Spanje leunt op kern van WK 2010 Outsider Chili kan iedereen verrassen Socceroos moeten wachten op vers bloed B 1 >1 1 wamsa EH BE m Arjen Robben denkt nog vaak terug aan de finale tegen Spanje. Nu wil hij revanche. 38 SPORT LOTING WK 2014 C E E E E E ferasil E Als regerend Europees en wereldkampioen oogt Spanje op papier als een bijna onneembare ves ting. Kwam het land op het WK in Zuid-Afrika nog goed weg in de fina le tegen Nederland (ï-o), twee jaar later bestond er geen enkele twijfel over de kracht van de ploeg. In de eindstrijd in Kiev werd Italië met 4-0 verslagen. Oranje, dat via Arjen Robben in - Johannesburg nog mocht spreken van pech, verliet het toernooi in Polen en Oekraïne via de achter deur. De selectie van Spanje bleef nadien min of meer ongewijzigd. Nog altijd leunt bondscoach Vi cente Del Bosque op een kern met Andres Iniesta, Xavi en Ser gio Ramos als belangrijkste blik vangers. En nieuwe sterren die nen zich inmiddels aan, onder wie Isco van Real Madrid en Diego Costa, spits bij Atletico Madrid. Vooral laatstgenoemde doet flink van zich spre ken. In de Primera Divi sion hoeft hij op de top- scorerslijst alleen Cristia- no Ronaldo voor zich te dulden. Niettemin boe zemt Spanje minder angst in dan voorheen. Xavi en Iniesta zetten minder soepel de lij nen uit, zoals Ajax aantoonde in de Champions League. Wellicht gaan de jaren nu tellen voor de twee middenvelders. Dat maakt het openingsduel op het WK op voorhand al zeer interessant. Spanje moet zijn status waarma ken tegen Nederland in een repri se van de finale van vier geleden. De wereld kijkt mee. Op een avond in novem ber schudde Chili de voetbalwereld in een klap wakker. Het Zuid-Amerikaanse land gold-als ideale partner voor Engeland om enkele spelers uit te proberen, nadat kwalificatie voor het WK in Brazilië reeds was veiliggesteld. Het ex periment van bonds coach Roy Hodgson eindigde in een faliekante mislukking. Op Wembley won Chili het oefen duel tamelijk eenvoudig (2-0). Alexis Sanchez zette met twee doelpunten Wayne Rooney en Jack Wilshere in de schaduw. De spits van Barcelona geldt met Ar- turo Vidal van Juventus als boeg beeld van de ploeg. Inmiddels .worden beiden in een adem ge noemd met Marcelo Salas en Ivan In Australië wacht Neder land op 18 juni volgend jaar in theorie de eenvou digste tegenstander uit de groep. De opmars van het land onder Guus Hid- dink heeft geen passend vervolg gekregen. Met de Achterhoeker als bonds coach straalde de ploeg op het WK 2006 allure uit en leek een definitie ve doorbraak slechts een kwestie van tijd. De professionele competi tie in Australië kwam weliswaar van de grond, maar leverde niet de gedroomde topspelers op. Nog altijd teert het land op de vedet ten van weleer. Tim Cahill en Lu cas Neill, die hun beste tijd reeds lang achter zich hebben liggen, be horen nog steeds tot de selectie. Als Oranje in Porte Alegre, gele gen in het zuiden van Brazilië, Au- LU 2 3 4 Engeland 14 juni 13 juni 14 juni 20 juni KT Chili Zamorano, de twee beste spelers uit de historie van het land. Gezien hun spel kan Chili net als vier jaar geleden in Zuid-Afrika de harten van de voetbalfans ste len. Een poule met Zwit serland, Honduras en Spanje werd knap over leefd, waarna Brazilië met 3-0 een maatje te groot was in de achtste finale. Ne derland trof Chili tot nu toe slechts eenmaal. In 1928 eindigde een ontmoeting tijdens de Olym pische Spelen op Het Kasteel van Sparta in 2-2. Tot onderschatting zal deze relatieve onbekenheid niet leiden. Het bericht dat Chili tijdens de WK-kwalificatie tegen Colombia een 3-0 voorsprong uit handen gaf (3-3) bereikte ook het bondsbureau in Zeist. BESTE 16 T KWART FINALE HALVE FINALE - FINALE FIFA WORLD CUP stralië treft, zijn er niette min bekende namen on der de spelers. Althans, bezien vanuit Neder lands perspectief. Met Tommy Oar (FC Utrecht) en Jason Da vidson (Heracles Alme lo) heeft de ploeg enkele vertegenwoordigers uit de eredivisie. Statistisch gezien hoeft Australië niet te vrezen voor een afgang. Beide landen troffen elkaar tot nu toe driemaal. Twee keer eindigde een ontmoeting in een gelijkspel, eenmaal won Australië. Of deze positieve balans in Brazilië stand houdt, is zeer de vraag. Onder bondscoach Ange Postecoglou maakt het team geen frisse in druk. Hoe anders was dat onder Hiddink, die in 2006 tot de kwart finale reikte met het land. COSTA DO SAUIPE - Johannesburg, 11 juli 2010. Soccer City Stadium. Minuut 62. Die vervloekte mi nuut 62. Hoe vaak had hij wakker gelegen van dat moment? Vaak, heel vaak, bekende Arjen Robben meer dan eens. De soms zo on grijpbare aanvaller had Nederland tegen Spanje naar de eerste we reldtitel ooit kunnen schieten, maar de teen van keeper Iker Ca- sillas torpedeerde die droom. Nu krijgt hij eindelijk kans op revan che, zei Robben gisteravond na dat de hand van de Engelse WK-legende Geoff Hurst Oranje had gekoppeld aan Spanje, Chili en Australië. „Er komt altijd een tweede kans. Laten we de Span jaarden nu maar pakken dan. Het is een zware, maar mooie poule. We moeten met z'n allen aan de slag." Bondscoach Louis van Gaal, aan wezig bij de loting in het toeris tenparadijs Costa do Sauipe, stond niet bepaald te jubelen toen groep B gevormd was. Hij noemde het een 'moeilijke en ster ke poule'. „We trappen af tegen wereldkampioen Spanje. De Span jaarden hebben bovendien een sterke kwalificatiereeks achter de rug, waarin ze maar drie tegen doelpunten hoefden te dulden. Chili vind ik een ijzersterke tegen stander, terwijl we van de drie eerdere ontmoetingen met Austra lië er niet een hebben weten te winnen." Van Gaal was blij dat zijn ploeg met wedstrijden in Salvador, Por to Alegre en Sao Paulo een toer- nc va rei m< va To zij ni or go tw Al m. zo 01 dii vo kl. va va tir w< ZATERD Iniesta Alexis Sanchez Tim Cahill 12 juni SaoPaulo Brazilië Kroatië Spanje Uruguay Costa Rica 2 3 4 Fortaleza Nata! H 13 juni Mexico Kameroen Spanje Nederland Chili Australië Cuiaba 17 juni Fortaleza H 48 juni Porte Alegre Brazilië Australië Mexico Nederland 18 juni Manaus Colombia Griekenland Ivoorkust Japan Colombia Ivoorkust Uruguay Costa Rica Engeland Italië Manaus 19 juni SaoPaulo Uruguay Kameroen Spanje Japan 'Italië Kroatië Chili Griekenland Costa Rica 1 23 juni Brasilia 24 juni Belo Horizonte Kameroen Australië Japan Costa Rica Brazilië Spanje Colombia Engeland 1 23 juni Recife 24 juni Natal Kroatië Mexico Nederland Griekenland Ivoorkust Italië Uruguay 28 juni Belo Horizonte H 28 juni Rio de Janeiro 29 juni 1A 2B 1C 2D 29 juni Fortaleza 1B 2A 29 juni Recife 1D 2C 4 juli Rio de Janeiro Fortaleza 8 juli Belo Horizonte 13 juli Rio de Janeiro 'Laten we Spanje n door Roel Wiche 00 wi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38