Meer organisaties reserveren hotelkamers voor Tour 2015 SPORT 43 lukkig word ik op school goed geholpen. Ik krijg begeleiding van meneer Van Blop- poel. Bij hem kan ik terecht als ik vragen heb over bepaalde stof die ik heb gemist en hij is ook degene die bepaalt of ik weg mag wanneer ik doordeweeks bijvoorbeeld bui ten Zeeland moet trainen of een wedstrijd heb." Om het niveau waarop ze nu vaart te kun nen bereiken, heeft Van Drielen veel din gen moeten laten. Zo kan ze bijvoorbeeld niet altijd naar feestjes van klasgenoten en zit ze doordeweeks regelmatig aan haar huiswerk, terwijl haar medeleerlingen dit in het weekend kunnen doen. Erg vindt ze het niet „Want", zegt ze, „ik haal ontzet tend veel plezier uit het zeilen en ik krijg er veel waardering voor terug." Die waardering is onder meer terug te zien aan het feit dat ze onlangs de Zeeland Seaports Stimulerings- en aanmoedigings prijs, een initiatief van de Zeeuwse zee haven om sporttalenten te ondersteunen, in ontvangst mocht nemen. „Eind septem ber kreeg ik opeens bericht dat ik voor de ze prijs was genomineerd", begint ze met een trots gezicht te vertellen. „De jury had drie sporters of projecten uitgekozen: wiel renner Davy Gunst, Beach Soccer Zeeland en mij. Dat ze mij aanwezen, was best een verrassing. Ik ben namelijk nog jong en de andere genomineerden zijn een stuk ouder." De drie uitverkorenen moesten zich vervol gens presenteren aan een jury. Dit gebeur de op een door de organisatie afgehuurde boot tijdens Sail de Ruyter. „Iedereen kreeg een minuut de tijd om te vertellen over zijn ambities, hoe ze zijn begonnen, dat soort dingen", wijdt de Scharendijkse verder uit over het 'pitchen', zoals dat heet. „In de periode daarna kreeg de jury de tijd om te stemmen en op 28 november kreeg ik tijdens een bijeenkomst op het cios in Goes de prijs uitgereikt." Haar uitverkiezing leverde Van Drielen in totaal drieduizend euro op. Tweeduizend euro om aan haar eigen carrière uit te ge ven en duizend euro om te besteden aan het promoten van haar sport. „Van die duizend euro wil ik graag zeilcli- nics gaan geven in Zeeland", geeft ze aan. „Zeilen is namelijk zo'n leuke spon, maar er zijn helaas niet zo veel kinderen die er voor kiezen om het te gaan doen. Ik wil ze daarom met de boot en het water kennis la ten maken." Ook voor de overige tweeduizend euro heeft de Laser 4.7-zeilster al een bestem ming in gedachten. „Het EK is volgend jaar in Noorwegen en het WK in Japan. Dat kost natuurlijk geld en daar wil ik het denk ik voor gebruiken." Tijdens deze toer nooien hoopt ze de basis te leggen om haar droom uit te laten komen: net als haar voor beeld Marit Bouwmeester alleen maar met zeilen bezig kunnen zijn en de Olympi sche Spelen halen. Daniel Vervelde Van der Vaart krijgt paar dagen vrij Rafael van der Vaart heeft van trainer Bert van Mar wijk van Hamburger SV een paar dagen vrijaf gekregen. De Nederlandse spelmaker mag vanwege trieste privé- omstandigheden bij zijn fa milie blijven. Van der Vaart zou eigenlijk zaterdag na blessureleed in de thuis wedstrijd tegen FC Augs burg zijn rentree maken, maar Sabia Engizek, de vriendin van de HSV-aan- voerder, had donderdag een miskraam. Opmars Luiten in rouwend Sun City Golfer Joost Luiten heeft een flinke opmars gemaakt in het klassement van de Nedbank Golf Challenge in Zuid-Affika. Luiten had voor zijn tweede ronde 68 slagen nodig, zes minder dan voor zijn eerste omloop. Daardoor klom hij naar plek zestien. De dag begon met een korte herdenking voor de overle den Nelson Mandela. „Een trieste dag", zei de Zuid-Afri kaanse golfer Ernie Els. Trainer Zuijdwegt vertrekt bij Yerseke Het bestuur van zaterdag- derdeklasser Yerseke en hoofdtrainer Ronald Zuijd wegt hebben besloten aan het eind van dit seizoen uit elkaar te gaan. De oefen- meester is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij Yerseke, dat in de derde klasse B de achtste plaats be zet. Zuijdwegt was eerder trai ner van Hoedekenskerke en was daarvoor lange tijd één van de bepalende spelers bij Kloetinge. Robben kandidaat voor wereldelftal Arjen Robben maakt kans op een plaats in het wereld elftal van het jaar. De Oran je-international van Bayern München behoort tot de ge nomineerden voor het mid denveld samen met onder anderen Gareth Bale (Real Madrid), Andrés Iniesta (FC Barcelona), Mesut Ozil (Ar senal) en Franck Ribéry. Vorige week werd bekend dat ASO in Zeeland honderden hotel kamers heeft gereserveerd voor 5 juli 2015, een dag na de start van de Tour de France in Utrecht. Het zou betekenen dat ASO plannen heeft om Zeeland aan te doen. Maandag meldde Holland Palette zich bij de Hampshire Hotels in Terneuzen. De internationale reis organisatie reserveerde daar voor zondag 5 juli 2015 veertig kamers van het Hampshire City Hotel. Het Franse bedrijf Tour Events re serveerde voor dezelfde dag voor een groep journalisten de reste rende veertig kamers. Een manager van de Hampshire Hotels in Terneuzen wist gisteren te melden dat bij hotels in Eind hoven en Maastricht, die ook bij de keten horen, geen reserverin gen rond die datum zijn gemaakt. Beide plaatsen azen ook op een Touretappe in 2015. Een woordvoerder van Holland Palette vertelde gisteren dat ze in Terneuzen heeft gereserveerd voor een Frans gezelschap dat jaar lijks de Tour volgt. „Dat gezel schap heeft hetzelfde nieuws ge hoord als allerlei andere Tourvol gers. Ze weten volgens mij niets meer dan al die anderen. We heb ben voor hen ook hotels gereser veerd op twee locaties in België. Als blijkt dat de Tour daar naartoe gaat, zeggen we de reservering in Terneuzen weer op." Op donderdag 19 december komt het Zeeuwse comité dat sinds 2002 bezig is de Tour naar Zee land te halen bijeen om actie te ondernemen. Het comité moet ge zien de recente ontwikkelingen worden uitgebreid. Op 19 decem ber wordt met de provincie Zee land bekenen welke personen daarvoor gevraagd moeten wor den. Tour-organisator ASO heeft zich nog niet in Zeeland gemeld. Verwacht wordt dat het niet lang zal duren voordat dat gebeurt. Zeeland zal naar verluidt zo'n* 700.000 euro aan ASO moeten be talen om de Tour binnen de pro vinciegrenzen te krijgen. Daar bo venop komen nog ettelijke ton nen om het evenement goed te - kunnen organiseren. ZATERDAG 7 DECEMBER 2013 I Esmée van Drielen won onlangs de Zeeland Seaports Stimulerings- en aanmoedigingsprijs, een initiatief van de Zeeuwse zeehaven om sporttalen ten te ondersteunen, foto's sportinbeeld.nu (rechts) en Dirk-Jan Gjeltema HAMBURG SUN CITY YERSEKE ZURICH door Koen de Vries MIDDELBURG - Niet alleen de Tour-organisator ASO speculeert op een etappe die tijdens de editie van 2015 in Zeeland start en/of fi nisht. Ook andere organisaties zijn bezig hotels te reserveren in de provincie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43