge sprek in Dordrecht kan ik Goes ook meer vertellen. Als ze dat dan nog willen." Met zijn ploeg gaat hij morgen op bezoek bij FC Boshuizen, de hek kensluiter die tot nu toe twee punten verzamelde. „Toch zegt me dat weinig", aldus De Nooijer. „Vorige week verloren we onno dig van VOC, ook een ploeg die onder ons stond. Wij hebben mor gen maar één opdracht en dat is winnen. Op die manier kunnen we afstand nemen van de onder ste plaatsen." De Nooijer moet wel even puzze len, omdat hij vier spelers mist. Frits Paap keert weliswaar terug van een schorsing, maar Sherief Tawfik, Rick de Punder en assist- koning Jonathan Constansia heb ben zich bij Claudio Wende in de ziekenboeg gevoegd. Tawfik heeft last van zijn boven been, De Punder blijkt afgelopen week een scheurtje in zijn kuit te hebben opgelopen en Constansia was afgelopen week als bijrijder betrokken bij een auto-ongeluk. De Nooijer: „Hij heeft geen whip lash, maar wel veel nek- en hoofd pijn, plus een hersenschudding. Dat Jonathan niet kan spelen is een aderlating, maar dat moeten we dan opvangen. Andere jon gens krijgen nu een kans en kun nen het laten zien." Loosveld zal uiteindelijk een defi nitieve selectie van veertien spe lers samenstellen. De namen wor den op woensdag 15 januari we reldkundig gemaakt. De Vlissingse broers, die uitko men voor eredivisionist Groene Ster, speelden nog nooit een inter land en trainden onlangs voor de eerste keer mee met Oranje. Deze week kregen ze ook een uitnodi ging om op 10 en 17 december nogmaals mee te trainen. Het Ne derlands team oefent voorafgaand aan het EK nog drie keer. Op 6 en 7 januari in Sittard tegen Honga rije en op 22 januari in en tegen grootmacht Spanje. Bij dat laatste duel is de definitieve selectie dus al bekend. Oranje treedt op het EK in België in poule B aan tegen Rusland en Portugal. Hoofdklassers vol vertrouwen door Barry van der Hooft MIDDELBURG - De twee Zeeuwse za terdag-hoofdklassers tankten vori ge week eindelijk weer eens een flinke dosis vertrouwen. Kloetinge won in Rotterdam knap met 2-3 - van XerxesDZB, terwijl Hoek op ei gen veld Jodan Boys versloeg (2-1 „We willen tegen Smitshoek dezelf de prestatie neerzetten", zegt Die- derik Hiensch. Zijn collega Kenny Verhoene gaat vandaag met Hoek op bezoek bij RWH. „Dat kan dit seizoen een geduchte concurrent zijn", weet de trainer. Jonathan Constansia (tweede van links) en Rick de Punder (rechts) ontbreken morgen bij Goes, dat op bezoek gaat bij hekkensluiter FC Boshuizen, archieffoto johan van der Heijden door Barry van der Hooft GOES - De ene na de andere trainer heeft bekendgemaakt aan het eind van dit seizoen bij zijn club te ver trekken, maar hoe zit het eigenlijk met Gérard de Nooijer en hoofd klasser Goes? „De club heeft aange geven langer met me door te wil len", zegt de Souburgse oefen- meester. „Maar ik wacht eerst het gesprek af dat ik eind deze maand of begin januari met FC Dordrecht heb." door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Hoessein en Saïd Bou zambou zijn twee van de 25 na men op de lijst die bondscoach Marcel Loosveld bij de Uefa heeft moeten inleveren met het oog op het EK zaalvoetbal. Alle deelnemen de landen aan het EK, dat eind ja nuari in Antwerpen van start gaat, moesten donderdag 5 december een lijst met 25 spelers inleveren bij de Uefa. De 25 namen op de lijst van Marcel Loosveld: Amir Molkarai, Mohamed Darri, Yoshua St.Juste, Jeroen de Groot (allen Hovocubo), Pieter Grim- melius, Jamal El Ghannouti, Oualid Saadouni (allen CFE/VDL Groep), Mo hamed Attaibi (Futsal Topsport Ant werpen (België)), Zaid El Morabiti, En- nes van Maasbommel (beiden AORC/Lebo Vastgoed), Samir Mak- houkhi, Najib El Allouchi, Mohammed Allouch, Adil Zouthane (allen FCK/De Hommel), Mats Velseboer, Zakaria Amrani, Nigel Wijdenbosch, Peter Ro zenheek (allen FCM/Dichtbij.nl), Joost Reus (HV/Veerhuys), Manuel Kuyk (LZV/Kuypers Hair Wellness), Lah- cen Bouyouzan, Karim Mossaoui (bei den TPP-Rotterdam), Marinio Aalders (A.C. Blue Team Trissino Vicenza (Ita lië)), Saïd Bouzambou en Hoessein Bouzambou (beiden Groene Ster Vlis- singen). Saïd Bouzambou (nummer 10) en zijn broer Hoessein (midden) eerder dit seizoen in actie tegen FCK/De Hommel, foto Paul ten Hacken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44